fbpx

Mecz absolwentów UW: Brandon Roy żegna się z fanami, Isaiah Thomas MVP

5

Jak co roku, uniwersytet waszyngtoński z Seattle zorganizował wczoraj inauguracyjny mecz absolwentów uczelni. Na trybunach zasiadło ponad 10 tysięcy fanów. Zespoły podzielono na absolwentów sprzed i po 2009 roku, a wśród bohaterów znaleźli się między innymi: Brandon Roy, Nate Robinson, Spencer Hawes, Isaiah Thomas, Quincy Pondexter i Terrence Ross.

Dla dociekliwych: Washington University “wydał na świat” 53 uczestników draftu NBA, a w ostatnich pięciu latach do ligi dostało się aż trzynastu absolwentów uczelni.

Po wielce wyrównanej walce młodsi wygrali ze starszymi 107-103, a nagrodę najlepszego gracza otrzymał rozgrywający Kings: Isaiah Thomas, który zanotował 24 punkty. Przy okazji, dowiedzieliśmy się, że Brandon Roy (13 punktów) zaprzestaje prób powrotu do NBA, były gwiazdor Trailblazers powiedział lakonicznie:

Moje dni gry w koszykówkę na najwyższym poziomie dobiegły końca.

1

Najefektowniejszą akcją meczu był zdecydowanie dunk Terrence’a Rossa:

Co więcej, pochodzący z Seattle Jamal Crawford pojawił się na trybunach w wymownej bluzie. Deal mający na celu przenosiny organizacji Sacramento Kings do stanu Washington niestety upadł, jednak prawdziwi kibice pamiętają!

Ostatnie Wpisy

5 comments

Komentuj

Gwiazdy Basketu