fbpx

Odpowiadamy na pytania czytelników, edycja: playoffs 2013

11

Kolejny tydzień, kolejna porcja maili/ pytań z Waszej strony. Rzecz jasna dominują tematy toczących się właśnie półfinałów playoffs, przyszłości free-agentów no i nieśmiertelnych LA Lakers. Zapraszamy do lektury:

Czy Bulls przedłużą kontrakt Nate’a Robinsona? Co myślicie o jego występie przeciwko Nets? 

Występ Robinsona w czwartym, zakończonym trzema dogrywkami meczu z Nets godzien był najwyższych pochwał. Michael Jordan by się nie powstydził. W tym kontekście Nate The Great jest najbardziej niedopłacanym graczem NBA w tym sezonie. Jeśli idzie o personel Byki są w sytuacji dramatycznej, a Robinson pozostaje jedyną opcją na obwodzie, która potrafi wypracować sobie pozycję do rzutu pod presją i w kluczowych momentach. Musimy zrozumieć: nie zostaje się graczem NBA mając 175-centymetrów wzrostu, jeżeli ma się słabą psychikę i niedostatki wyszkolenia technicznego. Gość jest niesamowity i z pewnością chciałby zostać w Chicago…

Mając na względzie powyższe, mając do wyboru Kirka Hinricha i Robinsona jako zmiennika D-Rose’a w przyszłym sezonie, bez dwóch zdań Bulls zaproponują kontrakt temu pierwszemu. Jesteśmy za to pewni, że Nate będzie mógł przebierać w ofertach płynących z innych klubów! Myślę, że sprawdziłby się np. w Portland, którzy mocno potrzebują punktów z ławki. Pytanie czy wypuszczony spod kurateli Toma Thibodeau nadal będzie tym samym graczem, jakiego obserwujemy obecnie.

Czy uważacie, że Zach Randolph i Marc Gasol to najlepsza para podkoszowych w obecnej NBA? 

Tak. Średnio rzecz biorąc tak. Jednak przy dobrym dniu rzutowym w wykonaniu Carlosa Boozera, lepszym tandemem wydają się być Noah-Booz. Każdy kto widział Game 7. z Nets wie, o czym mówię. Noah, Gasol, Z-Bo… każdy z nich jest świetny.

czytaj dalej >>

1 2

Ostatnie Wpisy

11 comments

 1. Array ( )
  Odpowiedz

  Jest jeszcze jedno pytanie. Czemu autor tak bardzo sprzyja Bulls…. Rozumiem być kibicem zespołu ale trzeba być obiektywnym. Boozer i Noah to top 2 graczy pod koszem XD dobre juz nawet Bogut i Lee sa lepsi…. Pisze ze “Jak mają dzień” Jak ma dzień Studeamire i Chandler to skłądają taki duet Boozer&Noah w pył. Pozdr.

  (0)
 2. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  Kto nie widział Noaha&Booza w akcji niech się lepiej nie wypowiada . Potrafią polegając na współpracy rozegrac znakomite mecze , świetnie się rozumieją na boisku , gdy opanują pomalowane są nie do zatrzymania nawet dla Heat w game 1 … Co do Nate’a oczywiście chciałbym aby został w przyszlym roku mógłby spokojnie walczyć o nagrodę rezerwowego roku . Nie widzę problemu żeby Rose wychodził na PG a w trakcie meczu przechodzi na SG , jest jednym z niewielu rozgrywających w lidze którzy mogą grać na tej pozycji , wszyscy wiemy , że RIP raczej odejdzie po tym sezonie 😉

  (1)
 3. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  I nasuwa się kolejne pytanie: jak można uważać, że Noah&Booz nie są jednymi z najlepszych? Amar’e i Chandler? Seriously? Pierwszy od przenosin do NY i potem po kontuzji nie jest nawet w połowie tak dobrym zawodnikiem jak był. Boozer lepiej zbiera, rzut ‘gdy ma dzień’ jest cztery klasy wyżej. Broni też lepiej. Noah to akutalnie bezsprzecznie TOP5 centrów ligi, jeśli nie wyżej. Chandler to tylko ‘big body inside’. Gorszy od Joakima na ofensywnej desce, gorzej podaje, nie pobroni nikogo poza innym centrem itp itd. Lee jest lepszy od Boozera, ale Bogut w tym sezonie może Noahowi buty wiązać i czyścić i w ogóle.

  Dobry tekst. Nate w Chi-Town musi zostać, potrzebny emocjonalny lider obok Noah. Go Dubs!

  (1)
 4. Array ( )
  Odpowiedz

  Moim zdaniem kontrakt Robinsona nie zostanie przedłużony (tak jak piszecie). Niestety wg. mnie także jego gra w innej drużynie wróci do poprzedniego, nieco niższego poziomu. Przy braku przewag fizycznych gracz może polegać jedynie na umiejętnościach technicznych, oraz przede wszystkim na pewności siebie, która Nate może mieć grając po 30 i więcej minut w meczu. Niestety w każdej innej druzynie wchodziłby z ławki grając myślę nie więcej jak 15min, max 20 min. Najzwyczajniej świetnie się sprawdza jako zastępca Derricka, ale obawiam się, że to tylko epizod.

  (0)
 5. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  Noah&Bozer to na pewno jedna trzech najlepszych par w nba.
  A Nate mógłby zostać bo pasuje do Byków. Takich zawodników tam trzeba. Taki mały ale walczy jak nikt. W przyszłym sezonie pewnie będzie D.Rose choć nie wiadomo czy na 100% 😛 heh. dlatego 2 rozgrywających wystarczy.

  (2)
 6. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  gdyby nie robinson to bulls by nie wygrało round 1 z brooklyn więc myśle że przedłużą z nim kontrakt .

  (0)

Komentuj

Gwiazdy Basketu