fbpx

NBA: Na przypale albo wcale #50

24

50

No witam! Ani się człowiek obejrzał, a już stuknęła nam pięćdziesiątka! To już półtora roku, jak rubryka NPAW pojawia się na łamach portalu (jest ktoś, kto czytał wszystkie odcinki?) pierwszy tekst serii ukazał się dokładnie 27 marca 2013. A skoro już mowa o rocznicach,  spoglądam w kalendarz i co widzę? 18 października to w NBA data wielkich debiutów. [edit: sorry folks tekst miał ukazać się wczoraj]

18/10/1967 roku Earl “The Pearl” Monroe zadebiutował w barwach Bullets, którzy pokonali wtedy Knicks 121-98. Czy któryś z Was był już wtedy na świecie? Większości z nas postać Earla znana jest przede wszystkim z opowieści Shuttleswortha seniora:

18/10/1968 Jack Ramsey rozpoczął pracę jako trener 76ers.

18/10/1969 Kareem Abdul-Jabbar zadebiutował w barwach Milwaukee Bucks. Był to mecz z Detroit Pistons, który drużyna Alcindora wygrała 119:110. Tego samego dnia Lenny Wilkens po raz pierwszy zasiadł na ławie trenerskiej Seattle Supersonics.

18/10/1974 center Chicago, Nate Thurmond po raz pierwszy wystąpił w barwach Bulls. Debiut zaliczyć można do udanych, ponieważ Byki wygrały 120:115 po dogrywce z Atlantą, a Thurmond zaliczył… pierwsze w historii NBA quadruple-double, zdobywając: 22 punkty, 14 zbiórek, 13 asyst i 12 bloków.

W ten sam dzień, w którym Thurmond zapisał się w historii sportu, Moses Malone pierwszy raz wyszedł na parkiet w barwach Utah Stars, a Bill Walton w Cleveland.

Wczoraj natomiast obchodziliśmy dziewiątą rocznicę wprowadzenia niesławnej “reguły Iversona”. 17 października 2005 roku do wiadomości graczy i sztabów podano nowe stanowisko ligi w sprawie ubioru. Żegnajcie durags, martensy i łańcuchy…

Numerem odcinka jest dziś #50, z którą po parkietach biegało do tej pory 113 zawodników NBA m.in. Ike Austin, Matt Bullard, Joel Anthony, Darryl Dawkins, Ed Macauley, Corey Maggette, Emeka Okafor, Zach Randolph, Theo Ratliff, Bryant Reeves, David Robinson, Ralph Sampson czy Felton Spencer to tylko niektóre nazwiska z tej długiej listy.

A teraz już klasycznie… Mocny odcinek!!!

CZYTAJ DALEJ >>

1 2 3 4

Ostatnie Wpisy

24 comments

 1. Array ( )
  Zdjęcie profilowe Luigi
  Odpowiedz

  Odpowiedź Royce’a Webba do Bryanta tylko potwierdza to, co powiedział Kobe – to banda idiotów. To jeśli w zeszłym sezonie zestawiono KB na 25. miejscu, to dlaczego pisze że zasługiwał prędzej na 425. miejsce? To dlaczego wstawili go na 25. miejsce? Pan Webb z bólu dupy tylko podważył zestawienie z zeszłego roku i własne kompetencje.

  (6)
 2. Array ( [0] => subscriber )
  Zdjęcie profilowe TracyMcKobe
  Odpowiedz

  50 ! ? pamiętam jeszcze jak był 1, te ogólne wprowadzenie, trochę niepewności w pisaniu art.ale cóż czas szybko mija 😉 james skill academy – Kemba Walker, Lance Stephenson,Greg Monroe,DeMar DeRozan .. wiecej nie kojarze,lub więcej nie zauważyłem 😉

  (3)
 3. Array ( )
  Odpowiedz

  Wczoraj natomiast obchodziliśmy dziewiątą rocznicę wprowadzenia niesławnej “reguły Iversona”
  Mógłby toś napisać o co chodzi z tą regułą?

  (3)
 4. Array ( )
  Zdjęcie profilowe skocz007
  Odpowiedz

  Jakim cudem w marcu 2013 ukazał się pierwszy NPAW ?
  Przecież pamiętam jak pierwszy odcinek ukazał się w tamtym roku na początku sezonu.
  Zresztą NPAW jest co tydzień, więc jak ukazał się w marcu 2013 to już powienien mieć numer 75 czy coś koło tego.

  (-1)
 5. Array ( )
  Zdjęcie profilowe asdf
  Odpowiedz

  A propos tego całusa Thompsona, na Dime wczoraj pojawił się artykuł, że liga powinna mu dać grzywnę i go zawiesić, bo ten pocałunek był seksistowki i pokazywał jak bardzo zaniedbane są prawa kobiet i, że kobiety powinno całować się tylko za ich przyzwoleniem sratatata. Generalnie lubiłem DimeMag ale po tym artykule moja opinia o nich mocno się pogorszyła, bo takiego pierdolenia dawno niesłyszałem…

  (1)

Gwiazdy Basketu