fbpx

NBA: na przypale albo wcale #192

36

Siema świrusy! Ale przyspieszył nam ten offseason z początkiem okresu wolnej agentury! Nic, tylko dalej wyglądać spektakularnych transferów, albo… wykopów, takich jak wywalenie Phila Jacksona na zbity pysk z NYK. Myślę, że pasują tu jego własne słowa, początkowo kierowane pod adresem Porzingisa “bez względu na to, jak bardzo kochamy tego gościa, musimy robić to, co najlepsze dla klubu”. No to zrobili, hehe. Nie wiem czy wyglądało to tak jak na obrazku tytułowym, ale nastroje w Big Apple rzeczywiście były już nieciekawe (tylko co im ten Melo wciąż przeszkadza, że jemu też każą spadać i piszą “MELO WON” na tych transparentach?). No dobra, żeby nie przedłużać, leci kartka z kalendarza, dziś 02.07:

2008: ugoda zakończył się proces między miastem Seattle a Professional Basketball Club LLC i Supersonics wyfrunęli z kolebki grunge’u prosto do Oklahomy.

2007: zmarł Jimmy Walker, ojciec Jalena Rose. O jego ciekawej historii możecie poczytać tutaj:

/jalen-rose-i-historia-pewnej-koperty/

#Fakty tygodnia

-> Mistrz Zen żegna się z Nowym Jorkiem (patrz zdjęcie tytułowe)

-> Paul George jedzie do OKC. O tej wymianie jeszcze za chwilę.

-> Stephen Curry podpisał najwyższy kontrakt w historii NBA. Oto reszta czołóweczki:

-> szaleństwo wolnej agentury trwa. Języczkiem u wagi są nie tylko wielkie gwiazdy, ale i gwiazdy spoza świecznika. W przypadku CP#3 czarę goryczy przepełnił fakt, że nie mógł doprosić się odpowiedzi na pytanie jaką strategię przyjmie klub, by zrównoważyć odejście Redicka.

-> Lonzo Ball spotkał się z managerem klubu, Magicem Johnsonem. Niektórzy uznali to foto za śmieszne, inni stwierdzili, że przesada. Dobry photoshop? Sami osądźcie:

Dobra, zaczynamy.

#Profesjonalny komentarz

To z Waszych komentarzy taka perełka, macie więcej, to podsyłajcie, hehe. Myślę, że Hajto pogodziłby wszystkich narzekających na jakość polskiego komentarza meczów NBA. “Ty szukaj chłopa po prostu do krycia!”- ja myślę, że jako doradca dla singielek też by się sprawdził.

#Dobry deal

Wierzcie lub nie, ale Oklahoma ZAOSZCZĘDZIŁA HAJS wymieniając się na Paula George’a. Sam kontrakt Oladipo jest droższy!

Żeby jeszcze trochę pognębić Indiańców, macie tu filmik jak ich nową gwiazdę objeżdża 12-latek:

#Kto z kim przestaje…

Ciekawe foto z ASG 2016 krąży ostatnio po internetach. Coś w tym musi być…

#Czym skorupka za młodu…

Oto w jaki sposób, według własnych słów, Draymond Green stał się czołowym defensorem w NBA:

Cieszę się, że miałem trenerów (….) którzy nauczyli mnie podstaw tej gry. Myślę, że jestem niezłym obrońcą na piłce, ale uważam, że jestem fenomenalnym obrońcą z pomocy. To nie zaczęło się 3 czy siedem lat temu. Nauczyłem się tego jako 12-latek. Niewiele osób może to powiedzieć. Nie chciałbym uczyć 12-latka takiej obrony, to musi być nudne, ale pomogło mi dotrzeć do punktu, w którym jestem teraz. Jestem im (trenerom) za to wdzięczny.

Całą wypowiedź Draymonda w oryginale macie tu:

CZYTAJ DALEJ >>

1 2

Ostatnie Wpisy

36 comments

  • Array ( )

   Oby nigdy!! To jest portal o koszykówce, a nie homoseksualnych przebierankach w wydaniu małpiszonów.

   (-3)
 1. Array ( )
  Odpowiedz

  Fajnie zagrał Bombate w Conanie z Arnoldem.A co co do filmimu z tym młodym.Nie macie dzieci???Widać,że specjalnie go puścił i dobrze bo dla takiego małolata to niezła frajda.

  (7)
  • Array ( )

   Jeszcze dorzuciłbym do Trio Andrzeja Kostyrę i ekipa z TNT mogłaby się pakować. Mózg by wybuchł

   (15)
 2. Array ( )
  Odpowiedz

  Słuszna uwaga co do oszczędności Oklahomy warto zaznaczyć, że nie mają też 2,5 baniek Sabonisa, a muszą podpisać Robersona i Gibsona w pierwszej kolejności. Presti to geniusz i powtarzam to od jakiegos już czasu i nawet nie chodzi tutaj o ten deal tylko o całość niby stracił gwiazdy, ale zyskał nowe i tak od czasów SSS.
  Jeśli chodzi o Indiane to też źle nie mają. Brakuje im rozgrywającego nawet taki Rondo by się nadawał. Jednocześnie sprzedać Ellisa tylko trochę ma mała wartość i coś mogą myśleć. Powtarzam źle nie mają. Wydaje mi się że Indiana teraz może grać bardziej zespolowo

  (-3)
  • Array ( )

   To TT takie małe Chicago robi w Wolves.
   Byle DRose’a nie podpisali, a jeśli już to za jakieś małe pieniądze, wtedy jako energizer z ławki i backup PG to idealnie pasuje.

   (7)
  • Array ( )

   Jaki z niego geniusz. Jakby tak było, pozbyłby się z na początku Westbrooka i pozostawił Duranta, Ibakę i Hardena, a wtedy Oklahoma grałaby w Finałach co sezon, a Miśki mieliby ze dwa.

   (8)
  • Array ( )

   Nie jest, jego stary jest czarny jak asfalt, a Klay jest ludzkim kundlem.

   (-6)
 3. Array ( )
  Odpowiedz

  Skąd ludzie łapią HIV?
  a) ze stosunku homoseksualnego, a wtedy magic byłby cw***lem,
  b) z zażywania narkotyków strzykawką dożylnie, a wtedy magic byłby narkomanem
  Podsumowując, jak ktoś tak zepsuty moralnie i do tego murzyn może być prezydentem klubu?

  (-20)
 4. Array ( )
  Odpowiedz

  @Tadeusz- mamy drugą dekadę XXI wieku – a ty piszesz brednie jak byśmy byli w ’82…
  Proszę użyj magicznego pudełka zwanego komputerem i wejdź na magiczną księgę zwaną Wikipedią. Tam masz dokładnie opisaną patogenezę. A sposób w jaki Magic zaraził się HIV jest doskonale znany, gdyż tego nie ukrywał, a wręcz czesto opowiadało o tym “ku przestrodze”.

  @Buzz – a jakie to ma znaczenie – ważne jak tańczy 😉

  @Oli Handro – proponuję wziąć na wstrzymanie – to portal sportowy, o zdominowanej przez przez ciemnoskórych graczy lidze a nie forum dla nadludzi z jasnym włosiem i niebieskim okiem.

  (1)
  • Array ( )

   Na 3 lata.Ale czy coś to zmieni w Denver?Według mnie zachód jest za silny na nich,ale ciekawie się zapowiada.

   (2)

Gwiazdy Basketu