fbpx

Unia graczy NBA ma nowego szefa, czyli czego nie wiecie o CP3

16

Na wczorajszym spotkaniu NBA Players Association gracze wybrali swoich reprezentantów. Przewodniczącym unii został Chris Paul, który zastąpi na tymże stanowisko Dereka Fishera.

Widząc jak LeBron James rezygnuje z kandydowania zawodnicy wiedzieli, że aby zapewnić sobie maksymalny lewar w przyszłych negocjacjach z właścicielami klubów muszą mówić wspólnym głosem, a ich przedstawiciel musi reprezentować uznaną w lidze markę.

28-letni CP3 to w tym momencie zdecydowanie najlepszy point-guard NBA, a także szanowana osobowość poza parkietem. Ma talent oratorski, zachowuje spokój. Pomimo ogromnej kasy, którą zarabia (z samego grania przez osiem sezonów wyciągnął 77 milionów dolarów) twardo stąpa po ziemi oraz pozostaje stały w uczuciach: w 2011 roku poślubił swą długoletnią partnerkę Jadę Crawley. Para poznała się na uczelni Wake Forest, są razem od 2003 roku. Każdy uważny kibic NBA musiał już widzieć ich starszego syna Christophera Paula II, mają także roczną córkę Camryn.

Skąd wziął się skrót CP3? Chris jest trzecim CP w rodzinie, jego ojciec i starszy brat (aktualny menedżer Chrisa) mają te same inicjały. Paul doskonale gra w kręgle, corocznie urządza bowlingowy turniej charytatywny, gdzie ogrywa swych ligowych kumpli bez litości. Kiedy jego ukochany dziadek zmarł w wieku 61 lat, Chris postanowił zdobyć w meczu licealnym 61 punktów by uhonorować jego pamięć. Rzecz jasna osiągnął co zamierzał. Swoją drogą, jego talent ofensywny po dziś dzień wydaje się być niedoceniany. Do dziś przed każdym meczem ściska w rękach zalaminowaną kopię nekrologu dziadka.

CZYTAJ DALEJ >> 

1 2

Ostatnie Wpisy

16 comments

 1. Array ( [0] => subscriber )
  Zdjęcie profilowe M.D.D1Rose
  Odpowiedz

  @es źle postawiłeś znaczek.
  Powinno być tak: Rondo < CP3
  (oczywiście nie odbierając nic Rondo – też jest zajebisty, ale na tą chwilę no to Paul wygrywa)

  (24)
 2. Array ( [0] => subscriber )
  Zdjęcie profilowe fandor18
  Odpowiedz

  Paul zdecydowanie pasuje mi na to stanowisko jest po pierwsze bardzo popularny (najlepszy PG w lidze) , oraz umie zachować spokój nawet w najgorętszych sytuacjach po prostu człowiek orkiestra.

  (5)
 3. Array ( [0] => subscriber )
  Zdjęcie profilowe D.Roseeee
  Odpowiedz

  Wydaje mi się że bardziej pasuje do tego stanowiska niż Lebron. Mam takie wrażenie że jest bardziej dojrzalszy i jest w nim więcej spokoju i racjonalnego myślenia.
  CP3 najlepszy PG w lidze! Mam nadzieje że zdobędzie MVP

  (6)
 4. Array ( )
  Zdjęcie profilowe asdf
  Odpowiedz

  @xddx Rondo lepszy od CP3? Rondo jedyne w czym bije CP3 to ilość asyst, bo podawać CP3 umie nie gorzej niż Rondo. Poza tym CP3 bije Rondo w każdym możliwym aspekcie, ball handling, obrona, rzut z dystansu czy nawet wykańczanie w polu 3 sekund + Paul ma dużo większą kontrolę nad całą sytuacją na boisku niż Rondo gdy mają piłkę w rękach. Jak dla mnie, jeśli chodzi o umiejętności to nie ma lepszego PG w lidze niż CP3, jeśli chodzi o umiejętności w ataku to może Irving jest lepszy, ale w obronie czy rozegraniu do CP3 się nie umywa.

  (6)
 5. Array ( )
  Zdjęcie profilowe mily
  Odpowiedz

  Rondo jest swietnym graczem, uwielbiam go i jego walecznosc, na pewno nie flopuje tak jak CP3 ale musze przyznac ze w wielu aspektach gry jest gorszy. Owszem jest liderem druzyny, napedza zespol, rozdaje w kazdym meczu najwiecej asyst w lidze ale nie ma chociazby tak dobrego rzutu z dystansu jak Chris, wolne tez rzuca gorzej, a w decydujacych momentach rzadko oddaje decydujacy rzut

  (1)

Gwiazdy Basketu