fbpx

Pat Riley krytykuje D-Wade’a: “musi zmienić płytę”

8

dw

Jak co roku przed rozpoczęciem wakacji, kierownictwo klubów spotyka się z zawodnikami by podsumować miniony sezon oraz ustalić wspólny “front robót” na przyszłość. To tutaj często padają kluczowe kwestie dotyczące dalszej współpracy, zmiany stylu, pracy koniecznej do wykonania w przerwie letniej etc.

Nie inaczej w obozie Miami Heat. Mówiąc delikatnie, nie udała im się kampania 2014/15. Po czterech kolejnych Finałach przyszło chłopom patrzeć jak z klubu odchodzi LeBron, poważnej kontuzji doznają kluczowi gracze: Chris Bosh i Josh McRoberts, a playoffs mimo starań pozostają poza zasięgiem. Biorąc pod uwagę ambicje włodarzy, sytuacja nie mogła zostać przyjęta “bez szemrania”. Nie ma awansu? Widocznie nie wykonaliście należycie roboty. Nie za to Wam płacimy. Mówi Riley:

Dwyane musi zmienić płytę, nie chce więcej słyszeć o jego zdrowiu, ciele, kontuzjach i opuszczonych meczach. Mieliśmy rozmowę na ten temat. Wiecznie musi odpowiadać na tego rodzaju pytania, które oczywiście bezpodstawne nie są. Każdego kolejnego dnia pojawia się pytanie, czy jest zdolny do gry. Chciałbym aby przemógł się mentalnie i zrobił wszystko co w jego mocy, by być gotowym na każdy trening i każdy mecz.

1

Bam! Padło. Teraz czas na pytania:

-> Owszem, oglądaliśmy spotkania, w których gołym okiem widać było, że D-Wade grać w nich… nie powinien, ale czy 62 rozegrane mecze ze średnimi 21.5 punktów, 4.8 asyst, 47% z gry to mało? Ciągnął ile mógł, średnio 32 minuty w meczu. Momentami udowadniał, że wciąż należy do elity oraz równocześnie, że najlepsze lata są zdecydowanie za nim.

CZYTAJ DALEJ >>

1 2 3

Ostatnie Wpisy

8 comments

 1. Array ( )
  Odpowiedz

  Wade powinien zrzucić trochę mięsa to by mu się łatwiej biegało/skakało. Jest potrzebny tej drużynie, jestem pod wrażeniem jego wystepów w tym sezonie i MZ dał z siebie wiele. Wolę oglądać go w co drugim (ważniejszym) meczu w pięknych akcjach niż zakatowanego treningami i występami a w konsekwencji opuszczającego sezon czy dwa bo coś mu nie wytrzymało.

  (25)
 2. Array ( )
  Odpowiedz

  wszystko powinno wyglądać jak najlepiej, Deng przedłuży kontrakt, chyba się tam w miarę zadomowił, poza tym kto inny da mu 10 mln za sezon przy dyspozycji już nie takiej jak w Chicago, chyba że mocno marzy mu się tytuł i za minimum poleci gdzieś na ławke ekipy liczącej się w stawce najbardziej, aczkolwiek nie sądzę, Dragic sam mówił coś o ile pamiętam o NYKach, o LAL i Miami, jest w Miami, pobyt tam wychodzi mu calkiem dobrze i chyba z obecnym składem Heat ma większe szanse na tytuł niż z obecnymi NYK czy LAL, więc powinien też przedłużyć, zdziwie się mocno jak tego nie zrobi, wysocy wrócą w pełni sił, jestem tego pewny, Bosh i McRoberts zrobią różnice, Whiteside dorobi się pewnie mięsa przez wakacje, wyszkoli ciut bardziej, ściągają kogoś za plecy Wade’a nawet weterana z dobrą miarą, powiedzmy że wyciągają to niskie skrzydło o ile nie oddają go do PHX za transfer z braćmi bo nie pamiętam jak to dokładnie wygląda i to ostatni sezon, czy może dwa kiedy tam coś może wypalić przed totalną przebudową. Odbijając ciut od tematu, wyobrażam sobie jak za 5 czy 6 lat, 13 letni obecnie synalek Wade’a zostaje wybrany przez Miami, młody dobrze pogrywa z tego co widziałem nie raz na internetach, historia byłaby kompletna ! póki co trzymam kciuki za zdrowie i czekam na 2015/2016 .. #HEATNATION !

  (16)
 3. Array ( )
  Odpowiedz

  Dwade nie opuści Miami, bez jaj.
  Mi się podobał jego występ w tym sezonie. Wyglądał dużo lepiej niż w poprzednich, jak snuł się po boisku.

  (10)
 4. Array ( )
  Odpowiedz

  No cóż, według mnie optymistyczny scenariusz nie przewiduje przedłużenia kontraktu przez Denga. To on pasuje do opisu defensywne niskie skrzydło z rzutem za 3. Grał w tym sezonie padakę poza kilkoma spotkaniami. 10 mln mu się nie należy moim zdaniem.

  (-1)
 5. Array ( )
  Odpowiedz

  Heat w tym sezonie bardzo pechowo, jedynie HW był takim optymistycznym akcentem. W przyszłym sezonie roster będzie wygladał duzo lepiej. Bedzie HW, Bosh, kogoś na niskie skrzydło nie wim czy Deng będzie odpowiednim zaowdnikiem TT go w Bullsach wyekspoatował i teraz mamy cień zawodnika, ale może jeszcze forma wróci. Wade, i Dragic. Mysle, że w pełnym składzie to bedzie silna ekipa, brakuje im może trochę energiw łasnie na 3. Przydałby im sie jakis atletyczny skrzydłowy, a Denga dac na pierwszego wchodzacego

  (1)
 6. Array ( )
  Odpowiedz

  #allforheat serio ? Deng nie jest już tym Dengiem z Chicago, ale zostawiał na parkiecie w nie jednym meczu całe serce, wiem co mówię bo sporo ich oglądałem, ma 30 na karku już, nic dziwnego, może nie zasługiwać w pełni na 10 mln, ale to wciąż defensor poza trumną, w niej w sumie też, dostarczał średnio 14 punktów i kilka zbiórek, moim zdaniem powinien zostać, nawet jeśli Heat przepłacają, jest ważnym elementem w tej układance na przyszły sezon, no bo jak nie on to kto.

  (0)
 7. Array ( )
  Odpowiedz

  Pat przesadza ostro. Zachowuje sie jak niewdzięczny skur…..
  Wade od lat gra super, podporządkował sie zmianie lidera po przyjsciu lebrona.
  Dał 4 lata finałow i 2 miśki.

  A typowi mało bo jeden sezon słabszy i to nie tylko z jego winy.

  Pat chciałby orać Wadem wiecznie.

  Zobaczymy co wykombinuje żeby zastąpić Wada. Wtedy wyjdzie jego majstersztyk. Bo orać Wadem nie bedzie wiecznie.

  (11)
 8. Array ( )
  Odpowiedz

  Wade zagrał świetny sezon bez innych kluczowych graczy ja z wielką chęcią widziałbym w Miami Igoudale na SF

  (3)

Komentuj

Gwiazdy Basketu