fbpx

Zach Lavine przeskoczył wszystkich

27

Porównują go do Russella Westbrooka, bo tak jak Westbrook grał dla UCLA oraz potrafi przeskoczyć auto dostawcze. Do tej pory plasowany raczej w drugiej dziesiątce nadchodzącego wielkimi krokami draftu, ale po takim pokazie mocy niczego już nie można być pewnym.

Zach LaVine, bo o nim mowa, na wczorajszym prywatnym treningu dla LA Lakers (siódmy pick) zaprezentował m.in. 46 calowy wyskok maksymalny. Na nasze będzie to 116 centymetrów (!!!)

Biorąc pod uwagę, że 19-letni chłopak mierzy 198 cm wzrostu, a łapę wyciągnie na 254 cm nie trudno pomierzyć, że jego zasięg z piłką to jakieś 370 centymetrów, sporo ponad obręczą. Jak na obwodowego wystarczy.

No właśnie, LaVine to elektryzująca postać, dynamika na elitarnym poziomie, świetne opanowanie ciała, fenomenalny atleta, nie do zatrzymania w kontrze – prawdziwy magnes dla kibiców. Do tego ma ładnie wyglądającą mechanikę rzutu, a to rzadkość u tego rodzaju “dunkerów”.

 Słabości? To samo co u Westbrooka, przyśpieszenie rodem z bolidu F1 nie pozwala mu czasem pomyśleć, koszykarskie IQ pozostawia do życzenia. Nie lubi też gry na kontakcie, w swym jedynym roku w NCAA niewiele rzutów wolnych wymuszał jak na kogoś o jego atrybutach fizycznych. Innymi słowy, inwestycja, w którą trzeba włożyć masę czasu.

Diament do oszlifowania? Russell Westbrook 2.0? Co myślicie?

Ostatnie Wpisy

27 comments

 1. Array ( )
  Zdjęcie profilowe lolo
  Odpowiedz

  przyśpieszenie rodem z bolidu F1.Ktoś tu widzi coś takiego?Ja tu nie widzę jakiegoś niewiarygodnego przyśpieszenia…

  (9)
 2. Array ( [0] => subscriber )
  Zdjęcie profilowe Mamusa
  Odpowiedz

  Przy wzroście 198cm rozwiązanie jest proste, na dwójke go. Mechanika rzutu jest, skuteczność z dystansu da się w miarę szybko wypracować, a zmniejszając liczbe decyzji jakie musi podejmować wzrasta jego wartość 😉 Ciekawi mnie czy w obronie jest wart czegokolwiek.

  (3)
 3. Array ( )
  Odpowiedz

  Patrząc na białych którzy w NBA obecnie robią za centrów albo rzucaczy za 3 to ten koles może byc ciekawym urozmaiceniem.

  (4)
 4. Array ( [0] => subscriber )
  Zdjęcie profilowe Rampage
  Odpowiedz

  Rzut fajny, atletyzm jest. Szybki może faktycznie nie jest za bardzo, albo tak się tylko wydaje tutaj jak w zasadzie sam jest. Nawet jeśli to susy daje duże.

  (3)
 5. Array ( [0] => subscriber )
  Zdjęcie profilowe paul24
  Odpowiedz

  Coś jest nie tak z tymi 254 cm. Ja przy wzroście 196 mogę wysunąć łapę na 265 cm(przed chwilą sprawdziłem z ciekawości), a wcale nie mam specjalnie długich łap. Dane są pewne?

  (0)
 6. Array ( )
  Odpowiedz

  no z tym zasięgiem serio coś nie halo bo przy moim 190cm mam 255cm a wielu moim znajomym o podobnych rozmiarach sięgam średnio do połowy dłoni:O

  (0)
 7. Array ( [0] => subscriber )
  Zdjęcie profilowe Rurek
  Odpowiedz

  @paul24 Wszystko się zgadza, gość wyciąga rekę na 254 cm. Tak go zmierzyli na NBA Draft Combine, więc nie może być mowy o pomyłce.

  (3)
 8. Array ( )
  Zdjęcie profilowe Ciuus
  Odpowiedz

  To, że na filmiku nie ma sprintów to nie znaczy, że na teście ich nie robił i że nie jest szybki.
  Film ma 2:35 i myślicie, że tyle to wszystko trwało ? Użyjcie mózgów 🙂

  (1)
 9. Array ( )
  Zdjęcie profilowe DeCarcus Mousins
  DeCarcus Mousins 6 Czerwiec, 2014 at 14:13
  Odpowiedz

  Niech NCAA wstawi te programy treningowe na wyskok dla tych playerów. 198 łapy na 254 nie wiem czy to mało ale ja mając 187 wyciągam łapy na 248

  (0)
 10. Array ( )
  God's child. DR#1 6 Czerwiec, 2014 at 16:29
  Odpowiedz

  Wielki props za wyskok i za atletyzm ! Ale jak dla mnie, to za mało. Samym wysokokiem dużo nie zdziała, jeżeli nie popracuje nad dynamiką. To trochę za duże słowa nazwać go drugim Westbrookiem.
  Z tego co widze crosy są za mało dynamiczne, tak z samo z kozłem. Rzut ma dobry i widać, ze potrafi bardzo dobrze ładować. No jak dla mnie jest dobrym materiałem na zawodnika, lecz czeka na niego jeszcze duuuuużo ciężkiej pracy. 🙂

  (0)

Gwiazdy Basketu