fbpx

Polpharma Streetball Jam – mixtape

6

Chłopaki z okazji Dnia Matki mieli wczoraj “zobowiązania rodzinne” więc na Polpharma Streetball Jam 2012 z kamerą musiałem pojechać sam. Starogard Gdański leży jakieś 70 kilometrów od Trójmiasta więc tragedii nie było, ale wiecie jak to jest, gdy idzie się samemu na imprezę, na której nikogo się nie zna.

Jakże się myliłem! Kto bywa na turniejach w lecie ten niezależnie od szerokości geograficznej w Polsce spotka “dobrze znane streetballowe mordy” jak to mówi Wujek Samo Zło. Rok temu wystartowaliśmy z portalem, a dziś wydaje się, że zna nas większość chłopaków. Miłe uczucie.

Polpharma Streetball 4 okazał się zdecydowanie najmocniejszym (pod względem sportowym) turniejem 3×3 w tym roku. Niestety miałem awarię sprzętu, grę musiałem nagrywać komórką, ale liczą się wrażenia, a te zaliczyłem mocne. Podziękowania zwłaszcza dla Karola DML, Kacpy oraz chłopaków, którzy mimo bardzo zaciętej rywalizacji grali fair.

No właśnie, wydaje mi się, że gdy ktoś reprezentuje pewien poziom umiejętności, rozumie że gra fizyczna, przepychanki i faul są elementem gry na ulicy. Faul z kolei pewną metodą obrony. Wczoraj nie tylko poziom wyszkolenia był wysoki. Podobała mi się kontrola agresji i przewinienia popełniane mimo wszystko z uwagą o zdrowie przeciwnika.

Pierwsze miejsce OPEN zajęła drużyna “Dar Austriaków dla świata” w składzie: Łukasz Muszyński (Olsztyn), Jarek Andrusiewicz (Olsztyn), Jacek Chojnacki (Słupsk) oraz Mateusz Nitsche (Gdańsk).

W finale pokonali ekipę “Czoko plus Kuri na featuringu” złożoną z: Paweł Matysiak (Gdańsk), Piotr Matkiewicz (Elbląg), Piotr Frenkiel (Gdańsk) oraz Marcin Chudy (Gdańsk).

Trzecie miejsce należało do “Sikalafą”, czyli reprezentantów Włocławka: Jarosława Pawłowskiego, Radosława Jarosza, Jakuba Gołębiewskiego, Mateusza Krawiec.

Gratulacje panowie!

[stream base=x:/gwiazdybasketu.org/flv/ flv=starogard-2012.flv embed=false share=false width=690 height=388 dock=true controlbar=over bandwidth=high autostart=false streamer=x:/gwiazdybasketu.org/flv/str.php /]

Ostatnie Wpisy

6 comments

 1. Array ( )
  Odpowiedz

  Siemanko!
  Mam pytanie. Wie ktoś może czy odbywają się jakieś turnieje 1 vs 1 nieopodal Warszawy? najlepiej kategoria u- 16 😀

  (0)
 2. Array ( )
  Odpowiedz

  Po dofinansowanie na sprzęt proszę się zgłosić do sponsora, bo poczułem jakiś niedosyt w przekazie relacji z STG, natomiast sama narracja i oddanie atmosfery spotkania fantastyczne: rr

  (0)
 3. Array ( [0] => administrator )
  Odpowiedz

  @Kasta: ludzi przewinęło się w setkach tylko “sprzęt” uniemożliwił zabawę. Postaramy się wkleić inne relacje, o ile się pojawią…

  (0)

Komentuj

Gwiazdy Basketu