fbpx

Blazers zatrzymali Duranta, Thunder pokonani we własnej hali

9

Aktualna drużyna Portland również oparta jest na grze obwodowej i choć wielu specjalistów zarzuca im, że rzucając z dystansu nie są w stanie wygrywać w playoffs, Stotts wie swoje, oto fragment wywiadu:

Myślę, że twierdzenie pod tytułem: drużyny skoncentrowane na grze obwodowej nie są w stanie wygrywać w playoffs, jest tylko wymówką. Fakt, że Phoenix nie zdobyli mistrzostwa, nie oznacza, że to, jak grali było złe.

1

W 2011 roku wygraliśmy ligę mając wielu strzelców. San Antonio zmieniło swój styl, palą teraz dużo więcej trójek. Miami ma swój styl. Nie ma jednego, najlepszego stylu, który gwarantuje zwycięstwo. Żeby zdobyć tytuł musisz być bardzo dobry, powiedziałbym: w pierwszej dziesiątce, zarówno w ataku jak i obronie.

1

Najlepsze zespoły defensywne paraliżują strefę podkoszową i naprawdę niewielu ekip jest w stanie zdobywać punkty spoza pola trzech sekund. Nie każdy zespół potrafi bardzo dobrze rzucać, nie każdy ma wystarczająco zdolnych strzelców.

1

No właśnie, a jak to jest z obroną Portland? Nie powala: presji na piłce jak u Heat próżno szukać, wręcz przeciwnie, Blazers są ostatni w lidze pod względem ilości wymuszanych strat, ale za to pozwalają rywalom kończyć (tylko) 57.6% akcji rzutowych w promieniu metra od obręczy. To ósmy najlepszy wynik w NBA i ogromny skok w porównaniu z zeszłym sezonem. To jak:

wierzysz w mistrzowskie aspiracje Rip City?

1 2

9 comments

 1. Array ( )
  Odpowiedz

  Na pewno maja duże szanse na finał konferencji ale tam myśle że już będzie za ciężko, choć zależy kto sie tam trafi. Bo z SAS szans nie widze na wygranie 4 meczy.
  Szczęśliwego nowego 2014 wszystkim!!

  (5)
 2. Array ( )
  Odpowiedz

  imo max finał konferencji. za słabą ławkę mają, żeby walczyć o mistrzostwo, niby jest lepiej niż w zeszłym roku, ale to wciąż za mało, żeby walczyć o najwyższe cele

  (2)
 3. Array ( )
  Odpowiedz

  ‘ jeśli chcesz dać sobie szanse na zwycięstwo z Portland, musisz mieć naładowane karabiny i być gotowym na zużycie wiele amunicji ‘ fajnie powiedziane pozdrówka w 2014 🙂

  (3)
 4. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  …. A dlaczego mam nie wierzyć?… Grają świetny basket i przy odrobinie szczęścia mogą zagrać w tym roku w finale NBA….. a Tu może być różnie….. A czy ktoś z Was wierzył w Dallas Mavericks w 2011 roku jak grali w finałach z Miami Heat???????? No właśnie………..

  (11)
 5. Array ( )
  Odpowiedz

  Nie nie wierze

  Ciagle na farcie wygrywają i po All star game beda przegrywać zobaczycie i hajp na tych gimbusów sie skończy.W sumie to lipa w ogóle jak oni do playoffs wejdą bo słabe będą z nimi.

  (-16)

Komentuj

Gwiazdy Basketu