fbpx

W jaki sposób najlepiej rzucające za trzy drużyny NBA uwalniają swych strzelców spod kurateli obrońcy

10

Pytanie na dziś: w jaki sposób najlepiej rzucające za trzy drużyny NBA uwalniają swych strzelców spod kurateli obrońcy?

Sposobów jest wiele, od “biegaczy” typu Ripa Hamiltona, próbujących zgubić krycie, kręcących piruety w poszukiwaniu zasłon, przez inside-outside, czyli dominujących graczy na low post, wymagających podwojeń i siłą rzeczy kreujących okazje do oddania rzutu na obwodzie, aż do podwójnych czy nawet potrójnych zasłon.

Zamknięte drzwi

Ostatnio, coraz częściej do łask wracają tzw. “zamknięte drzwi”, czy jakiej tam kto używa nomenklatury. Rzecz polega na ruchu strzelca spod kosza ku samemu szczytowi linii rzutów za trzy. Zawodnik ataku przebiega między dwoma wysokimi (PF/C) swej drużyny, którzy następnie “zamykają drzwi” przed goniącym naszego gracza obrońcą. Nie ma opcji, jest wolna pozycja na wprost kosza.

Zagranie stosują w szczególności Golden State Warriors, aby uwolnić snajperów: Stepha Curry i Klaya Thompsona. Bardzo groźna jest też opcja Knicksów, którzy w ten sposób wyprowadzają na pozycje: Raymonda Feltona, JR Smitha, rzadziej Carmelo, który gra jako “czwórka”.

Sami popatrzcie jak wygląda to w praktyce, a jeżeli sami zamierzacie stosować, uwaga na ruchomą zasłonę. Zagranie jest aż nadto widoczne dla sędziów. Świetny patent przy stałym fragmencie gry, gdy na budziku zostało 4-5 sekund, a wy potrzebujecie trójki. Pozdro!


 

Ostatnie Wpisy

10 comments

  1. Array ( [0] => subscriber )
    Zdjęcie profilowe szuszek1able
    Odpowiedz

    Gramy to u nas w drużynie. Przy wybiciu z autu z końcowej. Ci dwaj, którzy się “zamykają” mają też moment/okazję, żeby ściąć pod kosz i dostać piłkę, bo obrońcy często próbują ich omijać. Polecam dla strzelców – przy głupim aucie można natrzaskać sporo trójeczek 😉

    (0)

Gwiazdy Basketu