fbpx

Paul George zgarnia statuetkę NBA Most Improved Player

5

Paul George odebrał dziś po południu statuetkę NBA Most Improved Player, czyli po naszemu: nagrodę dla gracza, który przez ostatni rok poczynił największy postęp.

Podczas wręczania nagrody zawodnik dziękował swoim kolegom z drużyny Pacers, a swój “rozwój” tłumaczył pracą nad dryblingiem i dochodzeniem do pozycji rzutowych, przebytą zeszłego lata. George został niejako postawiony przed faktem dokonanym, po kontuzji kolana, której doznał dotychczasowy lider Danny Granger, ktoś musiał przejąć jego rolę lidera ofensywnego. Tym samym, George w minionym sezonie oddawał prawie 15 rzutów w meczu, a jego średnia punktowa wzrosła z 12 do 17.

Dla mnie osobiście jeszcze większy wpływ George  miał na bronionej połowie, mimo młodego wieku (w maju skończy 23 lata) już dziś jest jednym z najlepszych obrońców ligi na obwodzie, a jego średnia zbiórek w sezonie wyniosła 7,6. Jako swego idola wymienił Kobe Bryanta, dziękował rodzicom, Bogu i wszystkim “znajomym królika”.

Tymczasem popatrzmy na “cuda-wianki”, jakie w minionym sezonie wyczyniał na ligowych parkietach:

Ostatnie Wpisy

5 comments

  1. Array ( [0] => subscriber )
    Odpowiedz

    ale ten miks nie jest tylko z poprzedniego sezonu… nadal chociażby są mecze z NEW JERSEY NETS … przydałoby się znaleźć lepsze video w końcu to nie jakiś ziutek tylko wschodząca gwiazda i na pewno ma więcej ciekawszych zagrań niż zwykłe jumpery (tak , wiem że są tam też wsady itp. ale czemu w takim miksie powrzucane są też ,,najzwyklejsze” jumpery?) ;D

    (0)

Komentuj

Gwiazdy Basketu