fbpx

Streetball Molo 2012, czyli uliczny basket ma się dobrze

13

Jak co roku koszykarski sezon letni w Sopocie rozpoczął turniej pt. Streetball Molo. Jeżeli nas pamięć nie myli, imprezy na Placu Zdrojowym (przed wejściem na molo) odbywają się od 1992 roku i choć wielkie marki (adidas, nike, reebok etc.) lata temu wycofały się z organizacji tego typu przedsięwzięć – uliczny basket w Polsce po kilku latach “posuchy” rozkwita i ma się dobrze. Jak uważacie?

Z relacji organizatorów wynika, że mimo niewielkiej promocji, frekwencja wśród uczestników rośnie z edycji na edycję. Oby tak dalej! W niedzielę udział wzięło ponad dwustu amatorów basketu. Rywalizacja toczyła się w ośmiu grupach, po 4 zespoły każda. Zwycięzcy grup awansowali do fazy pucharowej.

Nie wiem, czy kiedykolwiek braliście udział w sopockim turnieju. Klimat jest niepowtarzalny. Przy dobrej pogodzie, tabuny ludzi “walą” na molo, przed którego wejściem ustawionych jest kilka konstrukcji zwieńczonych obręczą. Jest słońce, muzyka, widoki i naprawdę spora widownia. Poza nieco nierównym podłożem – genialne miejsce do grania.

Tymczasem brawa dla zwycięzców X edycji, ekipy “Back to Basket” z Gdyni w składzie: Marcin Kwiatkowski, Jakub Krysiński, Michał Góra, Maciej Wołk-Karczewski. Chłopaki pokonali w finale zespół “Rybitwy” z Elbląga (Maciej Bałabuch, Marcin Gounoz, Paweł Budziński, Maciej Gudel).

(zdjęcia dzięki uprzejmości Platformy Medialnej PMEDIA – patrona imprezy)

W kategoriach młodzieżowych udział wzięło czternaście ekip. W roczniku93′-95′ najlepsza okazała się drużyna “Mateusz Rzuca za Trzy” z Bojana (Michał Baumrich, Mateusz Pawłowski, Marcin Jasiewicz) a kategorię wiekową 96′ i młodsi zdominował team o wdzięcznej nazwie “Negros” (Mateusz Kujawiński, Max Sokol, Michał Juszczak, Maciej Trzpis Mrodziewski).

[stream base=x:/gwiazdybasketu.org/flv/ flv=streetball-molo-2012.flv embed=false share=false width=690 height=390 dock=true controlbar=over bandwidth=high autostart=false streamer=x:/gwiazdybasketu.org/flv/str.php /]

Ostatnie Wpisy

13 comments

 1. Array ( )
  Odpowiedz

  Hahahah 😀 Nawet Joakim Noah przyjechał na streetball to 3miasta 😀 minuta 1:05 . Dobre miejsce na wakacje:)

  (0)
 2. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  u nas streetball opiera się szczególnie na tym by dobrze rzucać a w ameryce prawie nikt dobrze nie rzuca ale za to niesamowicie oni kozłują

  (0)
 3. Array ( )
  Odpowiedz

  No….. gratulacje.
  Przyjemnie oglądać znajome twarze na boisku co osiągają sukcesy .
  Po ciężkiej pracy przyszły też sukcesy co nie ?
  POZD

  (0)

Komentuj

Gwiazdy Basketu