fbpx

Knicks kradną zwycięstwo Cleveland, Tyson Chandler ratuje końcówkę

2

nyk @ cleveland

Gospodarze bez podstawowych graczy: Tylera Zellera i Diona Waitersa nieobecnych z powodu infekcji chorobowej. Dobrą wiadomością jest za to powrót na parkiet Kyrie Irvinga, który opuścił trzy ostatnie spotkania z powodu przeprostu kolana. Wiecie jak wzmacnia się kolano po przeprostowaniu, prawda?

Zdaje się, że pozyskany przed miesiącem 25-letni Marreese Speights jest bardziej utalentowanym podkoszowym, niż ktokolwiek przypuszczał. Nie tylko regularnie trafia z pięciu metrów, ale potrafi przekonująco zagrać pod obręczą. Na tle sztywnego Amar’e wygląda naprawdę nieźle. Knicks jakby zlekceważyli rywala: w obronie stoją na prostych nogach, podają piłkę niewidzialnym partnerom i nie chce im się biegać. Cavs kończą pierwszą kwartę trafiając 9 na 10 oddanych prób.

Nie znajduję słów by opisać mądrość boiskową Luca Waltona, który ma już na koncie 7 asyst. Facet każdorazowo maksymalizuje szanse swej drużyny. Wie, gdzie pojawi się piłka w obronie, kiedy zwolnić, kiedy rozciągnąć grę paląc z obwodu oraz zainicjować atak podaniem. Goście przypominają drużynę old-bojów, która przyszła pobiegać z chłopakami na boisku. Są wolni, chaotyczni i powłóczą nogami. Raz po raz nadziewają się na kontrę Cleveland i lob kończony z góry. Kilka minut drugiej kwarty zamienione zostaje w 21-punktową stratę. Punktem kulminacyjnym jest Melo, wywracający się o własne buty. Czyżby aż tyle sił kosztował ich pojedynek z Miami?

Niestety, klasycznie już kiepska obrona Cavs pozwala gościom nabrać ochoty do gry. Pod obręczą odnajduje się Chandler, a przed momentem za trzy przyłożył J-Kidd. Zła wiadomość jest taka, że na skutek nieszczęśliwego upadku, drobnego urazu kolana doznał Carmelo i nie wróci już w tym meczu na parkiet.

Pomimo to, jeżeli nie poprawi się obrona gospodarzy, nie zważając na 12-punktową stratę stawiam na Knicks. Tak nieskładnej defensywy dawno nie oglądałem w NBA na tym etapie rozgrywek. Nikt nie pomaga przy minięciu na szczycie boiska. Przejęcie krycia po zasłonie to przynajmniej 1,5 sekundy zastanawiania, a obrona pick-and-roll każdorazowo kończy się decyzją odpuszczenia półdystansu.

czytaj dalej >>

1 2

Ostatnie Wpisy

2 comments

 1. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  Uncle Drew nie ma pomocy od kolegow z druzynu i tak sie niestety konczy gra z lepszymi druzynami…a wiecie kiedy nowy odcinek Uncle Drew?

  (0)
 2. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  No i widać że gdy na boisku zabraknie Melo Amar’e zaraz pokazuje co może i że jest świetny , to ja lubię 😀

  (0)

Komentuj

Gwiazdy Basketu