fbpx

Andrew Wiggins: jak wypada w porównaniu z 19-letnim LeBronem?

10

ww

od admina: (przepraszam Robert, ale jestem to winien Boskiemu Ricky’emu) dwa dni temu pozwoliłem sobie na komentarz pod adresem Ricky’ego Rubio, który brzmiał mniej więcej tak: “wielki rozgrywający, szkoda że bez rzutu”. No więc dziś w nocy Rubio zagrał mi na nosie ciskając dwie trójki w ścisłej końcówce, a następnie przypieczętowując wynik dwoma kluczowymi osobistymi. W ten sposób ze stanu 80:87 na dwie minuty przed końcem T-Wolves ograli Grizzlies 90:89! Cała piątka zaliczyła dwucyfrową zdobycz, a wszystko za sprawą obsługi podaniami i zaraźliwego entuzjazmu do gry Hiszpana. Przy tym, największy pożytek z genialnego przeglądu parkietu Rubio powinien zrobić właśnie bohater dzisiejszego tekstu. Zapraszam do czytania.

~~

Nie ma w tym momencie poważniejszego kandydata do nagrody Rookie of The Year niż Andrew Wiggins. Chłopak zalicza 15.5 punktów na mecz, a w styczniu jego średnie zdobycze wyniosły 19.7 ppg, 4.5 rpg i 2.5 asyst. Cieniem na jego indywidualnych osiągach kładzie się jednak bilans zespołu (10-40), który zamyka stawkę na Zachodzie NBA. Czy są jakiekolwiek prognozy na poprawę tej sytuacji?

W swoim pierwszym sezonie 19-letni Kanadyjczyk notuje pozytywne recenzje. Oprócz bycia faworytem do nagrody ROTY, jest też pierwszym strzelcem Timberwolves. Równocześnie wody w usta nabrali krytycy, którzy twierdzili na przykład że przyjaźnie usposobiony do życia Andrew nie ma w sobie tej woli walki, która wymagana jest by zaistnieć w lidze.

On jest z Kanady, a oni… wiecie, pośród zawodników NBA i ludzi związanych z ligą mówi się, że Kanadyjczycy nie mają tej ikry, jak choćby Europejczycy czy oczywiście zawodnicy z USA [Jason Whitlock, ESPN]

1

BBVA Rising Stars Challenge rozgrywane w ramach tegorocznego Weekendu Gwiazd będzie więc wspaniałą okazją by odgryźć się wszystkim malkontentom. Jak zapewne już wiecie, tradycyjne spotkanie rookies i drugoroczniaków odbędzie się po raz pierwszy według formuły USA versus Reszta Świata. Wiggins brał już udział w podobnym spotkaniu podczas Nike Hoop Summit w 2013 roki i wyszedł z niego zwycięsko (17 punktów, 9 zbiórek), a Reszta Świata pokonała Stany 112:98. Na ASG wspomogą go między innymi Dante Exum i Dennis Schroeder, którzy również grali w tamtej ekipie.

e

CZYTAJ DALEJ >>

1 2 3

10 comments

  1. Array ( )
    Odpowiedz

    Giannis Antetokounmpo zanotował ostatnio dwa najlepsze swoje występy w karierze a wy nic o tym nie piszecie 🙁 jest drugim najmłodszym po LeBronie zawodnikiem, który zdobył 27 punktów i zanotował 15 zbiórek

    (60)
  2. Array ( )
    Odpowiedz

    Słuchajcie,a może zróbcie serię o miastach, w których mają siedziby kluby? Fajnie byłoby poczytać o historii i początkach koszykówki, Może rekordy, hale itp 🙂 Pozdrawiam!

    (52)
  3. Array ( [0] => subscriber )
    Odpowiedz

    Mamy zaledwie pierwszy rok, nawet nie cały w którym on występuje. Rzeczywistość w NBA różni się o wiele od tej uczelnianej i choćby największe gwiazdy były to nie będzie on nagle grał jak all-star, trzeba dać mu czas i jak to autor napisał dajmy mu rok, lub dwa wtedy można zacząć oceniać, ale już widać, że nie powinien być zadaniowcem, a kimś więcej.
    Do samego LeBron’a bym go nie porównywał, ciężko znaleźć porównanie, może bardziej Tracy McGrady czy coś w ten deseń. Ale zobaczymy z czasem.
    Ja się bardziej jaram Giannis’em i Jabari Parkerem, ten drugi nie obecny, ale już w pierwszych meczach pokazywał jak bardzo jest pokorny i odporny psychicznie, ale również to co najważniejsze umie grać zespołowo, to co tworzy Kidd w Bucks, jeżeli nic się nie zepsuje, będzie piękne.
    Do 3 lat myślę, że w PO będą bardzo się liczyć ekipy z Minesoty, Milwaukee i Philadelphii, kwestia czasu.

    (4)

Komentuj

Gwiazdy Basketu