Przerwana seria asyst Rondo, powrót Billupsa, czyli nietypowe podsumowanie kolejki

11

4/ powrót Chauncey Billupsa

Podczas gdy Kevin Love z Blakem Griffinem wykluczyli się wzajemnie z gry, najciekawszym elementem meczu między Timberwolves i Clippers był powrót na parkiet po długiej przerwie wywołanej operacją ścięgna achillesa weterana Chaunceya Billupsa. “Big Shot” rozpoczął bezpardonowo zdobywając 7 z pierwszych 13 punktów swojej drużyny. Na uwagę zasłużyła także obrona Clippers w czwartej kwarcie.

[vsw id=”Yvdh65q79sM” source=”youtube” width=”690″ height=”420″ autoplay=”no”]

5/ Phoenix rozgromieni 40 punktami przez Detroit

Spróbujmy to wyjaśnić, Suns są w środku sześcio-meczowej serii wyjazdowej. Pojęcie zespół nie istnieje: akcje drużyny są nieskładne, a wszystkie próby zdobycia punktów kończą się indywidualnie. Jak podają “agencje rządowe” w drugiej kwarcie nie zaliczyli ani jednej asysty! W trzeciej kwarcie coach Alvin Gentry był tak zdegustowany postawą swoich podopiecznych, że wysłał na parkiet pięciu nowych graczy. Niestety wszyscy na raz nie mogli wejść, bo Goran Dragić rzucał akurat osobiste. Nie wiem też  ile fauli technicznych zaliczyli w tej części goście, ja naliczyłem cztery. Podsumowujac: najgorszy występ Suns do dawien dawna! Marcin Gortat: 6 punktów, 4 zbiórki w 20 minut.

Pozostałe

Co jeszcze? Mavericks zapowiedzieli, że podpisują na dniach umowę z Derekiem Fisherem. Rick Carlisle ma problem z liczbą strat Darrena Collisona, przeciwko 76ers wypuścił go z ławki, a przeciwko Bulls chłopak wcale nie zagrał z powodu urazu palca. W meczu z Milwaukee formą rzutową błysnął Carmelo Anthony (29 punktów w niecałe trzy kwarty).