fbpx

Kajdany na nogach od Adidasa, zakazane.

25

Dostało się producentowi obuwia za pomysł wypuszczenia na rynek “kajdaniarskich adidasów”. Powód? Przypominają, zwłaszcza afroamerykańskiej części społeczeństwa USA, czasy handlu niewolnikami. Rozpoczęło się niewinnie: promocyjny wpis na facebooku brzmiał: “miałeś kiedyś tak wypasione buty, że musiałeś przypinać je do kostek?” Zaraz potem pojawiła się fala niepochlebnych komentarzy, gróźb, a przed siedzibą Adidasa zaczęły zbierać się grupy protestujących. Przy okazji wszczęto dyskusje na temat poziom nauczania w szkołach historii Stanów Zjednoczonych. Biegać w “niewolniczych butach” po ulicach USA to jak u nas założyć koszulkę ze swastyką na piersi. A co Wy uważacie? Założylibyście taki obuw?

Ostatnie Wpisy

25 comments

 1. Array ( )
  Odpowiedz

  Cholernie słabo wyglądają..

  A ta płaska podeszwa nie daje poczucia komfortu.. O tych “breloczkach” nawet nie wspomnę.

  (0)
 2. Array ( )
  Odpowiedz

  ach Ci Amerykanie i ich dramaturgia . Prosta sprawa jeśli jesteś czarny i Cię to uraża to nie noś , jak Ci sie podobają to noś . Nie ma co doszukiwać się w tym rasizmu .Przecież firma pokroju addidasa nie mogła wypuścić tych butów z pobudek rasitowskich . Ale niestety w ameryce temat rasizmu jest bardzo delikatny i często nadużywany dla innych celów .

  (0)
 3. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  bez tych ,,kajdanów’ dobre kiksy gdybym je miał to bym zapewne wyebał te platikowe cosie 😀 + nie dziwie się że afroamerykanie mają wąty

  (0)

Komentuj

Gwiazdy Basketu