fbpx

All-NBA Freak Team

24

kl

Inspiracją do napisania poniższego postu był Kawhi Leonard, który dziś w nocy odwiedził studio TNT. Mimo prowokacji niewiele ciekawego powiedział, bo jest z natury nieśmiały i mało przebojowy, ale w pewnym momencie przyłożył dłoń do ręki Shaqa, patrz zdjęcie tytułowe.

All-NBA Freak Team

Powiem wprost: zawsze zazdrościłem chłopakom mającym wielkie dłonie. Dużo łatwiej przychodziła im kontrola piłki, niektórzy potrafili nawet przerwać kozioł jednorącz albo zasłonić się wyciągniętym ramieniem i manewrować piłą trzymaną komfortowo w drugiej łapie. Duże dłonie to ogromna przewaga. Niestety, sam noszę rękawiczki o rozmiarze M, a opanowanie gały zawsze kosztowało mnie wiele koncentracji i wkładanej na treningach pracy.

Ćwiczycie kozioł? Średnio wierzę w eksperymenty typu Jason Williams, który do ćwiczeń zakładał rękawice robocze albo Kyrie Irving, który utrudniał sobie zadanie wkładając piłkę w siatkę reklamówkę. Tego rodzaju koordynacji i skilla nie można do końca wytrenować, podobnie jak gry na perkusji. Albo masz odpowiednie połączenia między półkulami albo ich nie masz i ponad pewien poziom nie podskoczysz. Nie każdy może być czarodziejem kozła, ale fundamenty, kozioł bezpieczny jak np. Jason Kidd powinien posiadać.

W każdym razie, miało być o czymś innym. Postanowiłem stworzyć piątkę zawodników o największych dłoniach w lidze. No dobra, zbudować funkcjonujący, wygrywający lineup z tych akurat nazwisk nie byłoby łatwo, ale nie ma w NBA gości z potężniejszymi grabiami. Ręce jak czerpaki do żyta. Zapomnijcie o człowieku witruwiańskim, czyli facecie wpisanym w kwadrat i koło. W tym wypadku rozpiętość ramion zdecydowanie przekracza wzrost.

PG: Rajon Rondo / George Hill 

Obaj panowie mierzą 185 cm wzrostu, a ramiona wyciągną na szerokość 205 cm! Zwróćcie uwagę na rozmiar grabi. Come on!

rrh

pg

SG: Kawhi Leonard

Z przymusu zmieniłem mu pozycję, ale to wielki talent i sądzę, że od biedy odnajdzie się jako shooting-guard. 201 cm wzrostu, 221 cm rozpiętości ramion. Jestem przekonany, że jego ogromniaste dłonie do dziś śnią się po nocach LeBronowi.

ka

SF: Giannis Antetokounmpo

Jak sam przydomek wskazuje, The Greek Freak jest posiadaczem wyjątkowo okazałych członków: 211 cm wzrostu + 223 cm rozpiętości ramion. Na dodatek biega i skacze zdecydowanie najlepiej z całej listy.

ga

CZYTAJ DALEJ >>

1 2

24 comments

 1. Array ( )
  Odpowiedz

  Szacun dla Leonarda za jego skuteczność rzutową. Zwłaszcza w przypadku FT duże łapy nigdy nie pomagały graczom takim jak Rondo czy Shaq.

  (16)
 2. Array ( [0] => contributor )
  PATRON
  Odpowiedz

  Giannis Antetokounmpo skacze zdecydowanie najlepiej z całej listy.
  ale tylko z tej listy ale cy zdecydowanie??
  Facet ma wielki zasieg ramion i co do skoku to nic szczególnego naprawde. Ile ma do obreczy jak wystawi rece? 20cm?

  (-4)
 3. Array ( )
  Odpowiedz

  @Olczl z tego co zapamiętałem z biografii, Diesel miał problemy z FT raczej przez kontuzję nadgarstka w młodzieńczych latach niż przez wielkie dłonie

  w końcu MJ też miał wielkie łapska a jego rzuty wolne są legendarne 😉

  (4)
 4. Array ( )
  Odpowiedz

  @Chemicc
  Nie napisałem, że wielkie łapska uniemożliwiają skuteczne wykonywanie rzutów wolnych, a jedynie że nie pomagają. 😉 Duże dłonie to jedna z cech wysokich graczy, którzy mają większe problemy z osobistymi niż ci mniejsi.

  (-2)
 5. Array ( )
  Odpowiedz

  “jeden z ojców sukcesu Utah Jazz, którzy od miesiąca są jedną z najgorętszych ekip NBA.”

  tak? Nie wiedziałem, moze dlatego ze nie piszecie o tym:D

  (28)
 6. Array ( )
  Odpowiedz

  W tej kategorii również zwycięża MJ 🙂 Nikt nie robi takich one hand pump fake jak on. Nawet Jax porównując Michaela i Kobe często podkreśla genialne dłonie Jordana.

  (5)

Komentuj

Gwiazdy Basketu