fbpx

NBA to męski świat, prawda?

12

Charakter trener Hammon, bo tak mówią o niej podopieczni, dobrze opisuje pewne zdarzenie, które miało miejsce we Florida Keys, gdzie Becky postanowiła popływać z rekinami. Niektóre dochodzą do trzech metrów długości, ale to nie powstrzymało mierzącej niespełna 170 cm dziewczyny przed wejściem do wody między dryfujące kawałki krwawej padliny rzucanej na zanętę. Jedna z ryb podpłynęła do niej na wyciągnięcie ręki i zawróciła dopiero gdy Becky ostrzegawczo ukłuła ją harpunem.

Kiedy czują krew i mięso ich osobowość przechodzi w tryb łowczy, więc wylazłam z wody.

1

Ona jest niesamowita. Wie kiedy gadać i kiedy się zamknąć. [Popovich]

1

Pop poznał Hammon w samolocie wiozącym reprezentację USA z IO w Londynie. Ich więzi zacieśniły się w zeszłym sezonie, kiedy Becky była stażystką na pozycji asystenta SAS (leczyła wówczas kontuzję kolana). Kiedy ogłosiła zawieszenie swej kariery w WNBA, dla wszystkich związanych z organizacją Spurs było oczywiste, jak powinny potoczyć się jej dalsze losy.

Szczerze, nie spodziewałem się, że to będzie miało aż takie znaczenie (zatrudnienie jej), ale ludzie dali się ponieść. Jakbyśmy uwolnili świat od faszyzmu czy czegoś takiego [Pop]

1

Hammon wychowała się w 70-tysięcznym Rapid City w Południowej Dakocie. Zanim skończyła szkołę średnią (gdzie zapisała się jako nr 1 wszech czasów pod względem zdobytych punktów, asyst i przechwytów), grała na własnym podjeździe. Nie miała sąsiadów, więc jeśli chybiła, piłka turlała się kilkadziesiąt metrów dalej i kończyła w pobliskich krzakach czy lasku. Z braku koleżanek, z którymi mogłaby grać regularnie, zmuszona była tłuc się z chłopakami o każdy punkt i zbiórkę.

Dopiero gdy byłam lepsza niż oni wszyscy, nawet ci dwa lata starsi, dostawałam pozwolenie na grę [Hammon]

1

W ciągu dwóch dekad ze Spurs, coach Popovich zatrudniał tuzin asystentów. Ich osobowości były różne, ale łączyły predyspozycje i coś, co trener określa mianem naturalnego trenerskiego instynktu.

Kiedy w tym siedzisz, po prostu to wiesz, kto może być trenerem, a kto nie [Pop]

1

[BLC]

1 2

Ostatnie Wpisy

12 comments

 1. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  Szkoda, że nie napisaliście o tym, jak przyjęła obywatelstwo Rosji, nie mając kompletnie nic wspólnego z tym krajem, tylko dlatego, że nie dostała się do kadry USA, a chciała grać na Igrzyskach Olimpijskiej.
  Wystawiliście jej laurkę, ale jakoś o tym fakcie nie wspomnieliście.

  (37)
 2. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  W sumie news był na początku offseason, ale dopiero teraz na amerykańskich portalach pojawiły się dłuższe artykuły, więc nie winię Redakcji. Pop zawsze na posterunku.

  (5)
 3. Array ( )
  Odpowiedz

  Taka najlepsza ever, super duper a ruskich w dupe całowała zeby na IO pojechac? Nieładnie.

  Nie zdziwie się jak to zagranie NBA by wesprzeć WNBA które medialnie jest daleko w tyle za NBA. A Pop mógł ja wziąśc bo szczerze to on jest jak samotny generał. Nie potrzebuje asystenta:D

  (-1)
 4. Array ( )
  Odpowiedz

  to że grała u ruskich, to akurat jej sprawa, nie potępiam jej za to, tak jak nie potępiam michalczewskiego, klima czy podolskiego. W polskich realiach czesto o wystepach w kadrze decyduja uklady i układziki, w nba też to się zdarza (MJ blokujący dream team dla thomasa, czy thomas, który potem po latach nie wpuszczał jordana na parkiet w jego ostatnim meczu gwiazd). może swoja decyzją hammon też chciała się na kimś odegrać?

  (0)

Komentuj

Gwiazdy Basketu