fbpx

Pięć rzeczy, których nie wiecie na temat Reggie Millera

16

Zawodnik o elitarnej odporności psychicznej. Zimniejszy niż lód, szczuplejszy niż kij od miotły. Któregoś razu zdobył 8 punktów w dziewięć sekund wyprowadzając drużynę z dołka w końcówce meczu playoffs. Grać w kosza nauczyła go siostra, która w jednym meczu liceum rzuciła 105 punktów. Przed Wami pięć rzeczy, których nie wiecie na temat Reggie Millera.

1) niczym Forrest Gump

Tak naprawdę ma na imię Reginald. Na świat przyszedł z defektem bioder. W swej autobiografii wspomina, że nogi miał wygięte pod dziwnymi kątami, jakby ktoś próbował zawiązać je na supeł. Co gorsza, lekarze mieli powiedzieć rodzicom, że maluch może nigdy nie chodzić. Przez pierwsze cztery lata życia poruszał się na wózku, potem o kulach. Był wyjątkowo drobnym dzieckiem, niczym Forrest Gump, jego nogi trzeba było wzmacniać przy pomocy protez ortopedycznych.

Ile złośliwych żartów i docinków nasłuchał się wówczas od starszego rodzeństwa i dzieciaków z sąsiedztwa wie tylko on sam. Latami hodował w sobie złość, ale koniec końców wyszło mu to na dobre, a silna psychika stała jego największą bronią. Jak już wspomniałem, w basket grać nauczyła go starsza (i potężniejsza) siostra, Cheryl Miller, późniejsza reprezentantka USA i zawodniczka WNBA.

Jak oboje wspominają, ich młodzieńcze pojedynki 1-na-1 często kończyły się bójkami, a trash-talk i próby wyprowadzenia siostry/brata z równowagi psychicznej były na porządku dziennym.

Reggie szybko odkrył, że prowokacja jest sposobem na zapewnienie sobie przewagi. Od tamtej pory, podczas gry werbalnie stąpał na odcisk każdemu, nawet gwiazdorom NBA, którzy w czasie przerwy letniej przychodzili poćwiczyć razem ze studentami (Reggie studiował w UCLA). Co ciekawe, “brak szacunku” nie przeszkadzał np. Magicowi Johnsonowi, który kazał mu “grać tak dalej”.

W ten właśnie sposób, wczesne niepowodzenia młody Miller zaczął przekuwać w sukces.

CZYTAJ DALEJ >>

1 2 3 4 5

16 comments

 1. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  Ma ktos info czy historia z Reggiem i jego siostra z robieniem w konia na kase w meczach 2 na 2 byla inspiracja dla filmu Biali nie potrafia skakac?? 😀

  (56)
 2. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  Nie wiem czy dobrze pamiętam ale wtedy jak Reggie sprowokował Jordana i ten ruszył na niego ze swoimi wielkimi łapskami 😉 to MJ dostał technika, a Reggiego wyrzucili z meczu.

  (6)
 3. Array ( )
  Odpowiedz

  Bardzo ciekawy artykuł , przyjemnie sie czyta własnie o to chodzi żeby podawac fakty zyciorysy i ciekawostki a nie statystyki.

  (12)
 4. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  ,,w piątym meczu finałów konferencji 1994 roku przeciwko Knicks w dorobku Reggiego znalazło się 39 punktów, z czego 24 (5/5 zza łuku) zostały zdobyte w czwartej kwarcie” – małe sprostowanie 25 punktów w czwartej kwarcie.

  (0)
 5. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  Reggie zawsze na proprsie, fajny art.
  Te jego historie z siostrą to ciekawa sprawa. Dostawać baty od siostry non stop przez dzieciństwo to musi zostać w głowie. Jeden z najlepszych trash talkerów w historii, no i fajnie, że całą karierę w jednym zespole. Pierścionka szkoda, ale taka specyfika ery Jordana.

  (7)
 6. Array ( )
  Odpowiedz

  drobny błąd w artykule- w opisie słynnego występu z 1995 mowa jest o linii 7.24, a przecież wtedy było bliżej 6.70

  (0)
 7. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  niesamowite miał te 3.kiedy w finałach 98 stawiałem wszystko na jordana i szczerze bylem pewny ze mj trafi i bulls szybko odesla pacers.wiecie bylem zdumiony gdy reggie zaj*ebal ta trojke w ostatnich 5 sekundach.propsy na cale zycie..

  (0)
 8. Array ( )
  Odpowiedz

  Nie wiecie może gdzie mozna po polsku obejrzeć dokument z Millerem, który leciał swojego czasu pare razy na Orange Sport? Na youtube są wersje obcojęzyczne, ale chciałbym koniecznie po polsku 😀 Z góry dzięki.

  (1)

Komentuj

Gwiazdy Basketu