Wojna nerwów na Zachodzie, Grizzlies odcinają tlen KD i spółce

8

Dwa ofensywne faule w ciągu krótkiego czasu wymusza twardo ustawiony Gasol, mówiłem Wam! Grizzlies całkowicie opanowali tablice na początku trzeciej odsłony, kilkukrotnie ponawiają akcje, niestety nie trafiają, czego nie można powiedzieć o kontratakujących rywalach.

Nie do zatrzymania jest Kevin Durant, wyprzedza równie długiego Prince’a, wystarczy mu ćwierć sekundy by oddać rzut. Memphis odpowiada na półdystansie, zza łuku trafił także Jerryd Bayless, bez jego punktów nie ma zwycięstw Miśków.

Trwa walka kosz za kosz i kiedy wydawało się już, że goście wydrą zwycięstwo, Grizz odrabiają sześć punktów w ostatniej minucie, po serii rzutów wolnych z obu stron, za trzy po raz kolejny trafia Bayless! Pandemonium w hali FedEx Forum. Dogrywka!

Dodatkowe pięć minut gry to wojna nerwów, znów zapalił się Westbrook, ciska o tablicę szalonego fade-awaya, kontratakują rywale, dwa punkty! W kolejnej akcji hakiem trafia Gasol, stara szkoła basketu! Durant pudłuje pod piekielną presją długich łap Prince’a, wpada na dobrze ustawionego Gasola, nieodgwizdane kroki, Westbrook wychodzi w górę na wyciągnięcie ramienia od obręczy, basket! 89-88 dla OKC, gospodarzom zostało 14 sekund na przeprowadzenie ostatniej akcji…

Zach Randolph otrzymuje piłkę na low-post, zonk, dobija Gasol!! 0.8 sekundy, żadna z drużyn nie ma już przerwy na żądanie, Westbrook rzuca przez całe boisko…  pudło… Ostatecznie: MEM 90 – OKC 89