fbpx

Doctor Dunk: historia nieznana

15

Z widowiska wycofał się Doktor J, który uważał, że jego wsady zasługują na większą gażę. Wybuchł mały skandal, bo powszechny odbiór był taki, że Konkurs Wsadów miał być sposobem na zaprezentowanie Ervinga kibicom NBA. Zamiast tego, fani musieli “zadowolić się” popisami graczy takich jak Kareem Abdul-Jabbar, David Thompson, Alex English, Moses Malone, George Gervin i Elvin Hayes.

#Ligowa szarzyzna

Hillman, grając w dołujących Pacers, którzy źle znosili adaptację do warunków panujących w NBA, zaliczał średnie na poziomie 10/8/2. Jeszcze przed pamiętnym Konkursem Wsadów wytransferowano go do Nets, ale tam też nie zagrzał miejsca na długo. W ostatnich latach kariery zmieniał kluby co roku, po Nowym Yorku byli to Denver, Kansas i Golden State.

Po kadencji w Indianapolis, jego akcje szybko spadały. Za wyjątkiem dealu z New York, wymieniany był zazwyczaj na jakiś pick drugiej rundy. Nie był to jeszcze czas, gdy afro i wsady były w NBA czymś więcej, niż tylko spadkiem po frywolnej ABA. Dość powiedzieć, że po wygranej Darnella, Slam Dunk Contest zniknął z parkietów ligi na siedem lat i powrócił dopiero, gdy Hillman był już na emeryturze. Nigdy nie miał szansy obrony tytułu. Licznik punktów w karierze zatrzymał mu się na liczbie 6666, wsadów nikt mu nie liczył.

Fun Facts

-> Na swój konkursowy puchar czekał… 40 lat. Należne honory odebrał dopiero w tym roku, razem z Glenem Robinsonem III.

-> Służąc w marynarce rozegrał ponad 300 meczów na całym globie. Był też członkiem kadry USA na mistrzostwa FIBA w Jugosławii w 1970.

-> Zapytany kiedyś przez dziennikarza czy to prawda, że potrafi ściągnąć monetę z góry tablicy odparł “połóż tam stówę i się przekonamy”. Dziennikarz stchórzył.

-> W 1997 roku podczas uroczystości upamiętniającej ABA, Hillman otrzymał nagrodę za największe afro w historii ligi. Z włosami mierzył podobno ponad 220 cm, bez włosów 206.

-> wciąż pracuje dla Indiana Pacers, szkoląc młodzież na letnich obozach i nie tylko.

[BLC]

1 2

15 comments

 1. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  Super artykuł, nieznana historia! Niesamowite też jak wsady stały się bardziej akrobatyczne na przestrzeni lat. Oglądałem niedawno rywalizację MJa z Wilkinsemi i ziewałem przy prawie każdym dunku. Narzekamy dzisiaj na brak show, ale pod względem technicznym sdc jest lepszy o lata świetlne.

  (50)
 2. Array ( )
  Odpowiedz

  Panowie prywata: poszukuję linku do artykułu na GWBA o obecnym kontuzjowanym rozgrywającym Chicago – Dunnie. O ile mnie pamięć nie myli to powstał taki mniej więcej w okolicach draftu. Było w nim o tym ze chłopak jest mega inteligentny itp. Szukam go od 2 dni i znaleźć nie mogę. Zaczynam się więc zastanawiać czy czasem sobie tego nie ubzduralem:)

  (5)
 3. Array ( )
  Odpowiedz

  Ja do przeczytania takich artykułów przygotowuje się specjalnie. Nigdy nie czytam w czasie dnia, tylko czekam do wieczora aż będę mieć czas tylko dla siebie. Wówczas wygodnie siadam, puszczam dobrą nutę na słuchawkach i przez nikogo niepokojony oddaje się lekturze. Ta chwila jeszcze przede mną wiec bardzo się ciesze.

  (17)

Komentuj

Gwiazdy Basketu