Derek Fisher nowym szkoleniowcem New York Knicks

14

Od samego początku wiadomym było, że niedawno powołany szef klubu Phil Jackson, na stanowisko głównego szkoleniowca zatrudni wyłącznie osobę zaufaną, najpewniej byłego współpracownika/ podopiecznego.

Plan zakładał ściągnięcie do Nowego Jorku Steve’a Kerra, trzykrotnego mistrza NBA pod wodzą Jaxa, a także byłego menedżera Phoenix. Ku zaskoczeniu (prawie) wszystkich 48-letni Kerr zdecydował się jednak przyjąć stanowisko head coacha ekipy Warriors.

(Ja tam się nie dziwię, Warriors zaproponowali dużo mocniejszą ekipę, lokalizację bliższą rodziny oraz jeszcze wyższe zarobki: 25/5).

Wciąż, niezwykle rzadko mieliśmy w kręgach NBA do czynienia z sytuacją, by ktokolwiek odmówił propozycji Jacksona. Co gorsza, do prasy wypłynęła kwota proponowana Kerrowi (20 milionów baksów + bonus za cztery sezony) co należy uznać za negocjacyjną porażkę, a zarazem szokującą propozycję dla trenera z zerowym doświadczeniem.

Poszukiwania trenera przybrały na sile, Jackson otwarcie mówił o chęci zatrudnienia wówczas jeszcze gracza Thunder Dereka Fishera, za co otrzymał od władz NBA karę 25 tysięcy dolarów:

W ciągu ostatnich dwóch okresów letnich rozmawialiśmy z Derekiem o dalszym etapie jego kariery. Wiedziałem co chciałby robić. Ma rodzinę w Los Angeles. Małe dzieci wciąż w LA. Nie mam pojęcia czy gotów jest się przenieść z rodziną do Nowego Jorku. Wciąż jest wiele niewiadomych.

1

Derek zdecydowanie jest osobą, która jest na mojej liście ludzi, który byliby świetnymi kandydatami do tej roboty.

1

Kara nieistotna. Jackson cierpliwie czekał, aż Fisher zakończy swój siedemnasty sezon w lidze. Jak wiadomo Thunder odpadli z rywalizacji po sześciu meczach finałów konferencji.

Kiedy w końcu się spotkali – rozmowy nie trwały długo. Jak pisze Adrian Wojnarowski z Yahoo!Sports:

Derek Fisher finalizuje 5-letni kontrakt wart 25 milionów dolarów, który uczyni go głównym szkoleniowcem NY Knicks.

1

Sztab szkoleniowy Fishera prawdopodobnie będzie uwzględniał także postaci: Kurta Rambisa, Ricka Foxa, Luke’a Waltona i Billa Cartwrighta.

Wow! Jackson naprawdę lubi otaczać się “swoimi” ludźmi. Czyżbyśmy od przyszłego sezonu oglądali “triangle-offense” w Madison Square Garden?

CZYTAJ DALEJ >>

1 2

Ostatnie Wpisy

14 comments

 1. Array ( [0] => subscriber )
  Zdjęcie profilowe MartinEden
  Odpowiedz

  No to pojedynki między Nets a Knicks jeszcze bardziej się zaostrzą: nie dość, że toczy się walka o hagemonię w NY to będzie to także starcie dwóch początkujących, nieopierzonych trenerów. Fish jednak będzie miał wsparcie w postaci Zen Master a ten przydomek nie wziął się z nikąd 😛

  (16)
 2. Array ( )
  Odpowiedz

  z cyklu “kto bogatemu zabroni” 😀
  ciekawe, ile dadzą mu czasu i jakie wymagania będą od samego początku… moim zdaniem cała organizacja knicks jest tak głęboko w d%&*#@, że nawet Jackson nic z tym nie zrobi w ciągu jednego offseason
  od czasu Thomasa są zainfekowani jakimś rakiem. Najgorsze w tym, że nawet im się nie chce go wycinać, bo po co coś zmieniać skoro nadal koszą kasę?
  myślałem, że zmądrzeli po erze Marbury/Francis, ale zaraz po tym podpisali pół-kalekę z Phoenix za maxa, a później wymienili pół składu za gwiazdeczkę z Nuggets… do czasu zmiany właściciela chyba nic się tam nie zmieni

  (6)
 3. Array ( )
  Odpowiedz

  A ja sie pytam co z tymi blogami? Taki szał był wstartowało z 5 nowych jak nie więcej a teraz cisza, jeden artykuł na tydzień.

  (13)
 4. Array ( )
  Odpowiedz

  Jeżli anthonemu nie spodoba sie nowy trener fisher to nie spodoba mu sie żaden trener. o grze o najwysze laury może zapomnieć. A tak na marginesie, to chyba dobry wybór. Byli rozgrywajacy zawsze sa dobrymi trenerami.

  (4)
 5. Array ( [0] => subscriber )
  Zdjęcie profilowe KEWIN DJURANT
  Odpowiedz

  KURCZE DEREK, DLACZEGO MI TO ZROBIŁEŚ

  TERAZ JUŻ NAWET MELO ZDOBĘDZIE PIERŚCIEN PRZEDE MNĄ

  NO ALE TRUDNO, PRZYNAJMNIEJ KTOŚ ZATRZYMA STERYDZIARZA Z MIAMI

  POZDRO

  (14)
 6. Array ( )
  Zdjęcie profilowe sledziu 24
  Odpowiedz

  Przesadzili z pieniędzmi i długością kontraktu za debiutanta, jeżeli się nie sprawdzi to 25 milionów w błoto… A właściwie do kieszeni Fisha.

  (3)
 7. Array ( [0] => subscriber )
  Zdjęcie profilowe stasiek92
  Odpowiedz

  Mam propozycję do admina:

  MOŻE KTOŚ W KOŃCU ROZDA KILKA BANÓW za bycie debilem.

  DJURANTy i inne KING JAMESy mnie już wku*wiają.

  Jak nie masz nic do powiedzenia na temat artykułu to siedź cicho, idź na lekcje do gimnazjum (może ktoś cię z litości w końcu puści do następnej klasy), zrób badania na kretynizm. Spożytkuj jakoś ten czas z korzyścią dla siebie i innych.

  (-10)
 8. Array ( [0] => subscriber )
  Zdjęcie profilowe kubson
  Odpowiedz

  Nie wiem, jakoś mnie to przechodzenie graczy prosto z parkietu do roli trenera się nie podoba. Tym bardziej jest to dziwne, że jest sporo ciekawych, wolnych szkoleniowców z doświadczeniem jakimś. Fishera na asystenta i git. Szczególnie w NYK, gdzie jest kilku graczy, którzy mogą problemy dyscyplinarne sprawiać. Dodatkowo jest jeszcze Phil, który teoretycznie jest plusem, ale z drugiej strony jak on ma pracować z LA to tak nie do końca wiadomo ocb. Jakbym był Melo, to bym sobie nie pomyślał “O, Derek Fisher będzie moim trenerem, teraz to na bank zostanę bo lecimy na mistrza”. Ale pożyjemy, zobaczymy.

  (2)
 9. Array ( [0] => subscriber )
  Zdjęcie profilowe Paul
  Odpowiedz

  Kolejna drużyna z Nowego Yorku, która wzięła na trenera rozgrywajka zaraz po skończeniu przez niego kariery. Na Brooklynie się sprawdziło 😉

  (0)
 10. Array ( )
  Odpowiedz

  A ciekawe ile będzie zarabiał Kobe jak zostanie trenerem, bo mam nadzieję że tak się stanie, wyobraźcie sobie zimnego jak ciekły azot gościa, który od ciebie wymaga więcej niż sam szatan. Nie wspomnę o doświadczeniu ale czy jego ego nie byłoby tutaj rujnującym aspektem?

  (2)

Gwiazdy Basketu