fbpx

Polacy znów lepsi od Niemców! Brawo panowie!

19

Polska 80 Niemcy 75

Wiem, że rzadko piszemy o europejskim baskecie, ale chyba nie spodziewaliście się ujrzeć na parkiecie Dirka Nowitzkiego, co? Ten zakończył karierę reprezentacyjną w 2015 roku. Jest za to gwiazda ATL Dennis Schroeder. Polacy rozpoczynają standardową piątką: Łukasz Koszarek, Mateusz Ponitka, Adam Waczyński, Aaron Cel i Damian Kulig.

Napiszę od razu, motorycznie Schroeder to inna liga, może być w “wakacyjnej formie”, ale i tak dominuje szybkością, z łatwością mija pierwszą linię obrony biało-czerwonych, egzekwuje założenia i wyprowadza kolegów na pozycje rzutowe. Na szczęście nie gra wielu minut. W końcu to sparing, trenerzy testują ustawienia.

W połowie I kwarty na placu pojawia się Przemek Karnowski. Daj mu Boziu zdrowie, bo chłop raz po raz napada Niemców tyłem do kosza. Ci zmuszeni są faulować, Przemek jest dziś nie do zatrzymania w polu trzech sekund, dominuje fizycznie.

Równocześnie zaznaczyć należy wszechstronność Kuliga, który płynnie przechodzi ze środka na silne skrzydło, a w ataku jego miara zza łuku umożliwia Przemkowi manewry. Co więcej? Bardzo podoba mi się energia Zamojskiego i Gielo z ławki, naciskamy rywali, którzy bez Schroedera na placu pozbawieni są pazura.

Lampe is OUT

Po pierwszej kwarcie 19-15 Polacy. Dalej jest niestety gorzej, drugi skład PL wyraźnie obniża loty, brakuje kreatora gry, Adam Hrycaniuk ma swoje wady i zalety, Slaughter niewidoczny. Panowie patrzą jeden na drugiego. Inicjatywę próbuje przejąć Przemek Zamojski, ale gra kozłem to nie jego styl. Niemcy akcja po akcji grają coraz swobodniej. Przydałby się Maciej Lampe, niestety już wiemy, że kontuzja uniemożliwi mu występ w Eurobaskecie. To przykra informacja, która mocno rzutuje na nasze notowania w turnieju.

Hrycaniuka zmienia Kulig i od razu żywiej wyglądamy w obronie. Niedobre jak dotąd zawody Mateusza Ponitki: nieskuteczny, nie czuje piłki, popełnia błędy decyzyjne. Dużo zdrowia zostawił zdaje się wczoraj przeciwko Serbom. Na szczęście formę trzyma dziś Adam Waczyński, autor 18 punktów i 7 zbiórek.

Różnicę stanowi Schroeder. Naszej reprezentacji brakuje właśnie takiej dominującej jednostki, gwiazdy. Gramy zespołowo, ale momentami chaotycznie. Na szczęście Niemcy to nie żadna potęga, można zebrać przeciwko nim piłkę i pojechać z kontrą i gdy tylko Dennis zasiada na ławie wynik znów jest na styku.

W czwartej kwarcie ważną trójkę rzuca AJ Slaughter, którego nie należy jednak mylić z playmakerem. Punkty zdobywa także nasz snajper Adam Waczyński, prowadzimy 73-64, przeciwnik szarpie, ale już tego nie przegramy! Jest zwycięstwo!

zdjęcie tytułowe dzięki uprzejmości: /facebook/koszkadrapl/

Ostatnie Wpisy

19 comments

 1. Array ( )
  Odpowiedz

  Ponitka to obecnie najlepszy korzykarz Rzeczpospolitej Polskiej.Jeden mecz mi nie wyszedł, w następnych pokaże na co go stać.

  (45)
 2. Array ( )
  Odpowiedz

  Przy przegranym sparingu – przecież to tylko nic nie znaczący mecz towarzyski.
  Przy wygranym sparingu – brawo! zwycięstwo! idziemy na mistrza!
  Typowe gwba.

  bez spiny 🙂

  (16)
 3. Array ( )
  Odpowiedz

  Ponitka to obecnie jeden z najlepszych koszykarzy Rzeczpospolitej Polskiej.nie wyszedł mi jeden mecz, w następnym pokaże na co go stać.

  (-4)
 4. Array ( )
  Odpowiedz

  Może i Karnowski przepychał Niemców pod koszem, ale mam wrażenie, ze tylko to ma do zaoferowania. Najfajniej zagral Sokołowski, wszedł z ławki blok, punkty, dobrze w obronie. Na plus waczynski i cel.

  (20)
 5. Array ( )
  Odpowiedz

  @wesley

  Nie dziwota. Przy przegranym sparingu jest to niewiele znaczące zwycięstwo – toż to sparing… Jednak ten przeciwko Serbii dał Nam troszkę nadziei, bo przecież szarpali, niby było blisko. A jak wygramy sparing z silnym przeciwnikiem, to tym bardziej w głowach kibiców zaczyna świecić się lampka, że na Eurobaskecie może być ciekawiej i solidniej, niż w poprzednich latach, może wycisną więcej, niż myślimy. “W trakcie turnieju będą bardziej wypoczęci, zrobią jeszcze lepszą robotę!” – na pewno sporo z was pomyślało. ;p

  (0)
 6. Array ( )
  Odpowiedz

  Ale kicha nędzne polaczki niestety wygrali z NIEMCAMI.Ale to dopiero początek i tak nic boe osiągną paprochy.pozdrawiam i czekam na plusy

  (-19)
  • Array ( )

   Bnm i anonim to sie nazywa zacofanie.Nie można kibicowac już komuś innemu tylko Polaką bo jesten polakiem???to dopiero bezsens ni ale zacofanie u nas jezt na porządku dziennym

   (-4)
 7. Array ( )
  Odpowiedz

  Oglądam mecze polski w tv, czasem jakiś na żywo i od jakiegoś czasu zastanawiam się za jakie zasługi Hrycaniuk dostaje tyle minut, bo w jego grze zawsze widzę nieporadność

  (5)

Komentuj

Gwiazdy Basketu