Czternaste zwycięstwo z rzędu Miami, mistrzowie ostudzili Madison Square Garden

9

Heat popełnili zbyt wiele przewinień, które skutkowały rzutami osobistymi oraz nie trafiali rzutów. Oczkiem w głowie Erica Spoelstry na rozpoczęcie drugiej połowy jest obrona. Chce by jego podopieczni skupili się w defensywie i zaczęli biegać. Mistrzowie akcja po akcji odrabiają straty. Jeżeli nie uda im się przechwyt, przynajmniej zmieniają tor lotu podania. Energicznie pod obręczą zachowuje się Chris Bosh, ogrywa Chandlera.

Na szczęście kilka  akcji udało się także Knicksom, którzy utrzymują 9-11 punktowe prowadzenie. Cichutki strzelecko pozostaje D-Wade. Miami nie poddają się, bronią, robią swoje, końcówka kwarty po raz kolejny należy do nich, zmniejszają straty do 4 oczek.

Ostatnia odsłona przynosi zmianę lidera. Brak pomysłu w atakach gospodarzy, pod koszem gubi się Stoudemire, wjazd Feltona w trzech obrońców również nie przynosi efektów. Tym razem to gospodarze muszą gonić wynik, trwa walka kosz za kosz.

LeBron wysuwa pancerz, pochyla głowę, jedzie pod kosz, punkty. JR Smith kończy w trzecim rzędzie trybun oblany piwem z popcornem odciśniętym na twarzy… W kolejnej akcji Bosh trafia z 6 metrów. Zakończyli. Miami znów górą, czternaste zwycięstwo z rzędu. MIA 99 – NYK 93