fbpx

Kroniki nienawiści, czyli historyczne rywalizacje NBA

17

Historia NBA to historia rywalizacji. Jej linia może przebiegać nie tylko pomiędzy klubami czy zawodnikami walczącymi o ligowe trofea, ale również między graczami tej samej drużyny lub przyjaciółmi chcącymi sobie coś udowodnić. Dzisiaj przypomnimy Wam kilka rywalizacji, które zapisały się szczególnie na kartach historii NBA. Na pierwszy ogień idzie wiek XX.

Shaq vs Iverson

Rywalizacja Shaqa i Iversona o tytuł króla strzelców w sezonie 1998-1999. Allen Iverson 26.8 ppg, Shaq 26.3. Do ostatniej kolejki fani zadawali sobie pytanie kto przejmie schedę po Michaelu Jordanie i zgarnie koronę króla strzelców. Ostatecznie to AI sięgnął po to trofeum. W tym roku Iverson zadebiutował również w playoffs. Jego 76ers odprawiły z kwitkiem 3-1 wyżej rozstawionych Magic w pojedynku drużyn z miejsc 3-6, by w drugiej rundzie ulec Indianie 4-0.

https://www.youtube.com/watch?v=oaX154M9g2A

czytaj dalej >>

1 2 3 4

Ostatnie Wpisy

17 comments

 1. Array ( )
  Odpowiedz

  aż dziwne, ze zapomnieliście o klasycznych pojedynkach Pistons vs Bulls pod koniec lat 80tych i Bulls vs Knick w play-offs praktycznie przez większość dekady lat 90tych. Mlodsze pokolenie naprawdę ma czego żałować, że nie mogło śledzić tych meczy, to była WALKA

  (1)
 2. Array ( )
  Odpowiedz

  Kobe vs passing
  Lebron vs travel
  Lebron vs flop
  iverson vs practice
  Shaq vs freethrows
  Artest vs fans
  Malone, Stockton, Barkley,Ewing, Miller vs Rings(Jordan)
  Rose vs Knees
  Hardaway&Hill vs injuries
  Carter vs Gravity
  GWBA vs Lebron”s dickriders

  (2)

Komentuj

Gwiazdy Basketu