fbpx

Rosja 2010: konkurs wsadów: James White vs Gerald Green: szaleństwo

20

Przypuszczalnie drugi najlepszy pojedynek w historii konkursu wsadów (pierwszy to Jordan versus Wilkins) odbył się w Rosji dwa lata temu i zakładamy, że ominęły Cię te wydarzenia. Na szczęście uchował się zapis video.

Urodzony w 1982 roku James White, zanim trafił do New York Knicks był przed sześcioma laty zawodnikiem Spurs. I choć wielu minut gry nie uświadczył (Popovich od zawsze stawiał na weteranów) w 2007 odebrał nawet mistrzowski pierścień. Kolejno w poszukiwaniu chleba wylądował w Turcji, Rosji i Włoszech. W czasie rzeczonego konkursu wsadów reprezentował barwy Spartaka Moskwa.

Cztery lata młodszy Gerald Green również jest ligowym spadachroniarzem. Zaczynał w Boston Celtics, gdzie przez zachodnie wybrzeże NBA trafił do Rosji, Chin i dopiero tytuł MVP D-League sprowadził go z powrotem na właściwą drogę. We wspomnianym okresie był zawodnikiem Lokomotivu Kubań.

Teraz. Jeżeli David Stern ma choć trochę oleju w głowie, aby ratować “upadający” konkurs wsadów NBA zaprosi do zabawy nie tylko Russella Westbrooka, ale także graczy wymienionych powyżej. Biorąc pod uwagę możliwości obu panów, to po prostu MUSI się wydarzyć. Kto wie, być może zobaczymy nawet “z linii osobistych pod nogą”?

Ostatnie Wpisy

20 comments

 1. Array ( )
  Odpowiedz

  Widziałem ten konkurs 2 lata temu i podobnie jak autor wstawki byłem pod mega wrażeniem, dzieląc się ze znajomymi na FB tym odkryciem. Nie chce wyjść na ignoranta, ale dziś kiedy obejrzałem to po raz drugi mam nieodparte wrażenie, że obręcz w tym konkursie została nieco obniżona. Zobaczcie na wsad w 2 minucie, albo 3:13. Chłopaki wybijają się z linii osobistych i pokonując tak daleka drogę wciąż mają głowy powyżej obręczy (?). Rosjanie znani są ze swojej kreatywności w robieniu sportowego show. Czy ktoś z Was ma podobne wrażenie ?

  (0)
 2. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  Moim zdaniem najlepsza rywalizacja w historii sdl. Taki Jordan, czy Wilkins nie mieli by szans w starciu z Whitem. Poza tym dzisiaj robiąc takie wsady jak Michael, czy Dominique nie wielu byś zachwycił

  (0)
 3. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  Dobrze by było gdyby wystąpili w NBA sdc, ale żeby pokazali prawdziwe wsady jak w Rosji. Bo jeśli mamy oglądać kolejnych batmanów i robinów albo stroje świecące w ciemności (P.George), to chyba już lepiej zobaczyć słabszych dunkerów, ale robiących normalne wsady.
  Swoją drogą, jeżeli Stern nakłada kary za flopy, blokuje trade’y i zmienia Ci hasło na maila, to nie może zabronić pajacowania w sdc? Co to dla niego 😉

  (0)
 4. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  @zoom100 – Niech chociaż tutaj Stern się nie wpierdziela. Tez wolałbym prawdziwe paki, takie jak wyżej, ale niech chłopaki mają wolność wyboru. Jeśli nawet w SDC Stern wprowadzi ograniczenia, to cały czar pryśnie. 😀

  (0)
 5. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  Jeżeli przy działającej grawitacji typ ładuje dunka z linii osobistych,z dwóch łap i to jeszcze z młynkiem, to aż mi się wierzyć nie chce 😀

  (0)
 6. Array ( )
  Odpowiedz

  nie rozumiem tego zachwytu nad whitem. pewnie, gosciu ma winde jak stąd do sydney, ale nie pokazuje zadnej kreatywnosci. w każdym konkursie wałkuje jedno i to samo: zrobic młynka i/lub odbić sie z osobistych. stać go na wiele wiecej przy jego atletyzmie. i nie rozumiem zarzutu o ‘upadajacym’ konkursie wsadow w nba. naprawde wg was 25 lat temu było lepiej? przyjrzyjcie sie wsadom jordana i wilkinsa. w dzisiejszych czasach nie przeszliby nawet pierwszej rundy. to nie konkurs jest coraz słabszy. to my w erze youtube i ekipom typu tfb widzieliśmy juz ‘wszystko’. coraz ciezej nas zadziwic, bo to przeciez logiczne, ze w nba skupiaja sie głownie na koszykowce a w drugiej kolejnosci na sztuczkach w powietrzu – przeciwnie jest w tfb.

  (0)
 7. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  Konkurs miodzio! Ale ta publiczność nie jest za bardzo zachwycona ( jest chociaż jakiś ruch na ławkach rezerwowych) 😉

  (0)

Komentuj

Gwiazdy Basketu