fbpx

Thon Maker: kolejny fenomen w młodzieżowym baskecie

21

Mierzy 214 cm w butach, jego rozpiętość ramion to 218 cm, waży w okolicach 90 kilogramów. Szesnastoletni Thon Maker to kolejna, wielka rzecz w młodzieżowym baskecie.

Szkolne rozgrywki, naprędce organizowane letnie campy skupiające najzdolniejszą młodzież USA, a wśród nich pochodzący z Sudanu dryblas daje olbrzymie susy, łapie piłkę i kończy z góry. Polowanie na blok to jego ulubiona zabawa, a kogo nie zablokuje, tego przynajmniej nastraszy.

Jak na wymienione warunki fizyczne chłopak jest zaskakująco skoordynowany, biega, a nawet zdarza mu się kozłować piłkę na otwartej przestrzeni – wszystko to sprawia, że skautom NCAA ślina leci z pysków. Chłop ledwie rozpoczął liceum, a ma już cztery oficjalne oferty stypendiów od uczelni z: Arizony, Georgetown, Florydy i Virginii – najpoważniejsze programy na poziomie uniwersyteckim.

Co więcej, Maker trafia osobiste, ba potrafi nawet przyłożyć z półdystansu. Zdecydowany top swojego rocznika. Czeka go masa pracy i treningu, ale jeśli pozostanie zdrów, usłyszymy o nim w NBA, bankowo!

CZYTAJ DALEJ >>

1 2

Ostatnie Wpisy

21 comments

 1. Array ( )
  Odpowiedz

  Proponuje darować sobie komenty na temat wagi chłopaka.
  Lepiej jakby miał 130kg w tym 40 tłuszczu?
  Kiedy miał wyhodować te mięśnie? On ma 16 lat kuwa!
  Zajebista motoryka, będą ludzie.

  (13)
 2. Array ( )
  Odpowiedz

  Zadziwiła mnie mechanika rzutu, dobra jak na wysokiego, ma już cokolwiek ruchów w post, a przede wszystkim świetne odegranie z low post. W NBA nakarmią go po swojemu i może być z niego bardziej ofensywna wersja Roya Hibberta.

  (6)
 3. Array ( )
  Zdjęcie profilowe Irving
  Odpowiedz

  Świetny prospekt, posadziłbym go na niskim skrzydle ze względu na te ruchy, chociaż wzrostowo to już można powiedzieć PF. Trochę przypakować i może dominować po obu stronach, zwłaszcza, że ma chłopak rzut jak na te 3 lata gry. Niestety na wszystko potrzeba czasu

  (5)
 4. Array ( )
  Zdjęcie profilowe Czepliwy23
  Odpowiedz

  Pamiętajmy, że świetnych chłopaków z warunkami i dobrą motoryką było już wielu. Niektórzy kończyli na NCAA, niektórzy nawet wchodzili do NBA. Niestety potrafili momentalnie zniknąć. Trzymam za chłopaka kciuki, ale nie nakręcajmy się na każdego nastolatka o ponadprzeciętnych umiejętnościach, że zostanie drugim KD/KG/AD/LBJ i tak dalej. Grę trzeba budować na ogniu, a nie na iskrze. Cierpliwości.

  (5)

Gwiazdy Basketu