Przegląd pierwszej kolejki playoffs 2014: Dinozaur powiadasz?

10

Brooklyn 94 – Toronto 87

Dinozaur powiadasz?

Przed meczem menedżer Masai Ujiri krzyczał: “F*ck Brooklyn” a kanadyjskie gazety przyrównały weteranów Nets do dinozaurów, na których przyszła najwyższa pora by zamienić się w skamielinę.

Pograliśmy trochę, po drodze awarii uległ zegar 24 sekund więc spiker w hali musiał podawać przez megafon sekundy upływającej akcji i okazało się, że młode gwiazdy Raptors dopadła trema o nazwie playoffs, a starzy wyjadacze mogą nie grać nic przez cały sezon, ale w końcówce zrobią swoje.

Paul “You Still Can’t Handle The Truth” Pierce dziewięć ze swoich piętnastu punktów zdobył w końcówce, ważne trafienie zaliczył pod koniec także słabiutki przez całe spotkanie Garnett. Wynik do tego momentu ciągnęli Joe Johnson (24 punkty i 8 zbiórek) a w pierwszej połowie Deron Williams (24 punkty).

Rywale mogli liczyć jedynie na Kyle’a Lowry (22 punkty, 8 asyst, 7 zbiórek) oraz dominującego pod koszem Jonasa Valanciunasa (17 punktów, 18 zbiórek) jednak ci dwaj to za mało na starą gwardię.

Lowry_medium

Cóż mam napisać, nie był to z pewnością ładny mecz, Brooklyn zrobił swoje przechwytując przewagę własnego parkietu, ale jeśli DeRozan przebudzi się z letargu, a Terrence Ross nie będzie popełniał głupich przewinień – szykuje nam się długa i wyrównana seria.