fbpx

Najszybsi gracze NBA, czym jest wskaźnik kozłowatości

25

#Boczna trójka

Rzuty z rogu boiska mają w dzisiejszej NBA łatkę najłatwiejszych trójek, jako że odległość do obręczy jest w tamtym miejscu mniejsza o niemal dwie stopy (około 60 cm) w porównaniu do reszty łuku. Kto w całej NBA najlepiej wali po rogach?

Co ciekawe, choć z rogów boiska jest bliżej niż z pozostałych sektorów, na konkursie trójek są to zdecydowanie najgorsze dla startujących pozycje. Skuteczność z lewego rogu na konkursie to 50.2%, a z prawego 51.6. Lepiej idzie uczestnikom na prawym (52.1) i lewym (53.7) skrzydle, a najlepiej na wprost kosza, skąd ładują 56.2% piłek.

A jeśli zastanawiacie się, kto jest ligowym liderem w pozostałych sektorach, proszę bardzo:

Prawe skrzydło: Nick Young (44/81 prób, czyli 54.3%)

Na wprost: CJ McCollum (48/92, czyli 52.2%). Jego skuteczność z tego miejsca jest w tym sezonie lepsza niż średnia skuteczność wszystkich uczestników konkursu trójek w historii z rogów boiska!!!

Lewe skrzydło: Klay Thompson (44/94, czyli 46.8%)

#Pass? Just get the rebound!

Shabazz Muhammad. Zawodnik Timberwolves nigdy specjalnie nie lubił podawać. Oto wyciąg z jego scouting report:

Nawet kryty przez kilku obrońców będzie starał się rzucać, zamiast podać do niekrytego kolegi.

No cóż, JR Smith byłby dumny. Shabazz prawie nigdy nie odgrywa piły wchodząc pod kosz. Kiedy ostatnio go podliczali okazało się, że zrobił to tylko w dwóch przypadkach na 62 próby w tym sezonie! Ogólnie w bieżących rozgrywkach podał piłkę tylko 309 razy, a to o 34 razy mniej niż drugi najgorszy zawodnik w tym sezonie, który rozegrał powyżej 500 minut. Nieładnie, Shabazz, nieładnie. Ostatnimi czasy prawdopodobieństwo uzyskania od niego podania trochę wzrosło. Wskaźnik asyst poprawił mu się z 3.2% (w tylu sytuacjach podaje na asystę) na 3.9%. Jest progres.

#Najpierw masa!

Marreese “Masa” Speights to ligowy lider w wymuszonych szarżach. Ma ich 29, co robi wrażenie, biorąc pod uwagę, że aż 212 zawodników rozegrało w tym sezonie więcej minut niż on. Trochę gorzej Mo Buckets wypada w blokach. Na jedną czapę popełnia średnio… 5.9 faulu, ale nie można mieć wszystkiego.

#Gdzie są rookies?!

Bardzo słabo wypada jak dotąd ostatni nabór draftu. Po statuetkę ROY pewnie zmierza wybrany w 2014 Joel Embiid, w akcji nie mieliśmy jeszcze okazji zobaczyć Bena Simmonsa, a najlepszym pod względem wskaźnika win share pierwszoroczniakiem jest teraz wybrany w drugiej rundzie Malcolm Brogdon. Jeśli utrzyma do końca sezonu swoją obecną produktywność, jego win share wyniesie 3.5. Uplasuje go to na miejscu 430 pod względem win share wśród rookies w historii.

Nie ma w NBA nikogo wybranego w drafcie 2016, kto zdobywałby więcej niż 10 punktów, lub więcej niż 5 zbiórek, lub więcej niż 5 asyst w meczu. No panowie… O tym, jak można z klasą wprowadzić się na parkiety NBA można przeczytać tu:

A jeśli znacie jakieś inne ciekawe statystyki z tego sezonu, zapraszam do dzielenia się wiedzą w komentarzach.

[BLC]

Jeżeli podoba Ci się nasz portal, chciałbyś przekazać swoje pozdrowienia na łamach GWBA, sprawić sobie koszulkę albo zwyczajnie wesprzeć nas w rozwoju, zapraszamy. Każdej kwocie odpowiadają „nagrody”. Szczegóły na górze, w zakładce „wesprzyj nas”.

1 2

25 comments

  1. Array ( )
    Odpowiedz

    Podazajac za nurtem tych neologizmow mozna bylo by nazwac Twoje arty zajebiaszczymi , wyk…stymi itp. A Ciebie BLC tytulowac per: Jego Zajebistosc 😉 !

    (9)
  2. Array ( )
    Odpowiedz

    Jokic, z którego jeszcze jakiś czas temu w artykule śmialiście się, że porusza się jak wóz z węglem, osiagnął jedną z najszybszych prędkości na parkiecie w tym sezonie? Dziwne 😛

    (9)
  3. Array ( )
    Odpowiedz

    Draft 2016 to jakaś żenada. Taki np. Dragan Bender gra gorzej niż Malcolm Brogdon. Bender był TOP 5 pick, a Brogdon 2 Runda.

    (17)
  4. Array ( )
    Odpowiedz

    Czy ten rankingi nie uwzględniają tylko uczestników tegorocznego skill challenge? Niemożliwe by Jokić był piątym najszybszym zawodnikiem.

    (57)
  5. Array ( )
    Odpowiedz

    Grafiki na pierwszej stronie dotyczą tylko zawodników ze skills challenge (wszystkie kategorie są tam ‘dyscyplinami’ – podanie z klatki, sprint i pull up3). Na obrazku jest nawet napisane “League Max”, czyli odniesienie do najszybszego w lidze (Harris, rekord Guinessa)

    (24)
  6. Array ( )
    Odpowiedz

    Pierwsza statystyka tylko pokazuje jak bardzo kontuzje zniszczyły karierę Rose.Ten typ był dużo szybszy niż Wall a gdzie jest teraz?Nawet nie w top 10 tego zestawienia…

    (0)
  7. Array ( )
    Odpowiedz

    to musiał liczyć jakiś dzieciak z zerówki..Russel jest najszybszy, bezapelacyjnie i nawet Wall nie wygląda na szybszego..nie mówiąc o reszcie aż się uśmiałem..Jokic haha…….Rose do Wilków?po co by im pokazać na swoim przykładzie jak nie grać w tej lidze?ona się porusza jak 50 letni facet na lekkim rozruchu,a nie były mvp….jest wrakiem,a nie gościem do gry w najzdolniejszej drużynie w lidze..podbno

    (-3)
  8. Array ( )
    Odpowiedz

    Od 3 h na probasket jest artykuł o nowych tranferach. Strasznie sie lenicie. Wasza str zaczynaja prowadzic czytelnicy piszac za was artykuły. Za chwile pewnie poleje sie hejt ale tak wlasnie to widze. Choc i tak do was zagladam. Pozdro

    (-1)

Komentuj

Gwiazdy Basketu