fbpx

Najlepsze programy o NBA

13

wp

Pamiętacie magazyn “NBA Action” relacjonowany co tydzień przez TVP? Pamiętacie wyrosłe na popularności koszykówki w Polsce programy np. “Rzut za Trzy” z dorastającym Bartkiem Obuchowiczem? W latach 90-tych czekało się na to cały tydzień. Dziś? Pozostaje oferta programów zza oceanu.

Stacje TNT oraz ESPN od lat walczą o prymat w tej kategorii. Dziś postaram się przedstawić kilka czołowych paneli dyskusyjnych z obu stacji by osoby które nie miały z nimi do czynienia (choć trudno mi uwierzyć) mogły nadrobić zaległości. Na pierwszy ogień pójdzie sztandarowy projekt stacji TNT, który w każdy czwartkowy wieczór gości na ekranach amerykańskich telewizorów.

Inside The NBA

Gospodarzem programu jest wieloletni reporter stacji Ernie Johnson. W roli “analityków” towarzyszą mu byłe osobowości NBA: Shaquile O’Neal, Charles Barkley oraz Kenny Smith. Jeżeli szukacie omówienia bieżących wydarzeń z NBA z dużą dawką humoru, to dobrze trafiliście. Ernie przytacza historyczne statystyki ukradkiem czytając Wikipedię. Kenny “The Jet” Smith jest głosem rozsądku i przeważnie mówi sensownie. Pozostała dwójka ma walory głównie rozrywkowe.

Nie umniejszając umiejętności Shaqowi, niekiedy potrafi fachowo przeanalizować sytuację meczową, jednak głównie dogryza Barkleyowi. Charles od lat gada to samo i nie na temat. Jednak z przekomarzań obydwu panów wynikło wiele poza programowych sytuacji, z których można wymienić:

# wyścig na czas Charlesa z leciwym sędzią Dickiem Bavettą
# zawody w odchudzaniu i poprawianiu sylwetki pomiędzy Barkleyem a O’Nealem
# walka w stylu MMA pomiędzy Barkleyem a O’Nealem (jednak nigdy nie doszła do skutku)
# Run Through The Tape wyścig na czas, który rzutem na taśmę wygrał Chris Webber
# draft najlepszych graczy w historii ligi

Co do tego ostatniego: Barkley MISTRZ!:

[vsw id=”QHbdbj4TRfw” source=”youtube” width=”690″ height=”420″ autoplay=”no”]

Do stałych punktów audycji należą także: “Shaqtin’ a Fool” “Who He Plays For” czy “Gone Fishing”.

Pod egidą EPSN powstały również cztery sezony programu “Open Court” który każdy fan NBA powinien zobaczyć gdyż jest to prawdziwa kopalnia wiedzy o NBA. Steve Kerr oraz opowieść o posiłku przedmeczowym z Tonim Kukocem wygrała internet:

[vsw id=”yVLZ4U4kCAI” source=”youtube” width=”690″ height=”420″ autoplay=”no”]

Program zebrał kilka nagród Emmy za najlepszy program sportowy. Ostatnio pojawiła się plotka jakoby Kobe Bryant po zakończeniu kariery miał zastąpić O’Neal lub Barkleya na miejscu analityka. Szczery Bryant wniósłby wiele do tego programu. Poczekamy zobaczymy.

CZYTAJ DALEJ >>

1 2 3

13 comments

 1. Array ( )
  Odpowiedz

  Nieźle by było, gdyby znowu powstał jakiś ogarnięty program o NBA w publicznej. Grono fanów w Polsce powiększa się i moim zdaniem przyniósłby on dużo zysków

  (5)
 2. Array ( )
  Odpowiedz

  Grantland zdecydowanie najlepszy. Jalen Rose ma niesamowicie gadane, zna się na NBA świetnie, nierzadko wie na temat jakiś wydarzeń więcej od innych. Genialny jest jego cykl “Story Time With Jalen Rose”, śmieszne opowieści z czasów kiedy sam był czynnym zawodnikiem.

  Inside The NBA jest spoko, ale tylko pod względem rozrywkowym. Rozmowy na temat i sensowanej analizy to tam raczej mało.

  ESPN First Take, też trochę szoł, ale z gadką na temat, chociaż panowie często gadają potworne głupoty.

  (0)
 3. Array ( )
  Odpowiedz

  First Take jest najlepszy.
  Inside the Nba dominuje tam humor na drugi plan schodzi reszta.

  Grantland też mi się podoba, tylko sam Jalen Rose to chyba za mało.

  (1)
 4. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  Co Wy na to, żeby redaktorzy zrobili coś na podobę fantasy draft? Z tym, że wyglądałoby to tak: kilku z Was (nie wiem ilu jest redaktorów) wybiera swoją dziesiątkę graczy tyle że obecnie grających w NBA i podaje krótki opis dlaczego właśnie ten zawodnik oraz dlaczego to jego team byłby najlepszy. Myślę, że ciekawie by się to czytało. 🙂

  (4)
 5. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  Dobrze wspominam “rzut za 3” 🙂
  Obuchowicz nieźle ogarniał, a treneiro dawał sporo celnych wskzówek, zwłaszcza dla dzieciaków takich jak ja, które grały tylko na streecie, bo na wf tylko piłka nożna i skakanie przez kozła 😉

  (2)

Komentuj

Gwiazdy Basketu