fbpx

NBA: Na przypale albo wcale #30

20

Kolejny tydzień za nami, czas więc na nasze małe podsumowanie. Dziś pokażemy najlepsze miejsca na drzemkę według Lance’a Stephensona, będzie trochę niemoralnych propozycji w stosunku do King Jamesa i kilka innych, równie ciekawych, tematów. Zapraszam!

Na początek tradycyjna kartka z kalendarza, niestety dziś niezbyt optymistyczna, ponieważ 25 maja obchodzimy rocznicę śmierci człowieka, który zmienił NBA na zawsze. Danny Biasone, bo o nim mowa, wymyślił, że każda z drużyn powinna mieć 24 sekundy na oddanie rzutu. Dlaczego akurat tyle? Podzielił 2880 sekund (tyle trwa mecz) przez 120 (bo wyliczył, że średnio tyle rzutów oddają w sumie dwie drużyny w meczu) i proszę bardzo. Uszanowanie dla tego pana:

Daniel Biasone (1909-1992)

Również 25 maja tyle że 1993 roku, Charles Barkley odebrał swoją statuetkę MVP wcześniej prowadząc Phoenix Suns do rekordowego bilansu 62-20. W sezonie 1992/93 Sir Charles notował średnio 25.6 punktów, 12.2 zbiórek i 5.1 asyst. To byli Suns…

Dziś odcinek z numerem 30, potraficie wymienić jakichś graczy noszących #30 na swoim jerseyu? Do tej pory było ich 199, oto niektóre z nazwisk: Brandon Bass, Michael Beasley, Jud Buechler, Norris Cole, Steph Curry, Reggie Evans, Bernard King, Sarunas Marciulionis, Terry Porter i David West.

Urodziny obchodzą dziś Dikembe Mutombo (foto główne) oraz Stephen Curry. Wszystkiego najlepszego!

A teraz już do rzeczy (i od rzeczy trochę też):

#Zmienić czy nie?

Jak wiadomo Cleveland Cavaliers po raz trzeci w minionych czterech latach “wylosowali” pierwszy pick w drafcie. Przypadek? ESPN postanowiło z tej okazji przeprowadzić sondaż. Pytanie brzmiało, czy zmiany w obecnym formacie określania kolejności naboru do NBA są potrzebne. Cóż, w stanie Ohio (Cleveland) uważają, że nie 🙂

CZYTAJ DALEJ >>

1 2 3 4 5

Ostatnie Wpisy

20 comments

 1. Array ( [0] => subscriber )
  Zdjęcie profilowe real king james
  Odpowiedz

  KROLEWSKIE BERLO JEST W ZASIEGU KAZDEJ LADNEJ PANI, ALE O TAKICH RZECZACH NIE BEDZIEMY ROZMAWIAC PUBLICZNIE.

  ZAPRASZAM DO SOUTH BEACH

  POZDRO

  KING JAMES

  (76)
 2. Array ( [0] => subscriber )
  Zdjęcie profilowe Szopen101
  Odpowiedz

  Nie wiem skąd wzieliście info, że Stephen Curry ma dziś urodziny. Nawet na oficjalnej stronie NBA jest napisane, że ma urodziny 14 marca. A Dikembe ma bodajże 25 czerwca. Nie wiem skąd te daty bierzecie.

  (24)
 3. Array ( [0] => subscriber )
  Zdjęcie profilowe real king james
  Odpowiedz

  KOBE, KROLOWI SIE NIE GROZI! PAMIETAJ ZE TWOJA SPRAWA ZA GWALT JESZCZE SIE NIE PRZEDAWNILA.

  PS. NIE JESTEM PEDOFILEM. ZADNA PANNA NIE MA DO MNIE WSTEPU BEZ OKAZANIA DOWODU OSOBISTEGO.

  POZDRO

  KING JAMES

  (12)
 4. Array ( )
  Zdjęcie profilowe BLC
  Odpowiedz

  @up: tak, ale, co ciekawe, takich numerów, z którymi nikt nie grał było więcej. Zawsze Wam o nich w NPAW powiemy, więc jak ktoś będzie chciał być oryginalny, to znajdzie inspirację;)

  (1)

Gwiazdy Basketu