fbpx

Typujemy najlepszego rezerwowego NBA 2011/12

13

Pora na czwartą część podsumowań minionego sezonu.
Był już MVP: /typujemy-mvp-tegorocznego-sezonu
Rookie of the Year: /typujemy-tegorocznego-rookie-of-the-year
oraz Coach of the Year: /typujemy-tegorocznego-coach-of-the-year

Mamy doskonałą pogodę na basket dlatego będę się streszczał. Jak się spóźnię na orlik czeka mnie siedzenie na ławce, przynajmniej dopóki chłopaki nie skończą meczu. No właśnie, dziś nagradzamy najlepszych rezerwowych ubiegłego sezonu NBA. Nie wiem, czy zauważyliście, że coraz częściej nagroda „6th Man of the year” przypada graczowi, który w swojej drużynie jest najlepszy na danej pozycji, gra więcej niż co po niektórzy starterzy, a mimo to wychodzi z ławki. Oto jak ważne jest zbilansowanie sił pomiędzy wyjściowym składem, a zmiennikami. Zapraszam do lektury!

Miejsce 5.

Jason Terry mimo podeszłego jak na koszykarza wieku (1977 rocznik) nadal potrafi zaszaleć. W ciągu 31 minut gry rzuca przeciwnikom po 15 punktów, jednak jego największą wartością jest gra w końcówkach spotkań. Wówczas ze zwykłego statku lotniczego zamienia się w siejący postrach, uzbrojony w rakiety dalekiego zasięgu odrzutowiec (The Jet). Taki Kobe dla oszczędnych. W tym roku Terry skończy 35 lat, ale nadal jest bardzo dynamiczny. Tyle, że Mavericks wyglądają jakby grali w ciężkich, mistrzowskich pierścieniach na palcach. Do playoffs weszli dopiero z siódmego miejsca, gdzie mimo wysiłków przegrywają 0-2 z Thunder.

Miejsce 4.

Taj Gibson to postać doskonale znana i lubiana. Na boisku nie spędza wielu minut, bo jedynie 20, ale mimo ograniczonego czasu jest bardzo produktywny, jego PER (czym-jest-wskaznik-per) wynosi 16,9. Taj jest jednym z najlepiej broniących podkoszowych w lidze i to właśnie na obronę przeznacza znaczną część swojej energii. Liczby tego nie pokażą, ale chłop wykonuje naprawdę świetną robotę wokół obręczy. Oglądając mecze Chicago zauważamy jak dużo do defensywy Byków wnosi Gibson. W ciągu 20 minut notuje 8 pkt, 5 zbiórek i 1,3 bloku. Nie są to staty powalające, jednak w przeliczeniu na 36 minut otrzymujemy 14 pkt, 9 zbiórek i 2,3 bloku.

Miejsce 3.

Tutaj umieściłem dwa nazwiska, są to: Al Harrington z Denver oraz Manu Ginobili ze Spurs. Ten drugi wystąpił w jedynie 34. spotkaniach sezonu zasadniczego i znalazł się na tej liście jako “gość honorowy” ze względu na szacunek, jakim go darzę. Skupmy się na panu Harringtonie, który opuścił jedynie dwa mecze. Na początku sezonu był głównym kandydatem do nagrody, to on kierował ofensywą Denver, świetnie rzucał zza łuku, dobrze wspierał podkoszowych i wykańczał kontry. Jednak z każdym kolejnym miesiącem zwalniał, sezon zakończył notując 14,5 pkt oraz 6 zbiórek grając przez 27 minut. Warto wspomnieć, że miał ogromną konkurencję na swojej pozycji, Danilo Gallinari, Kenneth Faried i Wilson Chandler to skrzydłowi, którym ciężko jest odebrać minuty.

https://www.youtube.com/watch?v=NQCf37Hae_M

przejdź dalej >>

1 2

Ostatnie Wpisy

13 comments

 1. Array ( )
  Odpowiedz

  Stary ,uwielbiam cię 😉 Zawsze sądziłem ,że Lou (jest to mój ulubieniec) jest naprawdę dobrym rezerwowym zresztą nie tylko rezerwowym. Jest strzelbą ,ma dynamikę ,szybkość i jeszcze wiele atutów jednak nie sądziłem ,że ktoś da mu szanse na Sixth men’a. Przede wszystkim dlatego ,że media olewają trochę Philly ,a jeszcze bardziej samego Lou który jest nie doceniany. Propsy za tą wstawkę 😉

  (0)
 2. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  Lou jest na prawdę dobry, ale to jednak Harden dostanie 6th mana, dlaczego ? jego wkład w drużyne jest bardzo duży, bez niego OKC grają słabiej, co z resztą było można zobaczyć ostatnio, w Defensywie też robi dobrą robote, jeśli to on ( a tak się pewnie stanie ) dostanie to wyróżnienie to moim zdaniem będzie to sprawiedliwe. pozdro 🙂

  (0)
 3. Array ( )
  Odpowiedz

  Ej, a mój orlik (Sopot – Brodwino – zakładam, że znacie, bo na konstrukcji kosza jest wasza naklejka z D-Rosem 😉 był dziś zamknięty. Po pierwsze powinni tego zabronić, a po drugie jeśli wasz był otwarty to żądam równości dla wszystkich orlików!!

  (0)
 4. Array ( )
  Odpowiedz

  Przepraszam, ale gościu, który ma słabszą skuteczność, gra gorzej w obronie, mniej zbiera asystuje i przechwytuje, gorzej rzuca za trzy i trafia z mniejszą skutecznością osobiste, w żaden sposób nie może wyprzedzić gościa, który robi to lepiej. Do tego Harden moim zdaniem ma większy wpływ na drużynę. Przemawia za nim jeszcze bilans, ale to jest dla mnie akurat bezsens, bo to MVP, DPOY, 6th MAN to nagrody indywidualne, a nie drużynowe… Ale tak patrzą w NBA, więc nie widzę choćby cienia szansy na to, żeby to Williams dostał tę nagrodę. Dla mnie to w tym sezonie 3-4 miejsce dal niego w tym zestawieniu.

  (0)
 5. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  Moim zdaniem Lou grał w tym sezonie tak znakomicie ponieważ zamierza odstąpić od kontraktu w phily i chce zgarnąć jakiś w miarę duży kontrakt w innym teamie , a po dobrym sezonie to będzie dla niego łatwiejsze

  (0)

Komentuj

Gwiazdy Basketu