fbpx

D-Rose’a swędzą kolana, nowy lider Team USA, turniej 2-na-2 NBA

14

Pisałem już, że stacja ESPN posłała w ślad za reprezentacją USA dziesiątki dziennikarzy. Ci śledzą każdy ruch członków kadry, wysiadują na piłkach za linią końcową podczas treningu, zadają pytania, meldują w tych samych hotelach…

Ostatnie doniesienia?

Derrick Rose drugi dzień z rzędu (poniedziałek & wtorek) przesiedział na ławce. Daje odpocząć nieszczęsnym kolanom (nie bolą, nie puchną, ale dziwnie swędzą, może to z ekscytacji?) najważniejsze, że w dzisiejszym sparingu z Dominikaną ma wystąpić. Tyle, że nie jako starter. To niepisana zasada ekipy Mike Krzyzewskiego: nie trenujesz – wypadasz z pierwszej piątki. Nie szkodzi! Miejsce Darka na rozegraniu zajmie najpewniej znany i lubiany Kyrie Irving.

Nie pękajcie! To raczej pozytywny sygnał, tym razem Rose nie zamierza niczego forsować. Jak zakończył się pierwszy jego comeback pamiętamy. Z resztą zobaczcie:

Nic dziś nie robiłem. Byłem na masażu, odpoczywam. Jestem naprawdę zadowolony ze stanu zdrowia. Nie śpieszę się. Mamy przed sobą długi i napięty terminarz, więc korzystam z okazji i zbieram siły.

1

Aktualne prognozy względem pierwszego składu Amerykanów na wrześniowym turnieju to:

PG: Rose
SG: Curry
SF: Harden
PF: Faried
C: Davis

Liderem młodej ekipy ma być Brodacz. Po rezygnacji Kevina Duranta prawdopodobnie stanie na szpicy ofensywy USA. Mike Krzyżewski mówi na jego temat:

James [Harden] jest naszym przywódcą. Ma wspaniałą osobowość. Jest pozytywny, inteligentny i oczywiście bardzo utalentowany. Znam go, on zna mnie, pracowaliśmy już razem. To jeden z naszych kluczowych zawodników. Nie mam co do tego wątpliwości.

1

CZYTAJ DALEJ >>

1 2 3

Ostatnie Wpisy

14 comments

  1. Array ( )
    Odpowiedz

    Wg tego co mówi Krzyzewski to Rose podobno sporo podciągnął się w obronie, więc może nie wieszajmy na nim tak psów od razu 🙂

    (4)

Komentuj

Gwiazdy Basketu