fbpx

It’s a fight: nie zadzieraj z Jasonem Kiddem

12

jk

Nie jest niczym nowym, że trenerzy kłócą się z sędziami. Było tak od zawsze i na zawsze pozostanie. Parę dni temu na przykład Mike Budenholzer tak się podniecił na arbitra, że stanął mu centymetry za plecami. Hehe. To nie tak jak myślicie. Przystanął centymetry za plecami sędziego by wyperswadować mu swoje racje. A że toczyła się gra, być może nieco przestraszony krzykami arbiter podniósł ramię i nastąpił kontakt fizyczny. Nie namyślając się wiele wyrzucił Mike’a z boiska. Mało tego, Budenholzer został ukarany 25 tysiącami dolarów grzywny.

Związek zawodowy sędziów był wielce niezadowolony, że liga nie zawiesiła coacha Atlanty dodatkowo na jeden mecz. Na to powstał Gregg Popovich mówiąc “że chyba tu kogoś popie%doliło”. No mniej więcej, użył dużo bardziej dyplomatycznych słów. Dokładnie nie pamiętam. Sami popatrzcie, co za bzdura:

https://www.youtube.com/watch?v=H5Fzrl9GQpE

Zasady są takie: sędziego nie wolno dotknąć. Pracy sędziego nie wolno komentować. Sędzia jest na boisku panem Twojego losu. Niekiedy próbujesz z nim porozmawiać, wyjaśnić, a on ma cię w d%pie. Każe usiąść albo odwraca tyłem. Nie wkurzyłbyś się? W lidze pełnej temperamentu i buchających emocji nie każdy potrafi się opanować…

Dziś w nocy dla odmiany wściekł się Jason Kidd. Dopadły go frustracje, Sacramento Kings bez DeMarcusa Cousinsa wbili Milwaukee 129 punktów. Wyobraź sobie: dopingujesz zawodników by dawali z siebie 100%, grają z energią, zaangażowaniem, a tu gwizdek, gwizdek, gwizdek, masa gwizdków przerywa grę z powodu najmniejszego kontaktu. Gra totalnie przestaje się kleić, chłopaki odpuszczają w obronie, na dodatek widzisz jak twój zawodnik jest regularnie bity pod tablicą, że gracze rozkładają ręce z pytaniem “co mam robić trenerze?”

Próbowałem chronić moich chłopaków. Czuliśmy, że jesteśmy faulowani, a gwizdek uparcie milczy. W tej lidze musisz się bronić sam, nikt tego za ciebie nie zrobi. Moim zadaniem jest bronić tych młodych graczy.

1

CZYTAJ DALEJ >>

1 2

Ostatnie Wpisy

12 comments

 1. Array ( )
  Odpowiedz

  Amerykanie dzięki takiemu zdrowemu podejściu do osoby sędziego unikają tego co się dzieje w reszcie świata czyli:
  – wyprowadzanie sędziego pod ochroną przed kibicami
  – kopanie sędziego przez graczy
  – gonienie sędziego po meczu przez piłkarzy i kibiców
  – plucie na sędziego
  – ciągłe pretensje do sędziego tak jak w ciotowatej piłce nożnej gdzie każdy mięczak co chwilę macha rękoma, krzyczy coś, pokazuje lub podbiega do sędziego na 15 cm od jego twarzy i coś pieprzy.

  Dzięki ci o NBA że nie dopuszczasz do takiego syfu.

  (68)
 2. Array ( )
  Odpowiedz

  budenholzer wszedł na boisko w trakcie akcji i chciał coś wyjaśniać z sędzą. wyrzucenie jak najbardziej prawidłowe. nie wyrzucenie byłoby sygnałem, że można sędziemu zawracać dupę w trakcie trwania meczu.

  (36)
 3. Array ( )
  Zdjęcie profilowe all3
  Odpowiedz

  @bin masz rację jeśli chodzi o ten aspekt, natomiast druga sprawa, że organizacja sedziowska i zarzad lig powinnien zrobić wszystko by ograniczyc błędy sędziowskie do minimum, a najlepiej je w ogole wykluczyć. Nowe technologie w tym bardzo ułatwiają dziwi mnie np, że w piłce nożnej tak późno sięgneli po elektronike do sprawdzania pewnych niejasności. Mam oczywiście swoja teorie na ten temat, bo sam byłem kiedys sedzią

  (3)
 4. Array ( )
  Zdjęcie profilowe all3
  Odpowiedz

  mam pytanie do tych co czasem wchodzą na reference, czy jest prowadzona jakaś statystyka kto osiągnął największy wskaźnik + i -. Jestem ciekaw jaki był najlepszy i najgorszy wynik

  (3)
 5. Array ( [0] => subscriber )
  Zdjęcie profilowe mathewskyterror
  Odpowiedz

  @all3
  Po pogrzebaniu trochę wynalazłem tyle, że zwykły +/- jest notowany w box score każdego pojedynczego spotkania (tak samo, jak na nba.com). W przypadku zawodników można przejrzeć przy każdym zawodniku +/- ze wszystkich meczów po kolei (zakładka game logs w profilu zawodnika), a na przestrzeni całego sezonu jest tylko wyliczany zaawansowany wskaźnik Box Plus Minus – dostosowany do tempa, do tego liczone oddzielnie dla ataku i obrony (w zakładce RS->advanced w profilu zawodnika). Nie wiem, co konkretnie chciałeś sprawdzić, mam nadzieję, że jakoś pomogłem.

  (3)
 6. Array ( )
  Zdjęcie profilowe all3
  Odpowiedz

  @mathewskyterror dzięki a pomoc, wiem że po każdym meczu jest to wyliczane tzw przydatnośc w wygranym meczu interesuje mnie jaka była największa dla zawodnika i najniższa w pojedynczym wygranym lub przegranym meczu

  (0)

Gwiazdy Basketu