fbpx

#Yeezy Boost

30

top

Czołem Czytelnicy!

Kojarzycie niejakiego Kanye Westa? Rapera, którego kicksy spod szyldu Nike’a sprzedają się na rynku wtórnym za 3 tysiące dolarów z górką? Yeezy, bo pod takim pseudonimem artystycznym znany jest w bucianych kręgach Kanye, na przełomie listopada i grudnia 2013 zdecydował się odstąpić od umowy z Nike Inc. Zapytany o przyczynę stwierdził, że koncern nie dał mu pełni swobody twórczej, a co gorsza nie przekazał należytych profitów ze sprzedaży kultowego modelu Air Yeezy 2. Jak było naprawdę? Nie wiemy. Ostatecznie w 2014 roku Kanye  podpisał kontrakt z rywalem, czyli marką Adidas.

Prace nad nową kolekcją trwały więc ponad rok. Wszystkie szczegóły były pieczołowicie skrywane. Nie było mowy o jakimkolwiek przecieku. Do sieci trafiło tylko jedne, nieczytelne zdjęcie sampli. Nic więcej. Żadnych szczegółów. Aż do przedwczoraj.

Widzimy, że Yeezy 750 Boost sięgają dużo wyżej aniżeli tradycyjne buty typu high. Górną część cholewki zrobiono z wysokiego kołnierza zaopatrzonego w zamek. Podobno można go stylizować na 5 różnych sposobów. W okolicach śródstopia solidny rzep. Jest to również pierwszy model adidasa, który ma całkowicie zakryty i zabudowany system Boost. Na dowód jego istnienia, zostawiono malutki otwór ukazujący w całej swej okazałości nowoczesną piankę.

Choć w opisie widnieją słowa “yeezyboost” i “yeezyoriginal” poprzedzone hashtagami, to jednak nie jest to ich oficjalna nazwa. Buty mają mieć premierę w aplikacji Adidas Confirmed, której  odliczanie ustawiono na godzinę 16:00 czasu amerykańskiego w dniu 14 lutego. Nakład? Trzy tysiące sztuk.Niestety, apka umożliwia zarezerwowanie pary tylko i wyłącznie klientom z okolic NYC.  Wiemy też, że cena detaliczna ma wynosić 350 dolarów amerykańskich.

Plotka głosi, że przewidziana jest także kolorystyka “Solar Red”, która ma się ukazać na kolejnym modelu o nazwie adidas YZY Boost. O nich niestety nic jeszcze nie wiemy, oprócz tego, że retail ma wynosić 250 zielonych. No i co powiecie? Wygląd co najmniej kontrowersyjny, ale i tak będzie to prawdopodobnie najgłośniejsza premiera 2015 roku. A już na pewno najgłośniejsza premiera adidasa od lat.

2

4

5

ZOBACZ WIĘCEJ >>

1 2

30 comments

 1. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  Badziew. Podeszwa wygląda jak od klasycznych halówek. Ooo no właśnie oni może liczą, że ktoś sb podstawowke przypomni i z sentymentu to kupi.

  (3)
 2. Array ( )
  Odpowiedz

  Co to ma wspólnego z koszykówką? Czy GB idą w stronę jakichś plotkarskich portali? Bo nie rozumiem skąd tutaj taki artykuł.

  (-2)
 3. Array ( )
  Odpowiedz

  Powiedzmy sobie szczerze, ten zamek znalazł się tam tylko dlatego, że Kanye nie potrafi lub nie chce mu się ich wiązać.

  (0)
 4. Array ( )
  Odpowiedz

  Piszecie, że nie bralibyście za darmo, a cena tych butów z 2 ręki będzie wynosić kilka tysi… Co do samych butów, są zdecydowanie ładniejsze niż yeezy 2, ale to subiektywna opinia.

  (0)

Komentuj

Gwiazdy Basketu