fbpx

Zła wiadomość dla wszystkich liczących na cuda Zen Mastera

15

Phil Jackson a.k.a. Zen Master nie ma ochoty na powrót do zawodu szkoleniowca. W swojej bogatej karierze aż jedenaście razy sięgał po tytuł mistrzowski jako trener, zarobił wystarczającą ilość pieniędzy, borykał z największymi osobowościami ligi (Jordan, O’neal, Bryant, Rodman) ma 67 lat (wiek emerytalny nawet w Polsce) właśnie zaręczył się ze swą długoletnią partnerką Jeanie Buss, od zawsze wiadomo, że ma problemy zdrowotne (facet ma wymienione oba biodra!) preferuje krajobraz swej farmy: ciszę, spokój i momenty zadumy. Innymi słowy, nie śpieszno mu do powrotu. My również nie spodziewamy się ujrzeć go znowu na ławce trenerskiej.

I choć właściciel Brooklyn Nets rosyjski miliarder Mikhail Prokhorov zapowiada, że gotów jest rzucić w kierunku Jacksona kwotę niespotykaną do tej pory w sporcie zawodowym, Jax jest człowiekiem na tyle niekonwencjonalnym i lojalnym wobec własnych postanowień, iż gotów odrzucić nawet najbardziej niebotyczną propozycję. Poza tym, od czasu objęcia drużyny przez PJ Carlesimo zespół notuje bilans 6-1, a więc może podobnie jak w Knicks w przypadku Mike’a Woodsona, tymczasowy trener zostanie na stałe? Mówi Jackson:

Nie planuję nigdy więcej uprawiać zawodu szkoleniowca.

1

Trzymaj się Phil! Dla wszystkich ciekawych historii tego wyjątkowego człowieka polecamy poniższe video:

https://www.youtube.com/watch?v=AH2b6dzNzbM

Ostatnie Wpisy

15 comments

 1. Array ( )
  Odpowiedz

  był gotów podjać prace w Lakers jeszcze nie dawno wiec niech nie pierdzieli mi tu głupot-wróci, juz to mówiłem nie wiem, czy w tym czy w nastepnym. Jak to sie mowi “nigdy nie mów nigdy”;)

  (0)
 2. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  Nie jestem fanem OKC, ale wydaje mi się, że tej drużynie do zdobywania seryjnie pierścieni przez najbliższą dekadę brakuje właśnie Zen Master’a… lub ewentualnie J.Sloan’a.

  (0)
 3. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  dla kogoś kto ma tyle kasy pieniądze to nie wszystko a że jest już w sędziwym wieku po co mu stres i użeranie się? jeszcze dostanie zawału, jemu na pewno nie żal tych pieniędzy

  (0)
 4. Array ( )
  Odpowiedz

  @miły

  jeśli sie mylę to niech mnie ktoś poprawi, ale z tego co pamiętam to Zen Master zakończył kariere po przegraniu playoffs 0-4 z Mavs, więc nie wiem skąd ta teza ;p

  (0)
 5. Array ( )
  Odpowiedz

  Też bym nie wrócił. Jako trener osiągnął wszystko co mógł, a nawet więcej 😉 Kasy wystarczy jeszcze dla następnego pokolenia, po co na starość użerać się z władzami robiącymi z ligi szopkę, z władzami klubu, młodymi niereformowalnym czasem zawodnikami itp. Oczywiście lepiej leżeć sobie w spokoju i ciszy na hamaku z dobrą książką i jointem. High five Phil !

  (0)

Komentuj

Gwiazdy Basketu