fbpx

Trzy obserwacje po meczu USA vs Meksyk

23

ewq

Nie wyglądało to ładnie. Strefa nacji meksykańskiej sprawiła USA problemy, grali izolacje, akcje zakończone jednym podaniem. Skończyło się jak zwykle. Stany Zjednoczone 86 – Meksyk 63

#1 Przełamanie Stepha Curry

Nie było dziś wśród Amerykanów zawodnika, który podciągnąłby wynik w większym stopniu niźli Curry. Ilekroć ten chłop ma dobry dzień rzutowy, rywalom pozostaje uścisk dłoni i zejście do szatni. Na co dzień rozgrywający Golden State Warriors zaliczył 6/9 prób zza łuku, zdobywając łącznie 20 punktów i 4 asysty, a wszystko w nieco ponad 2 kwarty grania.

Zdecydowanie powinien więcej grać bez piłki! Z meczu na mecz coraz pewniej wygląda w układance Krzyzewskiego i po nie najlepszym rozpoczęciu turnieju znów zaczyna przypominać najlepszego strzelca świata.

Chciałoby się napisać, że jeśli będzie tak rzucał do końca mistrzostw, nie ma mowy by ktokolwiek pokonał Team USA, ale jego obrona pozostaje tragiczna. Ryzykuje, skacze do każdej pompki, gubi gdzieś między próbą zajęcia pozycji do zbiórki a walką na zasłonie…

CZYTAJ DALEJ >>

1 2 3

Ostatnie Wpisy

23 comments

 1. Array ( [0] => subscriber )
  Zdjęcie profilowe D.Roseeee
  Odpowiedz

  Czy kadra narodowa to miejsce na dochodzenie do formy?

  Dobre pytanie. Jak dla samego Rosa to dobrze chyba, że pojechał bo sie trochę “rozegra” ale dla USA to nie koniecznie. Choć przed mistrzostwami sie prezentował się lepiej niż na samym turnieju.

  (33)
 2. Array ( )
  Odpowiedz

  Dla mnie wszyscy, łącznie z redakcją, patrzą strasznie jednostronnie na ewentualną konfrontację USA z Hiszpanami. Ok, może i pewne atuty Farieda będą zgaszone, takie jak walka na atakowanej tablicy, ale popatrzcie z drugiej strony. Który Gasol niby ma go złapać w kontrze? Dalej USA to najbardziej utalentowany team świata i to przeciwnik musi kombinować, jak zatrzymać Stany, a nie odwrotnie, wake up.

  (20)
 3. Array ( )
  Odpowiedz

  4 obserwacje:
  1. ciekawe co myśli Melo patrząc na grę Rose’a
  2. ciekawe co myślą ludzie w LA patrząc na grę Gasola
  3. Rose’ana pewno nie jest ulubieńcem Maynarda
  4. Maynard wykaż się większą kreatywnością.

  (7)
 4. Array ( )
  Odpowiedz

  @Keenan no weź..
  “W całym turnieju, na przestrzeni sześciu spotkań: 4.5 punktów, 21% z gry, 2.7 asyst, 1.8 strat”
  No cóż, rozumiem takie statsy w NBA, ale w meczach z Nową Zelandią czy Meksykiem?

  Nie wiem jakie było kryterium wyboru kolesia który wraca dopiero co po kontuzji… mając takich młodych wymiataczy do wyboru jak Lillard czy Wall którzy zasłużyli na powołanie, mieli świetne sezony.
  Co to jakaś nagroda pocieszenia? Program rządowy wspierania i wyciągania z dołka młodych afroamerykanów?

  (26)
 5. Array ( )
  Odpowiedz

  @Maynard. Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Ale nie ma co wieszać psów na Rosie, został wybrany z takich czy innych powodów. Stało się. Lilard i Wall z pewnością dostali pstryczka w nos, niewątpliwie w obecnej chwili są w lepszej formie. Jako jego fan życzę mu jak najlepiej. Psy szczekają karawana jedzie dalej, abstrahując od jego skuteczności, reszta elementów gry jest na podobnym poziomie ja u pozostałych obrońców w reprezentacji (chodzi mi o zbiórki, asysty, przechwyty i bloki)

  (0)
 6. Array ( [0] => subscriber )
  Zdjęcie profilowe zo
  Odpowiedz

  Róża gra w teamusa z powodów marketingowych, oto mvp wraca poraz kolejny po kontuzji. Wszystkie artykuły wokoło niego, jak to przesiedział rok na ławce trenerskiej, teraz to jest mega rozgrywajkiem nakręcały cały świat. Gość miał robić oglądalność, w końcu nadal jest nr 1 adasia. Niestety D-Rose gra jak…

  (2)
 7. Array ( )
  Odpowiedz

  e tam gadacie, skoro rzuca ze średnią 25% z Meksykiem czy Nową Zelandią to w NBA ma znowu wymiatać? Historia pokazuje, że po tak ciężkich kontuzjach już nie wraca się do swojej dawnej dyspozycji strzeleckiej – przykład Grant Hill. Jakoś nie popieram waszego optymizmu. Podobno Rose ma zmienić styl gry, mniej wjazdów pod kosz więcej rzutów z daleka. Problem w tym, że on nie dysponuje dobrym rzutem z dystansu.

  (6)
 8. Array ( [0] => subscriber )
  Zdjęcie profilowe Gadom
  Odpowiedz

  Czy kadra narodowa to miejsce na dochodzenie do formy? Śmiem twierdzić, że tak. Przynajmniej, jeśli chodzi o USA i mistrzostwa świata. Mam wrażenie, ze sam kołcz biorąc Rose’a na ten turniej, nie traktuje go do końca poważnie.

  (0)
 9. Array ( )
  Zdjęcie profilowe Currose
  Odpowiedz

  Maynard-jakbyś rzucał w lidze amatorskiej 21 % to wcale nie jest powiedziane że z przedszkolem też byś tyle nie rzucał. Takie gadanie że Rose to Rose tamto,dajmy mu czas a wtedy przekonamy się co wart jest Derrick.

  (0)
 10. Array ( )
  Zdjęcie profilowe all3
  Odpowiedz

  pamiętajcie kto jest asystentem MK i bedziecie mieli odpowiedz dlaczego gra Rose a nie np Lillard czy Wall. Troche zabawna jest wypowiedzi jednego z trenerów przy powołaniu do kadry ” reszta odstaje talentem od pozostałych” taki cytat padł! Zastanawiam sie nad jeszcze jedna rzecza, Rose fizycznie jest przygotowany byc moze czuje blokade psychiczna grajac z nogą, która na pewno jest troche słabsza, ale zeby miec tak słaby rzut. Przeciez majac tyle czasu w sezonie w dodatku przeciez przed kontuzja tez cos rzucał on teraz powinnien siekać niczym Curry z daleka

  (2)
 11. Array ( )
  Odpowiedz

  Zauważcie. Grę USA na tych mistrzostwach robią głównie podkoszowi – Davies, Faried, Cousins. Mając na przeciwko siebie takiego Ibake czy M.Gasola nie będą już rzucać ze skutecznością 60-70%. Stawiam na festiwal rzutów za 3 – Curry, Thompson, Irving bo Hiszpanie postawią strefę albo tak zagęszczę środek, że żaden wjazd nie będzie możliwy pod kosz

  (0)
 12. Array ( )
  Zdjęcie profilowe Redman_1981
  Odpowiedz

  @Keenan jest zwykłym [xx]. Nie będe rozwijał wypowiedzi, bo każdy inteligentny wie czemu. Co do Rose wiadomo, że nie będzie tym samym zawodnikiem, ale 2 lata to sporo czasu. Przykład Grangera. Przed kontuzją lider teraz średni zadanowiec.

  (-2)
 13. Array ( )
  Odpowiedz

  Redman jest pewnie świeżym kibicem Cleveland, właśnie wrócił do domu po 4 latach kibicowania “od zawsze” miami.

  (1)
 14. Array ( )
  Odpowiedz

  “Nie rozumiem tylko dlaczego sztab szkoleniowy wziął go na mistrzostwa kosztem takich asów jak John Wall i Damian Lillard. Czy kadra narodowa to miejsce na dochodzenie do formy?”

  podpisuje się rękami i nogami pod tym, jest to dla mnie bardzo dziwne i szkoda mi Wall’a czy Lillarda, obaj mieli znakomite sezony, pełnoprawni All-starzy, Rose w NBA nie pokazał kompletnie nic od czasu mvp, a to było ponad 3 lata temu! Nie mam pojęcia czym kierował się Coach K, ale mi tu pachnie prywatą trochę….

  (0)

Gwiazdy Basketu