fbpx

Gościnne występy: jak spisali się gracze NBA na Eurobaskecie?

19

ds

Właśnie mija tydzień od zakończenia rozgrywek Eurobasketu. Emocje opadły, więc  na wszystko można już spojrzeć chłodnym okiem. Postanowiłem więc podsumować występy graczy NBA na tej imprezie. A jest kogo podsumowywać, ponieważ w reprezentacjach krajów Starego Kontynentu występowało łącznie aż 29 zawodników najlepszej ligi świata.

Ilość graczy NBA w tym turnieju kwalifikacyjnym jest swego rodzaju precedensem, dość powiedzieć, że przebija pozostałe imprezy (AfroBasket, FIBA Americas Championship, FIBA Asia Championship i FIBA Oceania Championship razem wzięte.

Na europejskich parkietach, poza finałowym pojedynkiem (nieco jednostronnym) Gasola z Valanciunasem, obserwowaliśmy histryczne występy Tonego Parkera w barwach Trójkolorowych, popisy Włochów Gallinariego i Bargnianiego, mogliśmy ocenić aktualną formę sportową nowego nabytku Wolves, Bielicy, a także obserwowaliśmy bardzo udane zaprezentowanie się europejskiej publiczności w wykonaniu młodego Dennisa Schrödera. Oto jak wypadli w statystykach:

#Punkty

Na uwagę zasługuje przede wszystkim dyspozycja Pau, zbierającego zasłużone laury po świetnych występach. Zawodnik Bulls notował w turnieju średnio 25.6 ppg. Za nim uplasował się Schröder z 21.0 ppg. Dalsza klasyfikacja siódemki najlepszych wygląda następująco:
Galinari (17.9)
Casspi (16.4)
Belinelli (16.3)
Valanciunas (16.0)
Iliasova (15.2)

#Zbiórki

Pod względem zbierania piłki z tablic Hiszpan także zostawił konkurencję daleko w tyle, notując średnio 8.8 piłki na mecz. Tuż za nim plasuje się Valanciunas (8.4) i Gobert (8.1). Przedwczesne odpadnięcie z turnieju pozostawiło pewien niedosyt u gwiazdy Mavericks, Dirka Nowitzkiego, który mimo wszystko zaprezentował się pod tablicami całkiem nieźle (7.8). Dalsze miejsca w czołówce zajęli Casspi (7.2) oraz Gallinari i Antetokounmpo (po 6.9).

#Asysty

Biorąc pod uwagę nazwiska, które mogliśmy spotkać w składach drużyn występujących na europejskich parkietach, nieco dziwi fakt, że tylko młody Dennis Schröder załapał się do top20 najlepszych asystentów turnieju, notując równe 6.0 apg. W tyle za nim Parker (4.2) i Belinelli (3.9).

CZYTAJ DALEJ >>

1 2 3

Ostatnie Wpisy

19 comments

 1. Array ( [0] => subscriber )
  Zdjęcie profilowe Chrzanek
  Odpowiedz

  Jedna uwaga – “zostawił konkurencję daleko w tyle” a w następnym zdaniu “Tuż za nim plasuje się…” trochę jakby się wyklucza xD

  (19)
 2. Array ( )
  Zdjęcie profilowe BLC
  Odpowiedz

  Gość: slamdunk194: to teraz już wiem, czemu mi się nie zgadzało;) bo ja liczyłem 27, a składy zgłoszeń przed turnieju mówiły 29 zawodników NBA;)

  (2)
 3. Array ( )
  Odpowiedz

  “Pod względem zbierania piłki z tablic Hiszpan także zostawił konkurencję daleko w tyle, notując średnio 8.8 piłki na mecz. Tuż za nim plasuje się Valanciunas (8.4) i Gobert (8.1).”

  0.4 zbiórki na mecz to daleko w tyle?

  Poprawcie to:D

  (0)
 4. Array ( )
  Zdjęcie profilowe DWade3
  Odpowiedz

  @borsukowilk
  Bo USA z urzędu ma już awans na IO, a chyba o to się toczy gra w przypadku tychże rozgrywek. Poprawcie mnie jeśli się mylę 😉

  (0)
 5. Array ( )
  Zdjęcie profilowe BLC
  Odpowiedz

  @borsukowilk to turniej kwalifikacyuny, USA ma mistrza swiqta wiec juz ma kwalifikacje. Nie grala tez Brazylia, bo jako gospodarz tez nie musi sie kwalifikowqc.

  (3)

Gwiazdy Basketu