fbpx

Pat Riley wyjaśnia pocisk przeciwko Lakers, będzie awantura o kasę NBA!

20

Dzień dobry, Pat Riley klaruje/ wyjaśnia swą ostatnią wypowiedź, przypomnijmy: “tegoroczne mistrzostwo zawsze będzie oznaczone gwiazdką absencji Gorana i Bama” – miało paść z ust 75-letniego szefa kadr Miami Heat. Jakby na to nie patrzeć, tego rodzaju słowa nie przystoją legendzie koszykówki. Przypomnijmy, Pat Riley od sześciu dekad “jest obecny” w NBA Finals!

 • 1970, 1972*, 1973 – jako zawodnik Lakers
 • 1976 – jako zawodnik Suns
 • 1980* – jako asystent trenera Lakers
 • 1982*, 1983, 1984, 1985*, 1987*, 1988*, 1989 – jako główny trener Lakers
 • 1994 – jako główny trener Knicks
 • 2006* – jako główny trener Heat
 • 2011, 2012*, 2013*, 2014, 2020 – jako szef kadr Heat

Dziewiętnaście finałów na przestrzeni pięćdziesięciu lat robi wrażenie, co? W tym dziewięć mistrzowskich tytułów. Skoro więc mowa o gwiazdkach:

Gwiazdkę należy dopisać po stronie Heat, nie Lakers. Wywalczony przez nich tytuł jest oczywiście słuszny i prawowity. Pokonali nas uczciwie. To nasza porażka ma dopisaną gwiazdkę. Lakers byli od nas lepsi, kropka [Riley]

Fajnie, że sprostował. Bez wątpienia jest to wyjątkowa, bezkompromisowa postać z wizją i potrzebną do osiągania sukcesów, konsekwencją. Zobaczcie jaką charyzmę posiada w tak zaawansowanym wieku, czym jeździ oraz jak się wypowiada. Tak się zestarzeć to marzenie.

Będzie awantura o kasę

27-letni Spencer Dinwiddie zawsze miał oryginalne podejście i nie bał się mówić, co myśli. Zwłaszcza odkąd jego pozycja w lidze urosła do poziomu 20.6 punktów oraz 6.7 asyst zaliczanych średnio co mecz. Pamiętacie jak założył w sieci “zrzutkę” na swój nowy kontrakt? Kibice mieli określić, w którym klubie NBA zagra za minimalną gażę, reszta wynagrodzenia (24 mln $) miała pochodzić z zebranej kwoty. Niestety kibice nieszczególnie się kwapili, uzbierano nieco ponad tysiąc dolarów zanim władze ligi ucięły temat powołując się na stosowne przepisy. Niedawno Dinwiddie zrezygnował także z usług agenta sportowego uznając, że sam potrafi właściwie prowadzić swoje interesy i przedstawicielstwa nie potrzebuje. Miał też w sieci epizod z własną linią obuwniczą oraz krypto walutami. Zaś wczoraj, odnosząc się do raportu Reutersa odnośnie tegorocznej sytuacji finansowej ligi, napisał kilka naprawdę mocnych rzeczy, zobaczcie.

Mogę się mylić, bo bycie agentem to dla mnie nowa rzecz, ale przychód ligi zakładał w tym sezonie 8 miliardów dolarów. Reuters szacuje, że NBA straciła w sumie półtora miliarda. Z czego zawodnicy stracili 35% gaży, początkowo miało być 10% mniej, a następnie kolejne 25% mniej z uwagi na pandemię i jej skutki. Daje to: 35% x (50% z 8 miliardów) = 1.4 miliarda dolarów.  A więc, mimo obietnic pokrycia strat po połowie, oraz uwzględniając fiasko w Darylem Moreyem (szacowane straty to 300-500 milionów) gracze pokryją stratę w całości, a w Orlando grali za darmo. Mam nadzieję, że z tego powodu nie szykuje nam się lockout…

My też mamy taką nadzieję. A także, że Adam Silver zweryfikuje powyższe założenia.

Dane oglądalności

Wiele mówiło się ostatnio o spadku zainteresowania NBA wyrażanego mniejszą niż przed laty widownią zebraną przed telewizorami. Jak wynika z raportu dotyczącego transmisji meczów nadawanych przez ogólnokrajowe stacje, sprawa ma się następująco:

 • średnia widzów w rundzie zasadniczej: 1.41 miliona (9.36% mniej niż w sezonie 2018/2019)
 • średnia widzów w playoffs: 2.92 miliona (36.94% mniej niż w sezonie 2018/2019)

Największą widownię zgromadziły:

 1. 8.89 mln widzów: Lakers vs Miami, NBA Finals Game 5. (51.2% mniej niż przed rokiem)
 2. 8.29 miliona: Lakers vs Miami, NBA Finals Game 6. (54.78% mniej niż przed rokiem)
 3. 7.54 miliona: Lakers vs Miami, NBA Finals Game 4. (41.07% mniej niż przed rokiem)
 4. 7.41 miliona: Lakers vs Miami, NBA Finals Game 1. (44.31% mniej niż przed rokiem)
 5. 6.98 miliona: Lakers vs Clippers, mecz świąteczny
 6. 6.61 miliona: Lakers vs Miami, NBA Finals Game 2.
 7. 6.55 miliona: Houston vs Golden State, mecz świąteczny
 8. 5.94 miliona: Lakers vs Miami, NBA Finals Game 3.
 9. 5.48 miliona: Milwaukee vs Philadelphia, mecz świąteczny
 10. 5.43 miliona: Lakers vs Houston, druga runda playoffs Game 2.

Generalnie rzecz ujmując, spośród stu meczów, które zgromadziły przed TV najwyższą widownię są aż 42 mecze z udziałem Los Angeles Lakers. Jak to zinterpretujecie? Pozdrowienia z wakacji od ulubieńca publiczności Tylera Herro, którego ciało przyozdobiły w ostatnim czasie nowe tatuaże.

Wy także trzymajcie się ciepło w tym trudnym dla wszystkich czasie. B

 

 

Ostatnie Wpisy

20 comments

 1. Array ( )
  Odpowiedz

  Pieniądze nic Ci nie dadzą bez etyki pracy i zwykłego, codziennego dbania o siebie. Uważniejsza dieta, ćwiczenia czy ruch na świeżym powietrzu, to nie są rzeczy wymagające milionów na koncie. Otwórz głowę i nie patrz tylko na to czego nie masz. W zamian tego pomyśl co możesz zrobić, żeby zadbać o siebie z tym co masz 🙂

  (51)
  • Array ( [0] => administrator )

   przede wszystkim czytać dużo i potrafić formułować myśli – mnie imponuje przede wszystkim jego intelekt i elokwencja w tym wieku.

   (15)
  • Array ( )

   Realia są takie, że Riley w NBA był ze względu na IQ. Dostał pracę jako trener ze wzgledu na IQ. Poza tym, gość to Amerykanin. Nie ma co go porównywać z przeciętnym 75 latkiem z Polski, który jak zobaczy coś nowego, to ucieka w drugą stronę i sepleniąc narzeka na wszystko przy obowiązkowym browarku każdego dnia.

   Znam paru Amerykanow po 70-stce i nie zachowują się inaczej od Pata. Co prawda nie wyglądają jak on, ale po rozmowie nie byłbyś w stanie stwierdzić, że są tak starzy.

   Można oczywiście napisać, że to ze względu na pieniądze, których emeryci w Polsce nie posiadają i jakaś prawda w tym na pewno również jest.

   (17)
 2. Array ( )
  Odpowiedz

  Dinwiddie wyrasta na trzeciego “inteligentnego” w Nets. Oj będzie tam ciekawie. Według mnie zaliczy w tym sezonie zjazd w stylu Kuzmy z tego sezonu. Rzadko będzie dostawał piłkę i 15 ppg nie przebije.

  (6)

Komentuj

Gwiazdy Basketu