Noworoczny prezent Lakers

12

Nuggets @ Lakers: po czterech meczach przymusowej absencji do składu powrócił Andrew Bynum. Chłopak “odsiadywał” karę za usiłowanie “morderstwa” JJ Barea w ostatnich playoffs. Trzeba przyznać, że wczoraj wyglądał rewelacyjnie (te zwody tyłem do kosza a’la Michael Jordan!). Uwijał się pod obiema tablicami, a atak gospodarzy od razu przeniósł się bliżej obręczy przeciwników. Lakers z powodzeniem dogrywali do dwójki wysokich, ale wyglądali na nieco pogubionych w obronie. Ty Lawson z łatwością penetrował strefę, a Nene przemykał za koszem otrzymując łatwe podania i zdobywając punkty. W drugiej kwarcie, wyrwać zespół do przodu próbował Kobe – w ciągu niecałej minuty trafił trzy razy. Jednak spora liczba strat i  niecelnych rzutów z obu stron wyrównała spotkanie.

Mistrzem drapania piłek, siatkarskich odbitek i fleszowania na zasłonach jest Josh McRoberts! Trener Mike Brown znalazł też rolę dla Metta WP, który ma być agresorem 1na1 kiedy boisko opuszcza Kobe. Problem w tym, że przeciwko Danilo Gallinariemu – WP był bezradny, a każda rozpoczynana przez niego akcja była na pograniczu błędu kroków. Propsy dla “Galla”, który gra twardo po obu stronach parkietu.

O zwycięstwie Lakers zadecydowała czwarta kwarta, wygrana przez gospodarzy pięcioma punktami. Na trzy minuty przed końcem goście prowadzili 89-84, wówczas do pracy przystąpił Kobe, alley-oop z faulem do Bynuma, wymuszenie faulu – mamy remis. W kolejnej akcji Bynum zablokował Nene, a następnie trafił spod kosza. Lakers wyszli na dwupunktowe prowadzenie, którego nie oddali do końca. Ostanie półtorej minuty meczu w wykonaniu obu drużyn to pokaz nieskuteczności, czego zwieńczeniem był przestrzelony layup sam na sam z koszem Gallinariego. Gospodarze dostali prezent na Sylwestra. Statystyki? MVP spotkania to z pewnością Andrew Bynum: 29 punktów, 13 zbiórek. Kobe: 17 punktów, 10 zbiórek, 9 asyst. Wśród gości: Al Harrington 21 punktów z ławki.