fbpx

Zion Williamson is a BEAST

21

Wpis z cyklu “zanim stali się sławni”. Nie mam najmniejszych wątpliwości, że o tym dzieciaku nie raz jeszcze usłyszymy. Zion Williamson mierzy 201 centymetrów wzrostu i uczęszcza aktualnie do drugiej klasy liceum. Co ciekawe, wagowo oscyluje w granicach 105 kilogramów, ale jest to “żywe mięso”. Niesie go lepiej niż młodego Charlesa Barkleya.

Ładuje z góry wszystko, co wpadnie mu w łapy, ma płynne ruchy, z gracją mija przeszkody, w powietrzu znakomita kontrola ciała. Potrafi popracować kozłem, wykreuje sobie pozycję do rzutu, operuje zwodem, nie tylko gabarytem. A propos, długie ręce, mocna konstrukcja, szerokie bary, potężny tył.

Nic dziwnego, że w szufladzie jego biurka leży już 27 listów stypendialnych z największych uczelni USA. Przyznam szczerze, wrażenie robi piorunujące. Na tym etapie rozwoju ma wszystko. Jestem ciekaw jak będzie z psychiką. Jumper?

Bestia!

Tak oto szesnastolatek przebojem zdobywa scenę koszykarską w USA. Co myślicie? Gdzie byłeś mając 16 lat?

Ostatnie Wpisy

21 comments

 1. Array ( )
  Odpowiedz

  a tak co do gościa, to cóż. Wyrósł mega szybko i sobie gra z połowę mniejszymi knypkami. Owszem, motoryka jest, gibkość, zwinność, szybkość kozioł. A gdzie rzut? Wszystko ok, ale na studiach, a tym bardziej w NBA tego wzrostu gości będzie mega dużo, z podobną motoryką i rzutem, bo w tym aspekcie nie wiadomo co u niego będzie. Poza tym nie wiemy jak u niego z obroną, czy nie jest za leniwy skoro i tak jest gwiazdą swojej szkoły i nie musi się aż tak starać? Ma przewagę wzrostu nad każdym, oby nie wyrobił sobie tendencji do odpuszczania na nogach celem polowania na bloki.
  Jak ktoś dysponuje filmikami gdzie chociaż jeden rzut prezentuje będzie fajnie zobaczyć.
  Gdyby to wszystko prezentował mając 210cm wzrostu, widziałbym w nim ultra gwiazdę, ale taka prawda, że w tym wieku zbyt dużo, o ile w ogóle, może już nie urosnąć i co wtedy? Reszta go dogoni i będzie po prostu kolejnym super mobilnym ‘czarnuchem’ 🙂

  (41)
 2. Array ( )
  Odpowiedz

  Wyglada jakby kilka razy powtarzal te sama klase. No coz mamusia musiala do mleka cos dosypywac od najmlodszych lat, bo wyglada, ze zjadł silownie.

  (21)
 3. Array ( [0] => contributor )
  PATRON
  Odpowiedz

  Podobny do Shaqa. Wśród takich mikrusów wydaje się to strasznie nie fair…

  Mnie rozwalają na tym filmie białasy które cieszą się jakby to oni grali – żałosne…

  (8)
 4. Array ( )
  Odpowiedz

  Na razie to widzę w nim głównie pączka, który potrafi zrobić wsad i.. tyle. W koło same dzieciaczki biegające.. Widać, że gość żywi się na burgerach.
  anthony bennett 2 ? Hipe jest, a potem miazga..

  (0)
 5. Array ( )
  Odpowiedz

  Paczki fajne – robia wrazenie.
  Koordynacja dobra, kontrola nad pilka niezla. Jak juz poprzednicy wspommnieli nie widzialem zadnego rzutu. Obawiam , ze to moze kulec. Na razie to taki Deandre J. z tym , ze poki co przerasta kolegow o glowe, ale w NBA juz tej przewagi miec nie bedzie. No chyba , ze urosnie jeszcze te 10 -15 cm.

  (1)
 6. Array ( )
  Odpowiedz

  spokojnie spokojnie. Gośc jest potworem i owszem, zwłaszcza na tle swoich równieśników, ale jak pokazuje moje doświadczenie, 16 lat to jeszcze nie koniec wieku kiedy młodzież kończy sie kształtować, często pożniej zdarza sie, że niektórzy robiąc wczesnie wyniki stopuja, a inni zaczynaja rozkwitac jest mnóestwo takich przykładów. Ten akurat może taki nie jest, bo potencjał ma tak czy siak olbrzymi, ale nie ma potrzeby sie tym martwić tylko dalej pracować

  (0)
 7. Array ( )
  Odpowiedz

  @Likemike
  Przecież łepek ma dopiero 16 lat więc na pewno jescze urośnie. Nie ważne przeciwko komu gra, ważne jaki mi skill w tak mlodym wieku. Rzut wypracuje z trenerami.

  (0)
 8. Array ( )
  Odpowiedz

  mega potencjał z chłopaka, ja bym wstrzymał się z oceną, że czegoś mu brakuje, bo to przecież nie gracz NBA. Trochę mi Larryego Johnsona przypomina, przynajmniej z wyglądu 🙂

  (2)

Komentuj

Gwiazdy Basketu