fbpx

Jose Calderon vs. rozpędzony JaVale McGee ? Auć

13

Oto dwie akcje wczorajszej nocy, które nie pozwoliły nam zasnąć. Nie ma ich we wcześniej umieszczonych recapach. Nie mamy zwyczaju umieszczać na stronie top10 danego dnia, a więc proszę, na wypadek gdybyście mieli przegapić:

Akcja 1.

Biedny Jose Calderon. Przynajmniej się chłopak starał. Wracał do obrony. Próbował. Wybaczymy mu te niedokładne podanie. Tyle, że kiedy spotkali się pod koszem, JaVale McGee  był 7 metrów nad nim. Akcja powinna zakończyć się faulem, ale sędziowie pomyśleli -> patrz zdanie pierwsze. Dobrze, że ten trójwymiarowy banner z napisem Raptors faktycznie jest trójwymiarowy i fizycznie nieistniejący, bo inaczej chłop by się o niego połamał.

Przy okazji, odpowiadamy na pytanie: McGee mierzy w butach 213 cm, rozpiętość jego ramion wynosi 228 cm, zasięg ramion to 291 cm, a maksymalny punkt, którego jest w stanie dosięgnąć przy wyskoku jest zawieszony na wysokości 373 centymetrów. Calderona nie mierzyliśmy, ale zakładamy, że dosięgnie nieco niżej.

Akcja 2.

A Wy się dziwicie, że po czymś takim znajdują się gracze, jak Jason Smith, którzy faulują Griffina rugby-style. Nikt nie lubi być ośmieszany w ten sposób. Dobrze, że Frye nie próbował wymuszać szarży, ani skakać do bloku, bo zakończyłoby się jak z Perkinsem albo Mozgovem. Przy okazji, zwróćcie uwagę jak szybko nasz Marcin popyla na nogach w obronie. Dobry!

https://www.youtube.com/watch?v=R6ApJhBqEYc

Ostatnie Wpisy

13 comments

 1. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  Blake-wiadomo, monster jam:) mistrz:) ale ten pierwszy dunk to nic specjalnego w sumie. Biorąc pod uwage warunki fizyczne McGee to szału nie zrobił:) Więc nie wiem jak mozna nie spać po tej akcji:)

  (1)
 2. Array ( )
  Odpowiedz

  @woohash
  Próbowałeś kiedyś w kogoś wbiec? A tym bardziej w kogoś kto waży te 95 czy 100 kg? Wiadomo McGee jest olbrzymi etc, ale jednak na jego drodze stanął 1,90cm słupek, który musiał przesunąć, a o taki słupek łatwo się potknąć, nawet jeżeli jest niestabilny;p

  (0)
 3. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  @Kasek Ja próbowałem, to wcale nie jest takie trudne jeśli ma się nad kimś taką przewagę wzrostu, zwłaszcza że Calderon nawet nie podskoczył i nie próbował blokować (słusznie).

  (0)
 4. Array ( )
  Odpowiedz

  @up
  Wsadziłeś nad 100kg gościem?
  Cool pokaż filmik, będziesz w top polska 2012

  ależ długie łapy ma ten mcgee.
  nie musiałby nic umieć za same parametry by go wzieli do nba.

  (0)
 5. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  @Rołs
  Nigdzie nie napisałem że wsadziłem nad 100kg gościem. I nie mam 213 cm wzrostu. Ale próbowałem nad kimś proporcjonalnie niższym. Sama waga nie ma takiego dużego znaczenia, tylko zasięg ramion i to czy obrońca skacze do bloku. Jeżeli nie odrywa się od ziemi tak jak Calderon to wsad nie jest aż taki trudny.

  (0)
 6. Array ( )
  Odpowiedz

  @zoom o czym Ty człowieku bredzisz… waga nie ma znaczenia? I jak ktoś stoi jest łatwiej?!
  uczyłeś się fizyki kiedys? Jak ktoś wbije się w dobrze ustawionego obrońce to może się nieźle przestawić sam… facet stoi ma stabilną pozycje. a w powietrzu to co? albo zablokuje albo nie.. jak w niego wlecisz to on odpadnie na kilometr bo nie ma żadnego pkt zaparcia. Jakby się nie polowało na faul offensywny to zobaczybyśł dużo przykładów ..

  (0)
 7. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  @ rejd
  A czy Ty kiedyś grałeś w koszykówkę ? Obejrzyj jeszcze raz filmik z wsadem McGee i zobacz że Calderon ledwo zdążył się zatrzymać. Napisałem że waga nie ma w takiej sytuacji aż tak dużego znaczenia. Nie napisałem że w ogóle niema znaczenia !
  Może jak się wbije w dobrze ustawionego obrońcę, to jest dużo trudniej, ale Calderon nie zdążył się nawet ustawić.
  Jeżeli obrońca wyskoczy do bloku to jest trudniej wykonać sam wsad, bo jego ręce mimo wszystko przeszkadzają i trudniej jest zapanować na piłką.
  Zupełnie inaczej by to oczywiście wyglądało gdyby obrońca był podobnego wzrostu lub wyższy niż atakujący, ale z taką różnicą wzrostu to naprawdę nie ejst takie trudne jak może Ci się wydawać.

  (0)
 8. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  osobiscie nie udalo mis ie nigdy dac z gory nad kims, bo mam 178cm wzrostu i jestem rozgrywajacym. Ale tak jak powiedzialem przy tak znacznej roznicy w warunkach fizycznych ten wsad nie zrobil na mnie wrazenia, mam wrecz wrazenie ze lepsze moi znajomi dawali nade mna:) (zart). Ja patrze obiektywnie na realia NBA. A tam, takie wsady nad niskimi gosciami nie sa, jak dla mnie, niczym fenomenalnym:)

  (0)
 9. Array ( )
  Odpowiedz

  dokładnie tak. @zoom100 zgadzam się z Tobą. Zobaczcie jaka jest różnica w warunkach fizycznych a dopiero potem komentujcie i się jaracie. Dla takiego centra jak McGee to bułka z masłem przeskoczyć nad Calderonem, którego obecność nie ma tutaj zadnego znaczenia, ponieważ to jest tak jakby go tam nie było. McGee ma wystawione kolano do przodu co dodatkowo toruje mu pozycję wzgledem Jose. Każdy center zrobiłby przynajmniej 8/10 wsadów przy takiej roznicy pozycji i przede wszystkim różnicy we wzroscie. Dla mnie to nic specjalnego, w przeciwieństwie do dunk’a Griffina.

  (0)

Komentuj

Gwiazdy Basketu