Rezurekcja Michaela Redda, Kobe kontuzjowany

19

mavericks @ grizzlies 89-94

Wydawało się, że mecz zakończy się zanim na dobre zdążył się rozpocząć. Żwawe “Miśki” rzuciły się na “Kowbojów” z pazurami i wydrapały prowadzenie 29-10 w pierwszej kwarcie. Iskrą zapalną gości w II kwarcie był Rodrigue Beaubois, dzięki któremu silnik Mavs wreszcie zaskoczył. I choć ani razu nie wyszli w tym meczu na prowadzenie, wynik wiele razy oscylował w granicach remisu. Ostatecznie Dallas odprawił do domu Zach Randolph trafiając dwa osobiste na 15 sekund przed końcem. Liderami punktowymi z obu stron byli: Rudy Gay 25 punktów (9/15 z gry) oraz Dirk Nowitzki (17 punktów, 5/16).

[vsw id=”cLyMU8ZN8fU” source=”youtube” width=”690″ height=”420″ autoplay=”no”]

Lakers @ Suns 105-125

Kobe nie zagrał z powodu zapalenia ścięgna w lewym piszczelu. Nie do wiary, ale borykam się aktualnie z czymś podobnym, tyle że w prawej nodze. Nie jestem lekarzem, ale coś takiego powstaje zazwyczaj po stłuczeniu piszczela, opuchlizna powoduje naruszenie wewnątrz, boli: achilles, kostka, łydka. Nie jest to bardzo dokuczliwe, dopóki siedzisz na kanapie, ale gwałtowne zmiany kierunku powodują naprawdę spory dyskomfort. Wracając do meczu: Pau Gasol zdobył 30 punktów dokładając 13 zbiórek, Metta World Peace był niemal bezbłędny 8/10 z gry, 19 punktów. Andrew Bynum zaliczył 23 punkty i 18 zbiórek. Powinno wystarczyć na Phoenix prawda?

Powinno, ale nie wystarczyło. Nie dalej jak wczoraj pisaliśmy o rezurekcji Michaela Redda. 32-letni rekonwalescent rzucił z ławki 23 punkty w 26 minut, w tym uwaga! 17 w drugiej kwarcie. Steve Nash znów kontrolował tempo (13 punktów, 11 asyst) a najwięcej punktów dla gospodarzy zdobył Shannon Brown (24). Marcin Gortat dołożył 14 punktów, 9 zbiórek oraz skutecznie utrudniał życie Andrew Bynumowi, który trafił tylko 10 na 27 oddanych rzutów. Brawo!