fbpx

NBA News: Most Improved Player 2015, czy sędziowie dają fory Cavs?

16

top

FUN FACT #1

* Kyrie Irving po dwóch meczach serii z Chicago ma na koncie 19/21 osobistych.
* Dla porównania, dorobek z rzutów wolnych Derricka Rose to jak dotąd 0/0.

Powody?

Nie to żeby gwieździe Chicago brakowało chęci, umiejętności czy agresji. Chodzi raczej o marny spacing Bulls, brak miejsca na wjazd podkoszowy. D-Rose wchodził na kosz siedem razy w Game 2. Irving razy szesnaście przy czym faulowany był sześciokrotnie. Wiem, że lubicie matematykę -> 6/16 = 37.5% wjazdów kończyło się przewinieniem. Gdyby tę sam procent naiwnie przełożyć na 7 ataków Rose’a powinien dostać 6 osobistych. Każdy kto oglądał mecz wie, że kontaktu nie brakowało. Może chodzi o kwestię parkietu, deficyt 0-1 w serii? Tom Thibodeau wie, że na tym etapie zadzierać z sędziami byłoby samobójstwem, stąd wypowiada się dyplomatycznie:

Zgaduję, że musi wbijać się mocniej, nie wiem. Widziałem wiele kontaktu z obrońcami. Widocznie inni widzieli to inaczej.

1

Tak czy inaczej, na moje oko największym problemem Chicago w tej chwili nie są wcale sędziowie, ale dyspozycja Joakima Noah. Skoro już jesteśmy przy rzutach wolnych, jego procent w tych playoffs to… zgadnijcie… 1/14 (!!!) Rondo, Koń czy DeAndre to przy nim wirtuozi FT. Chłop jakby stracił wszelkie umiejętności strzeleckie, pudłuje spod dziury, ma drewniane ręce, posypał się jako defensor. Jest zdecydowanie wolniejszy na nogach, przecież niecały rok temu ten gość odbierał nagrodę dla Obrońcy Roku?! Czyżby kontuzje (operowane kolano, stopa) odebrały mu zdrowie, a może chodzi o ustawienie z Gasolem bliżej obręczy? Pewnie prawda leży po środku. O ile jednak Gasol błyszczy ofensywnie, Noah stał się duchem atakowanej połowy. Poza sporadycznym rozrzucaniem piłek ze środka i stawianiem zasłon -> znika, nie ma go. W obronie wzgardzonego przez hejterów Joakima staje Thibodeau:

Nie chcę zagłębiać się w temat jego zdobyczy punktowych, bo to nigdy nie była jego mocna strona. Chodzi o inne rzeczy, które wnosi na parkiet. Nie emocje, aktywność. Kiedy walczy, jest bardzo efektywny. Chodzi o to w jaki sposób funkcjonuje zespół. Nie musi rzucać by grać dobrze. Jego punkty same przyjdą. Wszyscy zawodnicy przechodzą przez kryzysy, ale niech to Wam nie przysłoni jego wkładu.

1

Pyk.

pyk

Info zza kulis: Noah poskarżył się ochronie meczu numer 2, że jeden z kibiców splunął na niego gdy opuszczał halę. Jak widzicie życie zawodowego sportowca nie jest usłane różami. Tu psychikę trzeba mieć twardą jak stal. 

CZYTAJ DALEJ >>

1 2 3

Ostatnie Wpisy

16 comments

  • Array ( [0] => administrator )

   ano widzisz, mieliby czterech, ale wzgardzili. Woleli Kevina Love

   (58)
 1. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  Zauważyłem pewną zależność tzn. Za każdym razem jak pojawia się Butler to przypominacie o tym, że matka wyżuciła go z domu. Okej jest to straszna sprawa zgodze się, ale naprawdę nie macie o nim innych informacji? może dla odmiany jakiś bardziej pozytywnych?

  (88)
 2. Array ( )
  Odpowiedz

  Brawo Jimmy!!!! Należało mu się bardziej niż Kurczakowi MVP.
  Widać że ciężka praca, czasem popłaca…. a może to magia contract year?!
  Wszak niejaki JRS też odebrał nagrodę dla najlepszego rezerwowego w swoim ostatnim roku kontraktu… Później dostał swój hajs i wiadomo jak było.
  Oby Jimmy nie poszedł w jego ślady w przyszłym roku

  (-2)
 3. Array ( )
  Odpowiedz

  z Bullsami może być różnie gdzies po korytarzach salonów NBA chodza plotki o wyoutowaniu TT. Swoja droga to niezłą gratka dla innych ekip, bo kto by nie chciał takiego trenera

  (3)
 4. Array ( )
  kocham Cavs, już nie Heat 7 maja, 2015 at 13:28
  Odpowiedz

  Wiem, że to niemożliwe i tylko takie gadania. Lato 2015, karierę kończy Pop/TD/Manu. Spurs zatrudniają TT + Aldridge lub Gasola. Kawhi/Parker/w/w dwójka grają po 40 min 😀 Podejrzewam, że rekord po sezonie będzie w okolicy 8-10 miejsca na zachodzie. Teraz pytania. Czy skład CHI jest zbudowany pod D-Rose czy raczej pod trenera?

  (-1)
 5. Array ( )
  Odpowiedz

  Bucketowi ta nagroda nalezała sia jak ie wiem. Był jak bulterier i jak tommy Lee Jones w Sciganym.
  Fenomenalne jest to, że jego statystyki wzrosły pomimi, ze miejsce w zespole i taktyce zostało tylko lekko przemodelowane a liczba minut nie zmieniła się niemal wcale.
  Co do Thibbsa – jego przyszłość jako HC – zależy od szachów z Cavs. Tu nie wystarczy zajeździć Bucketsa i kazać reszcie zapieprzać po 40+ minut.
  TT musi pokazać, że oprócz niewątpliwego talentu w ustawianiu obrony (i to w sensie zarówno doboru zawodników jak i taktyki) umie także grać w trenerskie szachy – w jakie grają najlepsi HC w późnych rundach PO.

  (3)
 6. Array ( )
  Odpowiedz

  Hi, Parę dni mnie nie było, a tu inna szata graficzna – gratuluję. Muszę się do niej tylko nieco przyzwyczaić.

  (4)
 7. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  Moim zdaniem w pełni zasłużona nagroda z plastra stał się graczem ataku. To oko Conley’a wyglada naprawdę źle ciekawe ile jeszcze potrwa ta kontuzja. A co do seri Cavs-Chi z takim LBJ powinni wygrać tą serie.

  (-1)
 8. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  LeBrona i spółkę stać, by wyrwać jeden mecz w United Center. Wraca JR do s5 i będzie chciał coś udowodnić, a Shump powinien dodać energii z ławki. Jakbym miał postawić pieniądze, to na Cavs w 7 meczach. Bez urazy fani Bulls, ale większym zagrożeniem na wschodzie, wydają mi się Wiz i Hawks, niż Bulls. Nie pogniewałbym się też, gdyby ktoś z pary Wizards – Hawks zagrał w finale.

  (7)
 9. Array ( )
  Odpowiedz

  O ile lepiej brzmi: Rose powinien dostać 6 osobistych przy 7 wjazdach pod kosz

  niż: Powinien dostać 3 faule przy 7 wjazdach pod kosz.

  Cavs wygrywa w PO? Sędziowie pomagaja. No tak, przecież rose musi byc faulowany. To nic że po prostu zagrał żałosny mecz:D

  (1)

Komentuj

Gwiazdy Basketu