fbpx

Rozanielony Krzyś Bosh i rozleniwiony LeBron zdobywają Toronto

12

heat @ raptors

Air Canada Centre wita. Rzut sędziowski wygrany przez gości z Miami, LeBron James nietypowo rozpoczyna spotkanie odbijając piłkę na 5 metrów w górę. Przeciwko sobie będzie miał dziś Rudy’ego Gaya pozyskanego z Memphis Grizzlies przed kilkoma dniami.

Gospodarze liczą na to, że wysoki front-court w osobach Aarona Graya i Amira Johnsona przechyli na ich korzyść walkę podkoszową. W pierwszych minutach Raptors owszem: ściągają kilka piłek w ataku, ponawiają akcje, a sprytne zagrania przez środek kończą się layupem. Miękkością nadgarstka oraz podaniem imponuje zwłaszcza 213-centymetrowy Gray. Sęk w tym, że brakuje mu szybkości, a goście skutecznie mierzą dziś z półdystansu.

D-Wade tyłem do kosza eksploatuje przewagę siły nad rywalami. Czego nie wepchnie w obręcz to dołoży z linii osobistych. Nieskutecznie gra Lowry, wprowadza zamieszanie, atakuje chaotycznie, a jego podania z podwojenia najczęściej nie dochodzą celu.  Rozpędzili się za to skrzydłowi gospodarzy, trwa walka kosz za kosz.

Bezpardonowo radzi sobie długoręki Gay: trafia po koźle, ucieka za plecy, kończy trudne layupy w polu trzech sekund. Shane Battier to dla niego nie przeciwnik. Niewiarygodnie łatwo radzą też sobie D-Wade z LeBronem, raz po raz przedzierający się pod kosz. Raptors grają skuteczniej w ataku, ale ich obrona z pomocy pozostawia do życzenia i może kosztować ich dzisiejsze spotkanie.

Obserwujemy indywidualne ataki z obu stron, taka gra nie podoba się LeBronowi, który najchętniej znalazłby kolegów na wolnej pozycji, Raptors nie podwajają. W jednej akcji leniwy wjazd Jamesa blokuje Gay! Trybuny huczą.

czytaj dalej >>

1 2

Ostatnie Wpisy

12 comments

 1. Array ( )
  Odpowiedz

  nie lubie takiego zachowania tak jak zrobił Gay i Butler, mecz skończony po co sie narażać na kontuzje, a ci po statystyke. Powinni Gayowi wykreślić 2 punkty i przechwyt, a takto wygladaja w statach prawie tak samo jak Lebron.

  (0)
 2. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  Gdzieś czytałem, ze LeBron był nie w sosie, bo kazali mu grać mecz w dniu Super Bowl. Cóż… też chciałbym sobie “od tak!” rzucać 30 punktów przy 8 zbiórkach i 7 asystach. Wiadomo, że Bosh musiał zrobić swoje – w końcu wrócił na stare śmieci. Podoba mi się wpływ Gay’a na Raptors. Choć bardzo żałowałem odejścia Calderona to Rudy indywidualnie jest dużo lepszym zawodnikiem. Mam nadzieję, że dobre czasu wkrótce zawitają i w Toronto. Póki co – let’s go heat!

  (0)
 3. Array ( )
  Odpowiedz

  Stroje kozackie.
  Bez kitu z tym superbowl też coś słyszałem i lebron lubi to oglądać ;DD
  Fajnie Wade w końcówce kreował Bosha 😉
  Jak Miami poprawią skuteczność z osobistych, to nie ma na nich siły.

  (0)
 4. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  Lebron dooobry meczyk, on uwielbia superbawl, nawet wystepuje w reklamach futbolu…
  Stroje maja teraz najlepsze w calym NBA:D poprostu zajebi***e

  (0)
 5. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  Meczyk nie najgorszy jak to na Miami przystało. A z tym superbowl to podczas mojego streamu coś mówili, że Lebron ostatnio poszedł po raz pierwszy na taki mecz i mu się bardzo spodobało ale nie sądzę żeby to było powodem, że grał od tak bo to jest wkońcu jego praca, a LBJ to nie jest jakiś dzieciak któremu się nie chce…

  (0)
 6. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  To dla takich występów włodarze Miami zebrali u siebie tych trzech graczy 😀 Jakby tak było w każdym meczu, albo chociaż zbliżone staty, szczególnie Krzyśka to by było pięknie 😉 Tutaj widzę komentarze odnośnie strojów Miami, osobiście najbardziej podobały mi się te podstawowe, białe z czerwono żółtymi paskami po boku

  (0)
 7. Array ( )
  Odpowiedz

  Na wstępie chciałem zwrócić honor redakcji, za artykuł o Heat, brawo!
  @czapla jeśli się nie mylę to mówili o mecz NHL, na którym był z Wade’m, Boshem i Jonesem

  (0)

Komentuj

Gwiazdy Basketu