fbpx

NBA: na przypale albo wcale #357

15

Siema, świrusy! Jak tam dajecie radę? Powiem Wam tak, muszę uderzyć się w pierś. Jakiś czas temu rozentuzjazmowany pisałem o inicjatywie gry w HORSE, snując wizje popisów na miarę Pete’a Maravicha. Cieszyłem się, że ESPN wpadła na taki pomysł. Admin i jemu podobni mówili, że to się nie uda…

Ja nadal wierzyłem. Myślałem, że ci wspaniali atleci dadzą popis kunsztu, a na końcu, zostawiwszy nas z opadniętymi koparami do samej ziemi zapytają, niczym Russell Crowe w Gladiatorze:

Niestety, teraz mogę to już powiedzieć z całą pewnością: myliłem się. Strasznie się myliłem.

Nie mam pretensji do zawodników/zawodniczek, którzy podnieśli rękawice i stanęli w szranki. To od A do Z miała być zabawa, więc podeszli na luzie, rozumiem. Nie mieli też szansy ze swojej perspektywy zobaczyć jak wygląda całość, bo przecież każdy z nich obserwował jedynie swój pojedynek. Zastrzeżenia mam do ESPN, przecież oni doskonale wiedzą jak się robi widowisko. Naprawdę nikomu, widząc warunki w jakich oni będą grać, nie zapaliła się lampka? Nikt nie powiedział “Hej, ale to nie wygląda w kamerze. A Allie Quigley po prostu siedzi w krzakach pod domem, rzucając do jakiegoś rozklekotańca, który łapie wszystkie babole, zróbmy coś z tym.” No cóż, niestety. Miało być pięknie, a wyszła kaszana jak w projekcie Szkoła TVP. No dobra, przesadzam, aż tak tragicznie nie było, ale liczyliśmy na więcej, nie?

Dobra, koniec narzekania. Dziś 19 kwietnia, oto z czym kojarzy się ta data w NBA:

1986: rookie Spud Webb ustalił rekord pierwszoroczniaków w asystach w meczu playoffs, rozdając 18 podań, otwierających kolegom drogę do kosza rywali!

1988: Sixers zastrzegli szóstkę Juliusa Ervinga.

1992: Dennis Rodman zgarnął pierwszy tytuł mistrza zbiórek, kończąc sezon z wynikiem 1530 zbiórek, co dało średnią 18.7! Był to najwyższy wynik od czasów Chamberlaina i jego 1572/19.2 w sezonie 1971/1972. Zbiórki Rodmana stanowiły 42% zbiórek Pistons. Nieźle.

Urodziny obchodzi dziś Kelly Olynyk. Najlepszego!

Fakty tygodnia

-> NBA wypuszcza licencjonowane maseczki (więcej poniżej)

-> w normalnym świecie bylibyśmy po pierwszej kolejce playoffs:

-> Manute Bol zabił kiedyś lwa dzidą, ale to było w Afryce.

Dobra lecim!

#Wigilia

Nadszedł w końcu ten dzień. Dziś premiera wielce wyczekiwanego dokumentu “The Last Dance”. Oczywiście dla tych szczęśliwców, którzy mają dostęp do ESPN. Netflixiarze muszą się jeszcze przemęczyć do jutra. Producenci podsycają jeszcze oczekiwania i opublikowali wydłużony, prawie sześciominutowy zwiastun, ale przyznam szczerze, że nie wiem czy odpalać. Fajniej chyba będzie zobaczyć to od razu w całości. Jeśli natomiast masz inne zdanie, to proszę:

#Maskarada

Jesteśmy o krok od tego, żeby maseczki, oprócz bycia smutną koniecznością, stały się też “fashion statement”. NBA wypuszcza serię licencjonowanych produktów. Dochód przeznaczony będzie na cele charytatywne.

#One action hero

Gracze zapamiętani przede wszystkim po jednym zagraniu. Lista jest w mojej opinii trochę naciągana, ale highlighty miło obejrzeć:

#His Fadeawayness

Admin podzielił się niedawno z Wami grafiką rzutów Michaela Jordana w latach 1996-1998 zestawionych z rzutami Jamesa Hardena w okresie 2018-2020. Trochę się pozmieniało, co?

Dziś graficzny argument za tym, że MJ był najlepszym graczem półdystansowym na świecie:

Tu niejako filmowe uzupełnienie do tego obrazka:

#Shaqtin’

Kolejna edycja wpadek okiem samozwańczego “Most Dominant Ever”.

#Ok boomer

Starzy, ale jarzy. Jeśli ofensywnie dajesz radę i jesteś na tyle sprawny by w obronie doświadczeniem nadrobić zwalniające ciało, to możesz grać naprawdę długo, jak oni:

#Long, long time ago…

Skoro już wywołaliśmy Spuda Webba do tablicy w kalendarium, to grzechem byłoby nie przypomnieć sobie popisów tego 170-centymetrowego zawodnika :

I to by było na tyle, THAT’S ALL, FOLKS!

[BLC]

15 comments

 1. Array ( )
  Odpowiedz

  Spud Webb, prócz dunków jakie steale robił O.O to musiało niesamowicie wyglądać na żywo. przechwyt w pełnym biegu i solowy rajd gościa co mierzy 175 cm przez całe boisko i BANG! wsad :OOO

  (14)
 2. Array ( )
  Odpowiedz

  Rekordy rzadko robią na mnie wrażenie, ale 18 asyst w meczu postseasonowym to nie lada wyczyn. Rekordy z playoffs nie ulegają takiej dezaktualizacji, jak pajacowanie w regular.

  (0)
 3. Array ( )
  Odpowiedz

  Czekać na całość filmu to mogłem gdyby grali playoffs, teraz będę szarpał jak reksio szynkę jak tylko pojawi się na Nestflix

  (0)
  • Array ( )

   Netflix wrzuca od razu całość jutro, więc ja tak jak BLC nie odpalam tego zwiastuna

   (1)

Komentuj

Gwiazdy Basketu