fbpx

Pięć najlepszych bloków w karierze Kobe Bryanta

34

“I’m not fading into the shadows, if that’s what you’re asking. I’m not going anywhere. We’re not going anywhere…It’s not one of those things where the Bulls beat the Pistons and the Pistons disappeared forever. Not going for that sh%t… Come hell or high water, we’re going to be there again.”

“Nie zamierzam odejść w cień, jeśli o to ci chodzi. Nigdzie się nie wybieram. Nigdzie się nie wybieramy… To nie jedna z tych chwil, kiedy Bulls pokonali Pistons, a ci zniknęli na zawsze. Nie kupuję tego gówna… Piekło, czy powódź, wrócimy tu znowu.” – Kobe Bryant po przegranej z OKC w game 5.

Kiedy drużyna ponosi porażkę w najważniejszym meczu, mogą stać się dwie rzeczy: 1/ przychodzi zwątpienie i zespół rozpada się od środka; 2/ wyciągnięte zostają wnioski, a gracze wracają jeszcze mocniejsi. Nie młodsi. Wzmocnieni mentalnie, sprytniejsi, bardziej zgrani i doświadczeni. Vide: Celtics, Spurs.

Każdy miewa momenty zwątpienia, czasem na drodze staje kontuzja, problemy w życiu prywatnym, kłopoty w pracy. Pozostaje wiara i samodyscyplina. Aby dodać sobie powera przywołuje się wspomnienia. Sukcesy, chwile triumfu. Ogląda foty z bandą spoconych i wyszczerzonych ziomów pozujących z pucharem lub statuetką. Każdy ma swoje “zwycięskie wspomnienia”. Oczywiście niektórzy mają ich więcej niż inni. Kimś takim z pewnością jest K. Bryant. Oto pięć najefektowniejszych bloków kariery Beana:

Miejsce 5: czasem nie chodzi o stawkę meczu, ale przesłanie: Kobe > Jordan

[vsw id=”VhqMuo12ex4″ source=”youtube” width=”690″ height=”420″ autoplay=”no”]

Miejsce 4: był taki czas, kiedy porównywano Bryanta z Rayem, co bardzo bolało Kobe.

[vsw id=”vCrvCbh26K8″ source=”youtube” width=”690″ height=”420″ autoplay=”no”]

przejdź dalej by zobaczyć miejsca 1-3 >>

1 2

34 comments

 1. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  Pozdro 600, założe się , że istnieją po stokroć bardziej atletyczni blokujący niż tylko Kobe B.
  Ogarnijcie czy nie często jest tu mowa o panie Bryant’cie , bo równie dobrze artykuł mozna by zrobić o S.Ibace..

  (0)
 2. Array ( )
  Odpowiedz

  Szkoda,ze ten killer nie ma wsparcia w kolegach z druzyny…Kobe zasluguje na 6.tytul!Pewnie jest zbyt wyrozumialy dla tych gwiazdek w rodzaju Bynuma.Jordan potrafilby ich wziac za morde,zeby sie do roboty wzieli!

  (0)
 3. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  Bloków? Marny z niego defensor chociażby w porównaniu do Andre Iguodali czy LeBrona . Ja bym nie robił takiego tematu…

  (0)
 4. Array ( )
  Odpowiedz

  Przepraszam bardzo, ale nazywasz gwiazdką tak wspaniałego podkoszowego jakim jest Bynum ? Pokazał klasę według mnie. Nie gra może tak efektownie jak Dwight, ale dla mnie jest najlepszym podkoszowym. Pozdrawiam

  (0)
 5. Array ( )
  Odpowiedz

  @biit01, marny z niego defensor? No k!#%!, chyba sobie żartujesz. Kobe jest wybitnym obrońcą, ale skąd ty możesz to wiedzieć, jak oglądasz NBA od wczoraj.

  (0)
 6. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  @Nick Anderson może nie jest marnym obrońcą ale marny “BLOKEREM” źle się wyraziłem,bo nie są one widowiskowe ani nie zatrzymuje kolosów pokroju Howarda . masz tutaj przedstawionych Allena,Barbose,Williams`a… co z niego za bloker ?

  (0)
 7. Array ( )
  Odpowiedz

  kobe wybitnym obrońcą? hehe, może kiedyś był dobrym obrońcą, ale teraz raczej obrońca z niego marny. nie wiem za co, co roku jest wybierany do all-defensive team, dobrze, że w tym roku wybrali go tylko do all-defensive 2nd team

  (0)
 8. Array ( )
  Odpowiedz

  Kobe nie jest dobrym obrońcą ?

  Może przypomnijcie sobie kto stanął naprzeciwko Lebrona w meczu gwiazd ? Nie sądzę, że Kobe był odpowiedzialny za jego krycie ..

  (0)
 9. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  Bynum słaby hahaha a kto pobił w tegorocznym playoff rekord bloków hahahah… Dwight może sie schować racja … a Kobe dostanie tytuł jeszcze … no i wielki szacunek <3

  (0)
 10. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  Zdecydowanie brakuje bloku na Sabonisie, i ta reakcja Pippien’a, ogólnie to nie wiem czy są to najlepsze bloki Mamby, jak był młody i winda była, to sporo rzutów blokował.
  Twierdzenie, że Kobe to marny obrońca uznam za marną prowokacje, że tak napisze.
  Na obwodzie Kobe jest genialnym obrońcą, wystarczy oglądać mecze Lakers, wtedy łatwo się przekonać, oczywiście LBJ też jest świetnym obrońcą pozdro dla kumatych:)

  (0)
 11. Array ( [0] => contributor )
  PATRON
  Odpowiedz

  Jordan sprawial, ze jego druzyna grala…. stawali sie zespolem, podazali za leaderem 🙂 A co robi Kobe… rozbija mistrzowski zespol z Shaqiem, a potem nie potrafi stworzyc zespolu z Bynumem i Gasolem… KB jest antypatycznym samolubem…

  (1)
 12. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  @ VanGundy, tak, Ty oczywiście lepiej wiesz jakim Kobe jest obrońcą. Ludzie wybierający All defensive team się po prostu nie znają. Mam nadzieje, że kiedys poznają się na Twoim talencie;)

  (0)
 13. Array ( )
  Odpowiedz

  wszystkim, którzy piszą, że Kobe jest słabym obrońcą, przypominam tylko, że pozycja na której gra nazywa się Shooting GUARD. Lepszego na tej pozycji w lidze nie ma. Dziękuję, dobranoc.

  (0)
 14. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  @biit01
  Człowieku, z twojego myślenia wynika , ż SG powinien blokować centrów równie często niż konkurentów ze swojej pozycji. Jak taki kozak jesteś to wskaż jakiś innych graczy z jego pozycji , którzy blokują tego typu graczy. Zapewne skończą się argumenty. Więc skończ 😉

  (0)
 15. Array ( )
  Odpowiedz

  Ej sorry, ale taki Moncrief czy Dumars mieli jeszcze mniej bloków, a ktoś ośmieli się powiedzieć, że nie byli dobrymi obrońcami? Zapytajcie się Jordana… A kto na igrzyskach olimpijskich w Pekinie krył najlepszych strzelców rywali? A kto w pierwszym sezonie Oklahomy w playoffach miażdżył Westbrooka w obronie? Oczywiście teraz brak mu już tej siły i szybkości, ale i tak nadal zalicza się do elity obrońców na tej pozycji, w szczególności jeżeli jego przeciwnik nie należy do najbardziej atletycznych graczy. Spójrzcie tylko jak Rondo dostaje od niego zwykle łupnia. James i Iguodala są również świetni, ale nie ma co ich tak porównywać- różnica wieku,atletyzmu itp. Ta obrona jest inna. A może Battier też jest cienki? Bo przecież nie pakuje piłek z góry jak Lebron czy Griffin…

  (0)
 16. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  w temacie bloków kobe mógłby się wiele nauczyć od jednego z idoli mojego dzieciństwa i swojego teammate’a Eddie Jones’a

  (0)
 17. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  kolega BLC chyba najtrafniej to ujął: wszystkim, którzy piszą, że Kobe jest słabym obrońcą, przypominam tylko, że pozycja na której gra nazywa się Shooting GUARD. Lepszego na tej pozycji w lidze nie ma. Dziękuję, dobranoc.

  (0)
 18. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  Znowu fani Bronka i Kobego sie spierają , Kobe jest bardzo dobrym obroncą , przywodcą druzyny , chodz jego wielka wadą jest arogancja i to ,ze jest samolubem 😀

  (0)
 19. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  @biit01 – Ciężko żeby blokował jakiegokolwiek centra, skoro zazwyczaj kiedy taki Howard pakuje, to Kobe jest z 5 metrów od niego. Jest odpowiedzialny za krycie graczy ze swojej pozycji, więc nic dziwnego, że na filmach są Allen, czy Jordan.

  ps. Jeśli ktoś twierdzi, że Bryant jest słabym obrońcą, to właśnie pokazał, jak się interesuje koszykówką. 😀

  (0)

Komentuj

Gwiazdy Basketu