fbpx

Pięć rzeczy, których nie wiecie o Rayu Allenie

24

rrra

Dziś o najbardziej udekorowanym snajperze wszech czasów. Przez 17 sezonów spędzonych w lidze trafił rekordowe 2857 trójek, kolejne 352 dokładając w fazie playoffs. Ma oszałamiające średnie kariery: 19.4 punktów, 45% z gry, 40% zza łuku oraz 89% z linii rzutów osobistych. Dziś pomimo swych 38 lat nadal pozostaje kluczowym zawodnikiem mistrzowskiej drużyny Miami, a jego trójka w grze szóstej minionych finałów przejdzie do historii sportu.

Ray Allen, bo o nim mowa, pojawił się w NBA kiedy wielu z Was robiło jeszcze w pieluchy (mylę się?) ma na koncie wiele osiągnięć (m.in. dwa tytuły mistrzowskie) oraz sekretów. Oto 5 rzeczy, których nie wiecie o Sugar Rayu:

#1

Ray jest synem wojskowego, pilność i dyscyplinę ma we krwi

Wystarczy spojrzeć na powtarzalność ruchu, ułożenie ciała przy rzucie, aby uznać że jest ona wynikiem nieskończonej liczby oddanych prób na treningu. O żelaznej etyce pracy Allena nie będziemy pisać, bo to oczywiste, interesuje nas raczej skąd u chłopaka tego rodzaju dyscyplina? Otóż Ray jest trzecim z piątki dzieci, synem wojskowego urodzonym na terenie bazy wojskowej w Kalifornii. Dzieciństwo spędził w różnego rodzaju ośrodkach militarnych: w Anglii, Oklahomie, Niemczech, gdzie stacjonował oddział jego ojca stąd pobudka o szóstej rano, poranna gimnastyka oraz składanie koca w kosteczkę jest dlań czymś równie oczywistym, co wschód i zachód słońca.

Ray jest pilnym uczniem: na studiach w większości miał piątki. Z wyróżnieniem ukończył specjalizację “Komunikacja” na uniwersytecie w Connecticut, której program obejmował następujące zagadnienia: wystąpienia publiczne, wywieranie wpływu, nowoczesne media, wpływ mediów na społeczeństwo, public relations, komunikacja interpersonalna etc.

Mówiąc o dyscyplinie: w niedawnym wywiadzie 38-letni Allen przyznał, że stara się jeść zdrowo by utrzymać ciało w możliwie najlepszej formie fizycznej. Podobno nie jadł cheeseburgera i tym podobnych fast-foodów od 15 roku życia! Pamiętajcie, snajper musi być w formie uwalniając się od obrońcy czy w poszukiwaniu zasłony, w końcu nie zawsze za pierwszym razem uda mu się podać piłkę.

raaa

CZYTAJ DALEJ >>

1 2 3 4 5

Ostatnie Wpisy

24 comments

 1. Array ( [0] => subscriber )
  Zdjęcie profilowe rubio
  Odpowiedz

  Uwielbiam go jako zawodnika i człowieka , zawodowiec w 100 % poświęcony dyscyplinie, rutynie , nigdy nie cwaniaczy , inteligentny. Zero sensacji z życia prywatnego… Śmiem twierdzić , że to najlepszy strzelec w historii NBA.

  (49)
 2. Array ( )
  Zdjęcie profilowe One Blink
  Odpowiedz

  ja bym nie dal rady z taka rutyna 🙂 robic codziennie to samo od… pewnie znajac Raya od czasów liceum, to nie dla mnie 😀 ale szacun dla niego.
  @MVP Wade to podobno jeszcze nie dawno jadl tylko fastfoody 😉

  (3)
 3. Array ( [0] => subscriber )
  Zdjęcie profilowe kakaski
  Odpowiedz

  Co do tego “wojskowego dzieciństwa”, podobnie miał Shaq. Pewnie wielu z Was czytało jego biografię, pisali tam, że jeździł po kraju (i nie tylko – np. Niemcy) ze swoim ojcem, Sierżantem.

  (4)
 4. Array ( )
  Zdjęcie profilowe all3
  Odpowiedz

  jeden z najlepszych zawodników w historii NBA, prawidzwy profesjnalista podobnie jak KB24 nawet z tego samego draftu. Co do jego kontraktu to ja czytałem trochę inna historiie, mianowicie Ray Allen mówił, że nie zgadza się na to, by agent jak to określił “spijał śmietanke” z jego kontraktu bo musiałby oddać agentowi kilka milionów, wiec kupil kilka ksiazek prawniczych i sie dokształcił rezultatem było podpisanie kotraktu bez agenta, pozniej z jego przykładu skorzystało jeszcze kilku koszykarzy. Teraz bywa cz ęsto tak ze agentami jest rodzina i dzieki temu kasa zostaje w domu:D

  (2)
 5. Array ( [0] => subscriber )
  Zdjęcie profilowe fandor18
  Odpowiedz

  Ray Allen jest najlepszym strzelcem i koniec ! Ja bym bardzo prosił o 5 rzeczy których nie wiemy o trójce zawodników:
  1)Dwyane Wade
  2)Blake Griffin
  3)Andre Iguodala
  z góry dziękuje 🙂

  (13)
 6. Array ( )
  Zdjęcie profilowe Hater
  Odpowiedz

  Hejt dla łysego leci za pseudofilozofię Coelho.

  To jednak jedyna zła rzecz, która przychodzi mi do głowy. Niesamowite podejście do gry – niczym do świętości. Odpowiedź na krytykę Karl’a również mi zaimponowała. Człowiek legenda.

  (5)
 7. Array ( )
  Zdjęcie profilowe BartekCELT
  Odpowiedz

  Oby więcej artykułów typu “Pięć rzeczy,których nie wiecie o …” ;).Jeśli mogę dodać jakieś swoje sugestie to prosił bym o “Pięć rzeczy których nie wiemy o…” :

  1)Tim Duncan
  2)Kevin Garnett
  3)Dirk Nowitzki

  Pozdrawiam 🙂

  (5)
 8. Array ( [0] => subscriber )
  Zdjęcie profilowe wilkong
  Odpowiedz

  szacunek dla niego, tylko tem ulubionej książce się dziwię, pierwsza i ostatnia książka tego autora przeczytana przeze mnie ;p ale zawodnik świetny, ale ta powtarzalność chyba mnie zabiła ;p

  (0)
 9. Array ( [0] => subscriber )
  Zdjęcie profilowe luki29
  Odpowiedz

  cyt. “Podobno nie jadł cheeseburgera i tym podobnych fast-foodów od 15 roku życia! ” – podobno Jason Statham jest wegetarianinem, nie je mięsa itp. nie wiem jak on jedzie na samych warzywkach

  cyt. “przybycie na teren hali dokładnie 3 godziny 45 minut przed meczem.” – myślę że tu chodzi o tremę, aby go nie złapała, pewnie w ten sposób się uspokaja i przyzwyczaja do otoczenia, po części musi wybadać teren jak zwiadowca, posiedzieć, popatrzeć jak krowa na pastwisku, organizm się uspokoi, przyzwyczai, ochłonie, wtedy jest sobą na 100% i nic go nie blokuje

  cyt. “Proszę bardzo: myślę, że w powyższym stwierdzeniu kryje się cały sukces Allena. Niczym starożytni stoicy, Ray stara się osiągać szczęście poprzez wewnętrzną dyscyplinę moralną, sumienne wypełnianie swoich obowiązków oraz odcięcie emocji od zdarzeń zewnętrznych.” – no i wybacza innym, bo inni są tylko ludźmi, trochę jak Jezus heh 🙂

  6 ciekawostka, wie kiedy dać nogę za pas 😉 to nic złego, taki jest ten biznes

  (0)
 10. Array ( [0] => subscriber )
  Zdjęcie profilowe luki29
  Odpowiedz

  Ja proszę o 5 rzeczy których nie wiecie o Dennisie Rodmanie (ale takie konkretne 5 rzeczy)
  a w dalszej kolejności, Steve Nash, Dirk Nowitzki, Shawn Marion, i coś o starszych gwiazdach, Jeff Hornacek, Hersey Hawkins, Detlef Schrempf :D, Bryon Russell, Pat Riley 😉 Erik Spoelstra (jakiego żelu używa do włosów)

  (2)

Gwiazdy Basketu