fbpx

Star in the making: Devin Booker

16

db

Na uczelni spędził jeden jedyny sezon, ale wystarczyło by okrzyknięto go najlepszym snajperem tegorocznego draftu. Z trzynastym numerem sięgnęli po niego Phoenix Suns, którzy młodych atletów mieli na pęczki, za to brakowało trafień i rozciągnięcia gry.

Jeff Hornacek sam w swoim czasie należał do czołówki strzelców NBA, więc rozpoznać talent rzutowy młodego potrafił doskonale. Jego zdaniem Booker ma “nieskazitelnie ułożoną rękę i powtarzalny, niemal automatyczny wyrzut”. Już wcześniej udowodnił, że potrafi trafiać seriami, dla przykładu na przestrzeni pięciu meczów NCAA zaliczył 16/21 zza łuku, a dziś? Dziś Jeffa Hornaceka już nie ma, ale jest Booker! Oto zapis pięciu ostatnich jego występów, szczena opada:

db

A teraz najlepsze: według moich informacji (poprawcie mniej jeśli się mylę) Devin Booker jest w tym momencie najmłodszym graczem ligi! Urodził się 30 października 1996 roku !!!  Fun Fact: jego tato Melvin Booker również miał epizod z NBA, zagrał w 32 meczach.

Tak oto Suns dali potężnego kopa / zbudowali wielką pewność siebie u dzieciaka, który ma szansę stać się kimś wielkim. A wszystko przez kontuzje: Eric Bledsoe zerwał łąkotkę, a Brandon Knight poważnie naciągnął pachwinę. No cóż, jak to mówią: śmierć dla jednego skarb dla drugiego… w sporcie nigdy nie wiesz kiedy wywołają twoje nazwisko więc przygotowujesz się i trenujesz cały czas.

198 centymetrów, miał zginąć bez połamanych kolegów kreujących dlań akcje rzutowe, a tymczasem okazuje się, że bierze gałę i prowadzi atak jako point-guard. Po zasłonie z piłką wolno acz konsekwentnie staje się równie groźny co czając na obwodzie bez piłki. Co mam na myśli pisząc “groźny”? Gnojek zalicza 63% skuteczności w akcjach catch and shoot!!!

Liczba strat jest oczywiście zauważalna, ale dajcie mu czas. Nigdy nie był przymierzany na rozegranie, a okazuje się, że sprawdza u boku dwójki centrów i potrafi dostrzec kolegę wychodzącego na otwartą pozycję. W ten sposób, nawet gdy nie siedzą mu rzuty, pozostaje produktywny, głowę trzyma w górze przez cały czas. Poczekajcie aż wytrenuje rzut po koźle i nauczy grać na kontakcie z obrońcą!

Zwróciłem na niego szczególną uwagę podczas All-Star Weekend, gdzie obok Splash Brothers jak stary wyga walczył w finale konkursu trójek. Rasowy strzelec musi być pewny siebie, a to dobry grunt dla wzrastania nowej gwiazdy w lidze. Widzieliście jak zdecydowanie faulował LeBrona (trzeba mieć jaja, żeby zrobić coś takiego) James o mały włos nie zabił go wzrokiem (patrz zdjęcie tytułowe):

CZYTAJ DALEJ >>

1 2

Ostatnie Wpisy

16 comments

 1. Array ( [0] => subscriber )
  Zdjęcie profilowe kamil1111267
  Odpowiedz

  Noo całkiem miłe zaskoczenie 😉 było wiadome ze umie rzucac za 3, jesli podszkoli kozioł beda z niego ludzie 😉 zbic pione z D.Wadem bezcenne 😀

  (32)
 2. Array ( )
  Zdjęcie profilowe Obiektywnykibic
  Obiektywnykibic 12 Marzec, 2016 at 16:18
  Odpowiedz

  No nie wiem ,na jego miejscu mierzylbym wyżej niz Klay Thompson ,może być jeszcze z niego supergwiazda ,tylko wiadomo: trening trening i jeszcze raz trening 😉

  (5)
 3. Array ( )
  Zdjęcie profilowe sledziu 24
  Odpowiedz

  @up
  Oj, z lepszym od Klaya bym nie szarżował, w końcu to drugi najlepszy obecnie strzelec za trzy na świecie i rewelacyjny obrońca, punktujący w jednej z najlepszych drużyn ever. Booker póki co nabija wyniki w Suns, ale ja również wskakuję na jego bandwagon, wygląda na jeden z pięciu najlepszych prospectów tego bardzo mocnego draftu, nie neguję jego umiejętności, tylko oddajmy Klayowi to co Klayowskie.

  (17)
 4. Array ( )
  Zdjęcie profilowe Obiektywnykibic
  Obiektywnykibic 12 Marzec, 2016 at 17:28
  Odpowiedz

  Nie odbieram Klayowi nieziemskiej galy za trzy ale z kolei neguję jego wszechstronność, gra na poldystansie też super ,gorzej z grą na kontakcie i kozlem, nie przypominam sobie jakiś crossoverow w jego wykonaniu. Booker spokojnie może być lepszy kozlem ,a przy sporej ilości treningu defensywnie i na poldystansie też może się rozwinąć niesamowicie. Ale póki co takie rozważania sa bez sensu gość jest młody i równie dobrze może się szybko wypalic (odpukac). Wszystko rozstrzygnie etyka pracy,psychika i szczęście.

  (2)
 5. Array ( [0] => subscriber )
  Zdjęcie profilowe Ciuus
  Odpowiedz

  “Widzieliście jak zdecydowanie faulował LeBrona (trzeba mieć jaja, żeby zrobić coś takiego) James o mały włos nie zabił go wzrokiem (patrz zdjęcie tytułowe)”

  Wszystko spoko tylko Booker trafił w piłkę którą LBJ dostał w mordę !!!!!!
  Jak to był faul to Westbrook też faulował wykonując aut o plecy rywala i rzucając do kosza !!!!!!!

  (-13)
 6. Array ( )
  Zdjęcie profilowe sz4mil
  Odpowiedz

  @up
  Niena­wiść zaśle­pia, gniew ogłusza, a ten, kto prag­nie zas­po­koić żądzę zem­sty, może przy­pad­kiem na­pić się go­ryczy.

  (17)

Gwiazdy Basketu