fbpx

Pistons uparcie chcą u siebie Rajona Rondo

15

Rajon Rondo pasowałby idealnie do zespołu, który utworzył się w Detroit. Wiedzą to w Detroit i wiemy to my. Pistons uparcie chcą u siebie Rajona, Boston chce w zamian Andre Drummonda i lipa, negocjacje stoją w miejscu okraszone zapowiedziami nowego trenera Brada Stevensa, który chce budować nową erę w Bostonie wokół talentów RR.

19-letni, 213-centymetrowy Drummond jest w tym momencie nietykalny:

Pistons proponują Brandona Knighta oraz upływające kontrakty, co wydaje się niepoważne, przynajmniej w rozumieniu przeciętnego kibica. Nie mają do zaoferowania losów w drafcie, ani teraz ani w przyszłości, bo posłali je do Charlotte za Bena Gordona.

Tymczasem Danny Ainge uskładał już 9 wyborów draftu w ciągu kolejnych pięciu lat, a proces przebudowany należy uznać w Bostonie za rozpoczęty. Aby sprowadzić Rondo, Pistons musieliby wziąć na siebie ciężkie do przełknięcia kontrakty Geralda Wallace’a czy Brandona Bassa i/lub rozważyć oddanie Drummonda. Czemu?

Wiecie, problem polega na tym, że żaden z graczy drugiej linii (Smith/Monroe/Drummond) pomimo imponujących warunków fizycznych oraz przewag podkoszowych:

a) nie stanowi realnego zagrożenia poza polem trzech sekund

b) nie jest w stanie regularnie kreować akcji rzutowych

Pierwszym rozwiązaniem jest transfer jednego z dwójki centrów, drugim pozyskanie rozgrywającego, który zrobi grę w Detroit. Nie liczcie na Brandona Knighta, którego instynktem jest rzucanie, ani Chaunceya Billupsa, który na tym etapie kariery jest raczej strzelcem przyczajonym w rogu niż typowym playmakerem.

czytaj dalej >>

1 2

Ostatnie Wpisy

15 comments

 1. Array ( [0] => subscriber )
  Zdjęcie profilowe luki29
  Odpowiedz

  zanim Howard opuścił Orlando to ze 2 lata namarudził się że chce odejść, zanim Shaq opuścił LA to też minęło z pół roku jak nie więcej, tak samo było z Carmelo Anthonym, jeśli Rondo nie wyraża chęci opuszczenia składu (np. na tych tweeterach i facebookach) tzn. że nigdzie nie odejdzie

  (0)
 2. Array ( )
  Odpowiedz

  Pistons nie powinni oddawać Monroe ,bo to tak naprawdę jedyny jasny punkt Pistons z tego sezonu i tylko dlatego większość ludzi oglądało ich mecze (oprócz kibiców) . Nie wiem kogo mogliby wymienić za Rondo … może powinni sobie już w tym roku dać spokój i za rok coś wykombinować .

  (3)
 3. Array ( )
  Zdjęcie profilowe mike9204
  Odpowiedz

  rondo to jeden z tych zawodników, których nie wyobrażam sobie w innych barwach aniżeli zielono białych!

  (11)
 4. Array ( )
  Odpowiedz

  Jeśli chcieliby oddać Drummonda to niech lepiej od razu strzelą sobie w głowe. Gość jest ich przyszłością i to bardzo obiecującą.

  (8)
 5. Array ( [0] => subscriber )
  Zdjęcie profilowe Dodox
  Odpowiedz

  Nawet w bez Rondo w Detroid jest paka że ja piórkuję , nie ma się o co martwić ale wątpię czy Boston odda ostatniego ze swych gwiazdorów

  (-8)

Gwiazdy Basketu